کارآفرینی و اشتغالزاییمشاغل خانگی

آموزش شمع سازی (کسب و کار خانگی)

آموزش ساده درست کردن شمع در خانه

آموزش شمع سازی به صورت ساده و مرحله به مرحله – درست کردن شمع رنگی

شمع سازی یکی از سرگرمی های بسیار مفرح خانم های خانه داری است که اوقات فراقت زیادی دارند. چون بعد از اتمام کار و دیدن نتیجه کار یک حس خوشایند به آدم دست میدهد.

اگر ذات تجارت در شما وجود دارد میتوانید از طریق شمع سازی کسب درآمد نیز داشته باشید. یا حد اقل به تزئین خانه با شمع های تزئینی بپردازید.

وسایل شمع سازی

لوازمی که برای شمع سازی استفاده میشود خیلی گسترده است. انواع قالب ها، انواع رنگ ها، انواع عطرها و لوازم دیگری که میشود در شمع سازی به کار برد.
برای آنهای که تازه میخواهند شمع سازی را شروع کنند این همه تدارک لازم نیست. کافیست تنها مقداری پارافین جامد یا مات داشته باشید و فیتیله شمع، خرازی ها معمولا تمام وسایل شمع سازی را دارند.
در این مدل از شمع به جای قالب از انواع شیشه هایی که در بازار است میشود استفاده کرد.
از شیشه سس و مربا و شکلات صبحانه گرفته تا حتی بطری های کوچک آب میوه

آموزش مرحله به مرحله شمع سازی

برای آب کردن پارافین از یک ظرف که دوستش ندارید یا خیلی مورد استفادتان نیست استفاده کنید. چرا که دیگر نمیشود داخلش غذا ریخت، برای گرم کردن پارافین هم باید از حرارت غیر مستقیم استفاده شود.
حرارت زیاد و مستقیم پارافین را میسوزاند و یا حداقل ممکن است که پارافین را خراب کند.
پس یک ظرف را پر از آب میکنید و روی حرارت میگذارید تا به جوش آید. بعد ظرفی را که داخلش پارافین ریختید را میگذارید روی آب در حال جوش تا کم کم ذوب شود.

برای راحت تر ذوب شدن پارافین، بهتر است که از قبل پارافین را با چاقو یا کاتر خرد کنید.

در آموزش های شمع سازی تاکید شده که داخل پارافین در حال ذوب دماسنج بگذارید و مراقب باشید که دمایش بالاتر از 90 تا 100 درجه سانتی گراد نرود، چرا که پارافین را خراب میکند و آن شمعی که میخواید بدست نمی آید.

البته اگر مراقب باشید و پارافین در حال ذوب را با قاشقی هم بزنید و مراقب باشید این اتفاق نمی افتد. توصیه ما هم این است که به محض اینکه پارافین کاملا ذوب شد آن را از روی حرارت بردارید.

شیشه مورد نظر را که از قبل شسته‌اید و پاک کردید و خشک شده را برمیدارید. فیتیله را به اندازه دو برابر قد شیشه میبرید.

فیتیله باید یه طوری کف قالب فیکس شود و بعد از ریختن پارافین تکان نخورد. برای این کار میتوانید از چسب حرارتی استفاده کنید و پارافین را در ظرف بچسبانید. حتی میشود از یک تیکه چسب کاغذی کوچک هم استفاده کرد و یا فیتیله را به یک تکه فلز کوچک بست و ته ظرف انداخت. خلاصه هر کاری که میکنید فیتیله نباید تکان بخورد و جابجا شود.

بالای فیتیله هم باید در قسمت وسط فیکس شود.
میتوانید از چوب بستنی استفاده کنید که وسطش سوراخ باشد و فیتیله را از سوراخ رد کنید. میشود دو تا چوب یا اصلا دو تا قاشق را با کش به هم ببندید و فیتیله را با آن محکم کنید.

پارافین را که از روی حرارت برداشتید یکی دو دقیقه ای صبر میکنید تا دمایش کمی پایین آید. بعد به آرامی آن را در شیشه ای که آماده کردید میریزید و منتظر خنک شدنش می مانید. سعی نکنید شمع را به زور یخچال و فریزر خنک کنید. چون ممکن است به آن شک وارد شود و ترک بخورد.

بعد از خشک شدن اضافه فیتیله را با قیچی میبرید. شمع تان به همین راحتی آماده است.

حتما امتحانش کنید. نمیدانید چه لذتی دارد وقتی چیزی را که دوست دارید میتوانید با دست خودتان درست کنید.
در ساخت شمع ها اگه کمی خلاقیت به کار ببرید میتوانید چیزهای خیلی قشنگ و جالبی بسازید که همه را مجذوب خود کنا تا حدی که میتوانید شمع های خودتان را بفروشید!

[votes: 4 Rating: 3]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها
آموزش‌ شمع سازی کسب و کار

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

1
نظرات کاربران

avatar
1 تعداد نظرات
0 تعداد پاسخ های
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین رای نظر
داغ ترین نظر
1 نظرات
hamed نظرات اخیر
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رأی
اطلاع از
hamed
hamed

علاوه بر استفاده از رنگ های مختلف برای تولید شمع های رنگی میشه اسانس های مجاز برای عطری کردن شمع را هم استفاده کرد. با توجه به سوخت طولانی شمع های لیوانی (که البته خیلی باید تو انتخاب پارافین دقت به خرج داد برای اینکه شمعتون واقعا سوختش طولانی بشه) این نوع شمع ها خیلی پرطرفدارن و اگه شمعتون را عطری هم کنید خیلی خیلی دوست داشتنی تر میشه.

دکمه بازگشت به بالا
بستن