معرفی انواع ارز دیجیتال

آلتکوین (Altcoin) چیست؟؟

توضیح کامل Altcoin

آلتکوین (Altcoin) ها از دیگر ارز های رمزنگاری شده هستند. فعالیت این ارز ها بعد از موفقت بیتکوین شروع شد. در حالت کلی این ارز ها با این تفکر که بهتر از بیتکوین هستند فروخته می شوند. در واقع Altcoin همه ارز های دیجیتال به جز بیتکوین را شامل می شود.

در اوایل سال 2020 تخمین زده شد که بیش از پنج هزار ارز دیجیتال در بازار موجود است. طبق گزارش CoinMarketCap آلتکوین ها 34 درصد بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند. این نوع از ارز های دیجیتال با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین امنیت تراکنش های همتا به همتا را تامین می کنند. در حالت کلی این ارز ها شباهت زیادی به بیت کوین دارند اما بهبود یکی سری مسائل در این ارز ها آنها را از بیتکوین متمایز می کند. مسائلی مانند سرعت بیشتر معاملات. به زبان ساده Altcoin ها جایگزینان بیتکوین هستند.

درک بهتر آلتکوین(Altcoin)

واژه Altcoin از ترکیب دو واژه Alternative و coin تشکیل شده است. که در واقع می شود Alternatives to Bitcoin. یعنی جایگزینان بیتکوین. موفقیت بیتکوین به عنوان اولین ارز دیجیتال همتا به همتا راه را برای آغاز فعالیت دیگر ارز ها باز کرد. بسیاری از آلتکوین(Altcoin)ها در تلاش هستند تا از حد و مرز تعریف شده برای بیتکوین فراتر بروند. یک آلتکوین باید مزیت های رقابتی زیادی داشته باشد تا بتواند در برابر بیتکوین موفق شود. اکثر این ارز ها در همان چارچوب بیتکوین فعالیت می کنند. این به این معناست که آنها نیز همتا به همتا هستند. Altcoin ها ویژگی های مشترک زیادی دارند اما باز هم با یک دیگر بسیار متفاوت هستند.

اولین آلتکوین

اولین Altcoin در سال 2011 تولید شد. namecoin نام این آلتکوین بود. این ارز به غیرمتمرکز سازی هویت های آنلاین کمک می کرد،هرچند هدف اصلی از طراحی namecoin این بود که به عنوان یک ارز دیجیتال فعالیت کند. همچنین در سال 2011 ارز دیجیتال لایت کوین به عنوان سکه نقره ای معرفی شد. لایت کوین شباهت بنیادی زیادی به بیتکوین دارد. اما با این وجود باز هم بسیار متفاوت است. سرعت ماینینگ یا استخراج در لایت کوین تقریبا دو برابر بیتکوین است.

انواع آلتکوین(Altcoin)

با توسعه این نوع از ارز های دیجیتال دسته بندی های مختلفی نیز برای آنها تشکیل شد. ارز های دیجیتال بر مبنای ماینینگ،ارزهای دیجیتال ثابت،توکن های امنیتی و توکن های کاربردی از انواع مختلف آلتکوین(Altcoin)ها هستند. در حال حاضر به نظر می رسد گروهی در تلاش هستند تا این مفاهیم را Altcoin جدا کنند. یعنی در آینده امکان دارد که فقظ ارز های دیجیتال بر مبنای ماینینگ و دیگر بیتکوین ها آلتکوین محسوب شوند.

مبتنی بر ماینینگ یا استخراج

این نوع از Altcoin ها شباهت بیشتری به بیت کوین دارند. با حل کردن مشکلات چالش برانگیز قفل بلاک باز می شود و کوین های جدید تولید می شوند. این نحوه عمل کرد و تولید Altcoin های مبتنی بر ماینینگ یا همان استخراج است. اکثر Altcoin های برتر در ابتدای سال 2020 در این دسته قرار گرفتند. اتریوم یکی از بهترین ارز های دیجیتال مبتنی بر ماینینگ یا استخراج به شمار می رود.

ارزهای دیجیتال ثابت

ارز های دیجیتال ثابت در تلاش اند تا با کاهش نوسانات، بیت کوین را بهتر کنند. آنها می خواهند با برقراری ارتباط میان ارز های دیجیتال با ارز های واقعی این کار را انجام دهند. یعنی ارزهای واقعی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی کنند. دلار امریکا،یورو و طلا از کاندیدان این کار هستند. facebook libra معروف ترین ارز دیجیتال ثابت است. این ارز در ابتدای سال 2020 فعالیت خود را آغاز کرده است.

توکن های امنیتی

این توکن ها معمولا با یک کسب و کار ارتباط دارند. و اغلب اوقات با عرضه اولیه ارز های دیجیتال ICO وارد بازار می شوند. توکن های امنیتی شباهت زیادی به سهام های سنتی دارند. توکن های امنیتی گروه دیگری از آلتوکین ها هستند.

توکن های کاربردی

توکن های کاربردی معمولا توسط بخشی ازICO به فروش می رسند. Filecoin یکی از معروف ترین توکن های کاربردی است. Filecoin برای غیرمتمرکز سازی فضای ذخیره فایل ها طراحی شده است.

نظر سازندگان بیتکوین درباره آلتکوین(Altcoin)

ارز های دیجیتال Altcoin واحد های بیشتری نسب به بیت کوین دارند. به همین دلیل معمولا بیتکوین را طلای دیجیتال و Altcoin ها را نقره دیجیتال می نامند. هیچکس نمی تواند منکر موفقیت بیتکوین در دنیای دیجیتال شود. اما طراحان آلتکوین و کارشناسان معتقد هستند که این ارز های دیجیتال ویژگی های بهتری نسبت به بیتکوین دارند. اما سازندگان بیت کوین به هیچ عنوان با این نظرات موافق نیستند. طراحان اولیه بیت کوین معتقد هستند که اصلا وجود آلتکوین ها غیر ضروری است. و آنها هیچ وقت نمی توانند با بیت کوین رقابت کنند و موفق شوند. زیرا زیرساخت های بیتکوین را ندارند. هرچند یکی از نقش های مهم Altcoin ها غیرمتمرکز سازی است. غیر متمرکز بودن یکی از ویژگی های برجسته بیتکوین است. بیتکوین به عنوان یک ارز دیجیتال غیر متمرکز به یک جامعه از ارز های دیجیتال غیر متمرکز نیازمند است.

آلتکون ها باعث شدند تا در دنیای ارز های دیجیتال یک فضای رقابتی به وجود آید. سال پیش ما شاهد رشد چشم گیر ارز دیجیتال اتریوم (یکی از ارزهای Altcoin)بودیم. اتریوم تا به امروز جدی ترین رقیب بیتکوین محسوب می شود. بعضی روزها حجم معاملات اتریوم به بیتکوین نزدیک می شود. پس با وجود این رقابت، توسعه دهندگان بیتکوین یک لحظه هم نباید دست از کار بکشن.

سرمایه گذاری در آلتکوین(Altcoin)

تعداد زیادی از Altcoin ها در مدت کوتاهی بعد از تولید ناپدید شدند. یعنی هنوز به سود نرسیده شکست می خوردند. اما امروزه اوضاع فرق کرده است. امروزه این ارزهای دیجیتال توسط شرکت های بسیار قدرتمند مدیریت و پشتیبانی می شوند. تکنولوژی ارزهای دیجیتال آلتکوین مداوم در حال تغییر و پیشرفت است. استراتژی که یک ماه پیش درست و عملی بوده است شاید دیگر امروز کاربرد نداشته باشد. امروزه بیش از هزاران Altcoin در بازار ارز های دیجیتال دارد. و این موضوع رقابت بسیار شدیدی میان این ارزها ایجاد کرده است. سرمایه گذاری در این ارزها ریسک بالایی دارد. اما برای رسیدن به سود زیاد باید ریسک کنید. بارها دیده شده که یک ارز دیجیتال در یک روز بیشتر از صد درصد رشد داشته است. اما چگونه باید این سرمایه گذاری را انجام دهیم؟

