مقالات کسب و کار

آیا فقط باهوش‌ها پولدار میشوند؟

آیا کسی که پولدار میشود حتما باید باهوش باشد؟

آیا شما هم دوست دارید ثروتمند شوید؛ اما…
اما فکر میکنید ثروت مختص افراد باهوش و شاگرد زرنگ های مدرسه و دانشگاه است؟

شاید شما هم به خاطر نمرات کارنامه تان در مدرسه و دانشگاه از آن دسته آدم هایی هستید که فکر میکنید ضریب هوشی متوسط یا پایینی دارید؛ اما دلتان هم می خواهد پولدار و موفق شوید و به خاطر ضریب هوشی تان کمی دلسرد شده اید و دور اهداف بزرگ را خط کشیده اید و شجاعت دنبال کردن آرزوهایتان را ندارید.

شما فکر می کنید با این وضعیت هیج وقت نمی توانید ثروتمند شوید، پس دنبال آن نمی روید و با وضع مالی متوسط، حقوق کارمندی و شرایط استرس زا کنار می آیید؛ به خودتان میگویید که سرنوشت خواسته که شما پولدار نباشید و وقتی زندگی به شما فشار می آورد شروع به آه و ناله و گلایه از سرنوشت می کنید که چرا به شما هوش مالی بالا نداده است.

افراد بسیاری مشابه شما وجود دارند که ضریب هوشی شان را مانع رشدشان می بینند، اما در این میان کسانی هستند که این موضوع را باور نکردند و با ضریب هوشی متوسط به ثروت عظیمی رسیدند.

بسیاری از افراد با ضریب هوش متوسط یا حتی پایین فکر می کنند ثروتمند شدن فقط مخصوص آدم های باهوش است و آن ها هیچوقت نمی توانند ثروت شوند چون ضریب هوشی پایینی دارند؛ آنها فکر میکنند همه ی آدم های موفق در نظر آن ها تافته جدا بافته هستند…

البته لازم به ذکر است برخی از تحقیقات که در گذشته و به صورت محدود انجام شده و بار علمی بالایی هم نداشت، حرف آن ها را تایید می کند؛ اما حالا وقتش رسیده که بهانه تان را رها کنید و با حقیقت روبه رو شوید !

طبق جامع ترین تحقیقی که در آمریکا انجام شد این موضوع کاملا مشخص شد که برای ثروتمند شدن حتما نباید باهوش باشید. این تحقیق نشان می دهد که رابطه ای بین ضریب هوشی بالا و ثروتمند شدن وجود ندارد… حقیقت این است شما اگر ضریب هوشی بالا هم نداشته باشید، باز هم می توانید ثروتمند شوید.

پس ازاین به بعد ضریب هوشی پایین نباید بهانه ی تلاش نکردنتان شود یا اینکه شما را بترساند و متوقف شوید. این تحقیق یکی از جامع ترین تحقیقاتی به شمار می رود که در این زمینه انجام شده است.

جی زاگورسکی نویسنده این تحقیق است و از دانشمندان محقق در زمینه منابع انسانی از دانشگاه اوهایو است؛ افراد شرکت کننده در این تحقیق حدود 7403 نفر بودند و اطلاعات مالی-اقتصادی آنان از سال 2004 گرفته شده است.

جی زاگورسکی میگوید «اگر من شخصی با هوش اندک باشم، نباید تصور کنم که برای پس انداز مالی، در هیچ زمینه یا شکلی ناتوان هستم و بالعکس، اگر دارای بالاترین بهره هوشی هم باشم، نباید تصور کنم که دارای ویژگی یا مزیت خاصی هستم.»

با توجه به این تحقیق انجام شده هوش بالا تضمین کننده ی در آمد بالا نیست و همچنین هوش پایین هم جلوی ثروتمند شدن را نمی گیرد.

زاگورسکی در یادداشت هایش آورده است که : «من تصور میکردم که افراد باهوشتر دارای ثروت بیشتری باشند و خب، فکر میکردم چنین افرادی اشباهات کمتری مرتکب میشوند… فکر کردم که نکند دچار اشتباه شده باشم.» اما کاملا ثابت شد که هیچ اشتباهی صورت نگرفته بود !

طبق این تحقیقات زمانی که افراد دچار مشکل مالی می شوند عملکرد افراد باهوش برابر با افرادی است که از ضریب هوشی متوسطی برخوردارند. این موضوع نشان می دهد که برای ثروتمند شدن حتما نباید عدد ضریب هوشی تان خیلی باشد.

اصولی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها با هر ضریب هوشی که دارید، می توانید به ثروت زیادی دست پیدا کنید:

راه های ثروتمند شدن

1. قدم اول برای ثروتمند شدن مشخص کردن اهداف است.

اهداف واضح بسیار دست یافتنی تر از اهداف گنگ هستند؛ مبلغی که می خواهید به دست بیاورید را بنویسید و همچنین برنامه هایی که برای رسیدن به آن در ذهن دارید را ذکر کنید؛ مهم نیست درست هستند یا نه، فعلا فقط آنها را یادداشت کنید.

2. قدرت تجسم را دست کم نگیرید.

تصویر سازی اهدافتان در کنار تلاش هایی که می کنید بسیار تاثیر گذار است. آدم هایی که تجسم را در برنامه های روزانه شان می گنجانند یک قدم جلوتر از کسانی هستند که هیچ تصویر واضحی از تلاش شان در ذهنشان ندارند.

3. خود را موظف بدانید که ثروتمند شوید و باور کنید که خواهید شد.

داشتن باور یکی از فاکتورهای مهم برای ثروتمند شدن است.

4. پول را دوست داشته باشید و افکار عجیب و غریب در مورد آن را به ذهن تان راه ندهید.

مثلا این افکار که پول زیاد عامل بدبختی است یا از راه درست نمی شود پول زیادی به دست بیاورید، به دست فراموشی بسپارید. این حرفا فقط بهانه ای برای آدم هاییست که نمی خواهند تلاشی برای رسیدن به زندگی بهتر بکنند و ترجیح می دهند با بهانه های الکی خودشان را قانع کنند و تقصیر را گردن دیگران یا سرنوشت بیاندازند.

حقیقت این است در این دنیا برای همه ی آدم هایی که اراده می کنند و تلاش زیادی دارند ثروت کافی وجود دارد. مثل سوئیچی هوندا که با وجود داشتن خانواده فقیر، نداشتن مدرک دانشگاهی و ضریب هوشی متوسط با پشتکار زیاد توانست به ثروت و موفقیت برسد.

5. پس انداز کردن را فراموش نکنید؛

همیشه بیست درصد از در آمدتان را پس انداز کنید.

6. علایق خود را دنبال کنید.

علاقه و اشتیاق برای رسیدن به هدف یکی از فاکتورهای مهم ثروتمند شدن است. شما اگر شغلی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید خیلی موفق تر و ثروتمندتر از زمانی می شوید که در جای مناسب قرار نگرفته باشید.

7. ترسو و خجالتی نباشید.

داشتن اعتماد به نفس نه تنها باعث می شود موقعیت هایی طلایی را جذب زندگی تان کنید و حس خوبی داشته باشید بلکه یک استراتژی مهم برای ثروتمند شدن است. آدم های ثروتمند از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و این موضوع در گفتار و رفتار آن ها کاملا مشخص است.

8. فرصت طلبی یکی از رازهای ثروتمند شدن است.

نمونه ی بارز آدم های فرصت طلب اریک اشمیت مدیرعامل سابق و مدیر اجرایی کنونی گوگل است که 10 میلیارد دلار ثروت خالص دارد.

9. مراقبت از سلامتی روح و جسم یکی دیگر از راه های است که باید در مسیر کسب ثروت انجام دهید.

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

بازگرداندن 100% سود زیرمجموعه‌ها
جزئیات کامل پرداخت را همراه با یک شماره حساب (هر ارزی که سرمایه کردید.) برای واریز سود، برای ما در بخش دیدگاه ها ارسال کنید.
[مشاهده قوانین...]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن