دانستنی‌های کسب و کارمقالات آموزشی

آموزش الكترونيكي (e-learning)

پرسش وپاسخ در رابطه با آموزش الكترونيكي

ده پرسش و پاسخ در رابطه با آموزش الكترونيكي بیگ والت

آموزش الكترونيكي يا online چيست؟

آموزش الكترونيكي همان استفاده از اينترنت براي يادگيري است كه از ارتباط اينترنتي و (مرورگر وب ) Web browser در هر زمان يا مكاني ميتوان به اين مقصود دست يافت. آموزش الكترونيكي نوع جديدي از آموزش است كه در آن نيازي به حضور دانشجويان در كلاس هاي برنامه ريزي شده نيست. در واقع يك محيط آموزشي مجازي در شبكه است. موضوعهاي درسي چنان طراحي شده اند كه دانشجويان را به بهترين وجه راهنمايي كنند چون آنها در كلاسهاي درس شركت نداشته و از حضور استادان بهره نمي برند.
در هر صورت مي توانيد از طريق (پست الكترونيك ) email و ساير امكانات شبكه از يكديگر سؤال بپرسيد. اين بدين معني است كه در هر مكان و هر زماني كه مايل باشيد مي توانيد به مطاله دروس خود بپردازيد,و در خانه يا اداره فرصت كافي نيز در اختيار خواهيد داشت يعني اگر دفعه اول كاملأ متوجه نكات مشكل درسي نشديد,مي توانيد چندين بار آنرا مرور كنيد.

چرا از طريق آموزش الكترونيكي ياد بگيريم؟

اين روش دانشجويان را تشويق مي كند تا از خود خلاقيت و كنجكاوي بيشتري نشان بدهند. در ضمن ياد مي گيرند كه چگونه به تكنولوژيهاي جديد ، سريع دست يابند ودانشجويان اين انعطاف پذيري را دارند كه به يادداشتهاي دروس دسترسي داشته و در مباحثات اتاقهاي گفتگو و چت شركت داشته باشند و اين امكان را دارند تا در هر زماني كه برايشان مناسب است با مدير سايت آموزش دهنده ( Facilitator) ارتباط برقرار كنند.
انعطاف پذيري اين نوع آموزش براي افرادي كه به دليل تعهدات شغلي يا شخصي قادر به شركت كردن در يك كلاس رسمي نيستند, محيط آموزشي مناسبي را فراهم مي آورد.مثلا براي كساني كه در ساعات متغير كار مي كنند يا اشخاصي كه به دليل استراحت در منزل شانس حضور در دانشگاه را ندارند در حاليكه ديگران در همان زمان در كلاسها شركت مي كنند. اين روش انتخاب خوبي براي اشخاصي است كه چه از نظر مخارج و يا وقت براي ادامه تحصيل امكان سفر به خارج از كشور را ندارند.

بين برنامه هاي ارائه شده بصورت online و كلاس درس چه تفاوتي وجود دارد؟

برنامه ها در هر دو يكسان هستند با اين تفاوت كه نحوه ارائه آنها متفاوت است. در روش online همه چيز از طريق شبكه هدايت مي شود كه شامل حضوردر كلاسهاي گفتگوي اينترنتي (Web chat) و دسترسي به يادداشتهاي نمونه و حتي ارتباط زنده با مديرسايت آموزش دهنده ( Facilitator online ) مي باشد.

آموزش الكترونيكي براي چه كسي است؟

آموزش الكترونيكي عملا براي همه است. شما مي توانيد كارمندي حرفه اي باشيد كه مي خواهد مهارت هاي(فناوري اطلاعات ) IT خود را به صورت امروزي در بياوريد يا دانشجويي كه در صدد كسب تحصيلات عاليه است. يا فرد بيكاري كه دوست دارددر خانه و با سرعت يادگيري خود، به مطالعه و آموختن بپردازد. هر فردي مي تواند براي ارضاي نيازهاي آموزشي خود از اينترنت بهره ببرد.

چگونه مي توان از آموزش الكترونيكي بهره مند شد؟

آموزش الكترونيكي راه حل آموزشي مؤثر , سهل الوصول و داراي كيفيت بالا است. مي توانيد از حضور دركلاسهايي كه مطابق برنامه ريزي شخصي يا شغلي تان است لذت ببريد.خواه هدف شما پيشرفت شغلي, غناي فردي و يا كسب مدرك اعتباري قابل انتقال باشد. رشته هاي online بلا استثنا قابل دسترسي هستند, منبعي قابل اطمينان كه اطلاعات و همان دستورالعمل ها و دروسي كه خواستار آن بوده ايد با كيفيت بالا به شما عرضه مي كند, بدون وجود دائمي موانعي كه همه ما را از دست يافتن به فرصتهايمان محروم مي كند. در ضمن هر برنامه آموزشي را مي توان ذخيره كرد و براي دانشجويان فرستاد تا از آن براي سنجش خود استفاده كنند. به عبارت ديگر, اين روش كه در آن يادگيرنده مورد توجه است, اين امكان را به دانشجويان مي دهد تا به تجربه يادگيري خود بپردازد زيرا با توجه به نيازهاي او, آنرا پويا و شخصي مي سازد.

[votes: 0 Rating: 0]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها
آموزش‌

میلاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ [email protected] آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن