اخبار

اجباری شدن رمز یکبار مصرف از دی ماه

رمز یکبار مصرف بانکی از ابتدای دی ماه اجباری می شود

محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی امروز در طی مصاحبه ای اعلام کرد که از اول دی ماه داشتن رمز یکبار مصرف بانکی برای انجام هر تراکنشی غیر حضوری الزامی است.

به گفته او این اقدام به تاکید پلیس فتا مبنی بر افزایش امنیت تراکنش های بانکی و جلوگیری از کلاهبرداری هایی از جمله فیشینگ صورت گرفته که آمار آن به شدت بالا رفته است.

رمز یکبار مصرف بانکی چیست؟

رمز یکبار مصرف همانطور که از نام آن پیداست، موقتی می باشد و با اولین استفاده منقضی می شود. وجود این رمز در تراکنش های بانکی این امکان را به کاربران می دهد تا از سو استفاده سایر افراد و کلاهبرداران اینترنتی جلوگیری کنند.

این رمز ها به صورت تصادفی و بر اساس یک الگوریتم هایی ساخته می شوند که با فعال سازی این قابلیت، در صورتی که شخصی حتی مشخصات کامل کارت بانکی شما را داشته باشد، نمی تواند بدون دسترسی به تلفن همراه شما مبلغی را از حساب بانکی تان برداشت کند.

اهمیت فعال سازی رمز یکبار مصرف بانکی

اخیرا آمار کلاهبرداری های اینترنتی بسیاری بالا رفته است و بخش بزرگی از این کلاهبرداری ها از طریق فیشینگ صورت می پذیرد.

فیشینگ نوعی کلاهبرداری است که در آن فرد کلاهبردار با جعل کردن هویت یا شخص، وب سایت یا سازمان سعی در بدست آوردن اطلاعات مهم یا دارایی قربانی دارد.

برای مثال فردی با ایجاد یک صفحه اینترنتی که کاملا شبیه به صفحه بانک شماست، سعی می کند تا شما را متقاعد کند که به دلایل مختلفی اطلاعات حساب بانکی خود را در آن صفحه وارد کنید؛ حالا با داشتن اطلاعات حساب بانکی شما، فرد کلاهبردار می تواند در عرض چند دقیقه حساب شما را خالی کند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x