فرض می کنیم شما با خواندن این مقاله تصمیم گرفته اید تا در آلتکوین(Altcoin)ها سرمایه گذاری کنید. اولین کاری که شما باید انجام دهید مطالعه بیشتر درباره این ارزهای دیجیتال است. شما باید با معروف ترین آلتکوین ها آشنا شوید. سعی کنید مقاله های موجود در قسمت بررسی ارزهای دیجیتال بیگ والت را مطالعه کنید. در این مقاله پتانسیل های این ارز ها و خیلی مطالب دیگر توضیح داده شده. بعد از مطالعه این مقاله ها شما باید با توجه به شرایطی که دارید تصمیم بگیرید که در کدام ارز سرمایه گذاری کنید. شما قبل از هر کاری با تحلیل های تکنیکال و بنیادین آشنایی داشته باشد. مخصوصا تحلیل های بنیادین،زیرا تاثیر بسیار زیادی بر روند قیمت ارز دیجیتال دارند.

بالا ببر و بفروش(Pump & Dump) در آلتکوین(Altcoin)

بالا ببر و بفروش یکی از روش های معاملاتی است. از آنجایی که حجم معاملاتی آلتکوین ها پایین است می شود به راحتی از این روش استفاده کرد. در بازار افراد زیادی وجود دارند که مقدار قابل توجه ای بیتکوین در اختیار دارند. با سیگنال دهی غلط و تشکیل جو به سادگی می شود از روش بالا ببر و بفروش استفاده کرد. این فرایند با چند معامله در یک ارز آلتکوین(Altcoin) که مدتی به کما رفته است شروع می شود. منظور ارزی است که در مدت طولانی هیچ رشدی نداشته است. این کار باعث جلب توجه می شود. این جو دهی باعث می شود افرادی که بیتکوین زیادی دارند سفارش های خرید زیادی برای ارز مورد نظر ارسال کنند. این کار باعث می شود تا نقدینگی ارز به صورت قابل توجهی افزایش یابد. و همین نقدیتگی بالا باعث افزایش ناگهانی قیمت ارز دیجیتال مورد نظر می شود.

در این مرحله کم کم سرمایه گذاران کوچک وارد موج خرید می شوند. آن دسته از افراد که بیتکوین زیادی داشتند از این رشد ارز لذت می برند و راضی هستند. و برای خرید بیشتر آن ارز بیتکوین های خود را مبادله می کنند. روند رشد صعودی ارز همچنان ادامه دارد. تا زمانی که دیگر هیچ قدرت خریدی وجود ندارد. ناگهان قیمت ارز با همان سرعتی که رشد کرده بود سقوط می کند و حتی ممکن است از حالت اولیه نیز خارج شود. در واقع ما یک حباب اقتصادی را توصیف کردیم. افرادی که این جو غلط را درست کرده بودند در بالاترین قیمت ممکن ارز خود را می فروشند و به سود کلانی می رسند.

8 تا از شاخص ترین آلتکوین ها

1.اتریوم (Ethereum)

2.ریپل (Ripple)

3.لایت کوین (litecoin)

4.دش (Dash)

5.نم (Nem)

6. اتریوم کلاسیک (Ethereum classic)

7.مونرو (Monero)

8.زد کش (Zcash)

حرف اخر

اگر قصد سرمایه گذاری در آلتکوین (Altcoin)ها را دارید می توانید یکی از ارزهای معرفی شده در قسمت قبل را برای این کار مورد بررسی قرار دهید. بار ها در مقاله های قبل ای حرف را گفته ام واین بار نیز تکرار می کنم. دنیای آینده متعلق به ارز های دیجیتال است. اگر می خواهید از اقتصاد دنیا عقب نیفتید باید این بازار را مورد بررسی قرار دهید. ارز های Altcoin پتانسیل بسیار خوبی از خودشان نشان داده اند و سرمایه گذاری در این ارزها معقول به نظر می رسد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x