دانستنی‌های ارز دیجیتالمقالات آموزشی

آی سی او ICO یا عرضه اولیه سکه چیست؟

عرضه اولیه سکه Initial Coin Offering

•مفهوم آی سی او ICO یا عرضه اولیه سکه در ارز دیجیتال و بلاکچین چیست؟

در این روش پروژه برای جذب سرمایه توکن های خود را برای فروش اولیه قرار می دهد و مردم با استفاده از ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم و… به نوعی در این پروژه ها سرمایه گذاری می کنند.

ICO به معنای تامین مالی جمعی در ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های وابسته به بلاک چین است.

آی سی او چیست؟

آی سی او ICO عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) یک روش ایجاد سرمایه از طریق سرمایه‌گذاری جمعی است بر محور کریپتوکورنسی‌ها بوجود آمده‌است. در ICO، درصدی از پول اینترنتی جدید در قبال پول‌های دیجیتالی مطرح مانند بیتکوین یا اتریوم به سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.

در واقع عرضه اولیه سکه برای جذب سرمایه، جهت پیشبردن یک پروژه است. این پروژه می‌تواند یک تکنولوژی جدید در بلاک‌چین، یک اپلیکیشن جدید، یک سیستم یا شبکه جدید و… باشد که قابلیت‌های خاص دارد.

جذب سرمایه گذار در پروژه های غیرمتمرکز با استفاده از ICO انجام می شود.

عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) در واقع یک رویداد است که آن را فروش جمعی (crowdsale) نیز می‌نامند. در عرضه اولیه سکه، یک شرکت ارز دیجیتال خود را با هدف دریافت پول و تامین مالی عرضه می‌کند. در عرضه اولیه سکه معمولا مقدار مشخصی توکن از ارز دیجیتال مورد نظر عرضه می‌شود و این مقدار ارز دیجیتال به مخاطبان علاقمند حاضر فروخته می‌شود. معمولا در ازای این مقدار توکن فروخته شده بیت کوین دریافت می‌شود، اما برخی شرکت‌ها ممکن است پول رسمی نیز دریافت کنند.

توکن‌های خریداری شده در عرضه اولیه سکه می‌تواند برای هر چیزی مورد استفاده قرار گیرد که به ابعاد پروژه بستگی دارد.

تاریخچه آی.سی.او ها

این مدل از عرضه پول‌های دیجیتالی اولین بار در ماه ژوئیه ۲۰۱۳ توسط Mastercoin برگزار شد. اتریوم در سال ۲۰۱۴ مبلغی را با فروش نشانه‌ای به دست آورد. ICOs در حال حاضر بسیار محبوب است. در ماه نوامبر ۲۰۱۷ در حال حاضر حدود ۵۰ پیشنهاد در ماه وجود دارد و یک مرورگر وب جدید Brave ICO حدود ۳۵ میلیون دلار در کمتر از ۳۰ ثانیه تولید کرد. حداقل ۱۸ وبسایت وجود دارد که ICOs را دنبال می‌کنند. در آغاز اکتبر سال ۲۰۱۷، فروش ICE سکه به ارزش ۲٫۳ میلیارد دلار در طول سال انجام شده‌است، بیش از ده برابر بیشتر از سال ۲۰۱۶ است.

کلاهبرداری در ico ها

اما مشکل اصلی ICO های کلاهبرداری است و تا کنون موارد زیادی از کلاهبرداری در ICO ها گزارش شده است.

نشانه های یک آی سی او کلاهبرداری:
اهداف غیر واقعی
واضح نبودن
مشخصات تیم توسعه دهنده
گواهینامه SSL

هر چقدر هم این سایت ها را خوب بررسی کنید و به بعضی ها شک کنید اما باز ممکن است سایت هایی وجود داشته باشند که با ترفندهایی اعتماد شما را جلب کنند و جای شکی برای شما باقی نگذارند. به طور کلی باید سعی کنید ICO های رسمی تر را انتخاب کنید.

پس باید با نحوه اعتبار سنجی ICO ها و تشخیص کلاهبرداری آنها آشنای کامل داشته باشید تا دچار ضرر نشوید.

[votes: 0 Rating: 0]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها
آی سی او ارز رمزنگاری شده اصطلاحات ارزهای دیجیتال عرضه اولیه سکه

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن