مقالات آموزشی

آموزش خرید بیت کوین bitcoin در ایران

نکات خرید بیت کوین

بیت کوین bitcoin را سلطان ارزهای دیجیتال می‌نامند، زیرا نه تنها اولین ارز دیجیتال رمزنگاری‌شده در دنیاست، بلکه معمولا بیش از نیمی از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل، هیچ تعجبی نیست که اکثر کاربران تمایل بیشتری به خرید بیت کوین (نسبت به سایر ارزهای دیجیتال) دارند.
امروزه مبحث ارز دیجیتال در کشوره ما بسیار داغ شده است و همه با این کلمه آشنا هستند یا حداقل چند باری به گوشمان خورده است.
بیت کوین داغ ترین بحث در این زمینه است زیرا از ارزش بسیار زیادی نسبت به ارز های دیگر دارد و اکثرا نمی دانند از کجا باید به خرید بیت کوین بپردازند پس ما در این مقاله این آموزش را به شما خواهیم داد.
خرید بیت کوین از سایت‌های فروشنده بیت کوین و یا به‌طور مستقیم از طریق افراد دیگر انجام می‌پذیرد. شما می توانید با روش‌های مختلفی مانند کارت‌های اعتباری، حساب‌های اینترنتی و یا حتی با سایر ارزهای دیجیتال، از سایت‌ها یا افراد حقیقی، بیت کوین خریداری نمایید.

برای خرید بیت کوین bitcoin چه چیز هایی باید در نظر گرفته شود

1 : نصب یک کیف پول مطمعا و معتبر.
2 : پیدا کردن فروشنده معتبر بیت کوین( صرافی های معتبر یا شخص حقیقی)
3 :انتقال پول به فروشنده و دادن آدرس کیف پول برای دریافت بیت کوین‌های خریداری شده (بعضی از سایت‌ها خودشان دارای کیف پول هستند)
4 : بعد از خریداری کردن اتقال بیت کوین از فروشنده به خریدار.

در گام اول یک تهیه یک کیف پول بیت کوین bitcoin

شما باید اول یک کیف پول معتبر و مطمعا تهیه کنید که بیت کوین را در کیف پول خود نگهداری کنید .
شما می توانید کیف پول را در گوشی تلفن همراه هوشمند یا دسک تاب خود نصب کنید.
به کیف پول والت میگویند که شما می توانید آن را به عنوان حساب بانکی خود در نظر بگیرید
پس از تهیه کیف پول شما باید آدرس آن را به صرافی ها یا افراد حقیقی که معتبر و قابل اطمینان هستند بدهید تا آن ها بتوانند بیت کوین را به کیف پول شما انتقال دهند.

خرید بیت کوین bitcoin از صرافی ها

بعد از پیدا کردن یک صرافی معتبر و ثبت نام در آن نیاز به احراز هویت می باشد که فرآیند خرید را شما بتوانید انجام دهید و دلیل آن این است که خطر کلاه برداری احتمالی تا جایی که می شود کاهش یابد.
برای احراز هویت شما نباید هراس داشته باشید چرا که این امر بسیار مهم است برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی.

هشدار بابت مبادلات و صرافی ها و کیف پول

توجه داشته باشید در نگهداری بیت کوین و کیف پول خود فقط خود شما موظف به نگهداری از آن می باشید.
برای مثال شما پول های خودتان که در حساب های بانکی است و اگر هکری بنواند حساب شما را هک کند و خالی کند بانک مرکزی موظف است به آن رسیدگی کند و به شما پاسخگو باشد.
ولی اگر هکری یا شخصی به حساب های کیف پول شما دسترسی پیدا کند پیگیری آن به شدت مشکل می باشد پس به شدت احتیاط را شرط اول این کار قرار دهید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x