اخبار

اتحادیه اروپا ارز دیجیتال صادر نمی‌کند: استیبل کوین‌های موجود را قانون‌گذاری می‌کنیم

اتحادیه اروپا رویکرد دقیق‌تری را در خصوص تعیین چهارچوب‌های قانونی استیبل کوین‌ها در پیش می‌گیرد، اما خبری از انتشار استیبل کوین مخصوص برای خودش نخواهد بود.

به گزارش کوین دسک، یکی از منابع آگاه به این خبرگزاری گفته است که گروهی در بدنه مدیریتی اتحادیه اروپا در حال کار بر روی بیانیه‌ای سیاسی در خصوص قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها هستند. اولین بار رویترز گزارش کرد که اتحادیه اروپا توجه ویژه‌ای به قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها دارد. با این حال طبق گفته این منبع آگاه، خبری از عرضه استیبل کوین مخصوص توسط اتحادیه اروپا نخواهد بود. این منبع آگاه در این خصوص گفت:

احتمالا این بیانیه‌ای کوتاه در ارتباط با موضع اتحادیه اروپا در خصوص برخورد با انواع جدید ارزهای دیجیتال خواهد بود. تمرکز بیانیه بر روی نحوه قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال است.

می‌توان گفت که این بیانیه پاسخ اتحادیه اروپا نسبت به ارز دیجیتال فیس‌بوک، لیبرا است. علیرغم مخالفت شدید مراجع قانون‌گذار در ارتباط با استیبل کوین‌ها، لیبرا همچنان توسعه خود را ادامه می‌دهد. در آخرین اقدام، شرکت‌هایی که بر روی ارز لیبرا کار می‌کنند، با امضای اساس نامه، رسما فعالیت انجمن لیبرا را آغاز کردند.

در بیانیه به صورت مشخص ذکر نشده است که اتحادیه اروپا ملزم به توسعه ارز دیجیتال خودش است تا بتواند با لیبرا مقابله کند. از طرف دیگر این منبع آگاه می‌گوید که توسعه ارز دیجیتال مخصوص اتحادیه اروپا یکی از گزینه‌های محتمل است و در بیانیه هم به ضرورت بررسی این حوزه اشاره شده است.

او در خصوص گزارش رویترز، ضمن اشاره به این مسئله که در حال حاضر اتحادیه اروپا قصد ایجاد ارز دیجیتال جدید را ندارد، می‌گوید:

این بیانیه در خصوص نیاز به چهارچوب‌های قانونی مناسب در حوزه استیبل کوین‌هاست و در آن ضرورت بررسی ایده‌‌های مختلف به عنوان یک پیامد مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این ایده‌ها، احتمال ایجاد چیزی [ارزی] است که بتوان آن را توسط ECB (بانک مرکزی اروپا) و دیگر بانک‌های مرکزی مدیریت کرد.

طبق گفته این فرد ناشناس، نمی‌توان مشخص کرد که کدام نسخه از بیانیه در نهایت منتشر خواهد شد. روز جمعه (17 نوامبر) این پیش نویس نهایی خواهد شد و به وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا ابلاغ می‌شود. انتظار می‌رود در نشست بعدی وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا که 5 دسامبر برگزار خواهد شد، شاهد پذیرش این بیانیه باشیم.

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

بازگرداندن 100% سود زیرمجموعه‌ها
جزئیات کامل پرداخت را همراه با یک شماره حساب (هر ارزی که سرمایه کردید.) برای واریز سود، برای ما در بخش دیدگاه ها ارسال کنید.
[مشاهده قوانین...]

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن