استخراج ابریمقالات آموزشی

روی چه ارزدیجیتالی سرمایه گذاری کنیم؟

کسب درآمد میلیونی در ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال که به سرعت در حال رشد و در بر گرفتن دنیای اقتصاد هستند این روزها به یکی از روش های پرسود سرمایه گذاری تبدیل شده اند. هدف این ارزها از ابتدای پیدایش تبدیل شدن به وسیله ای برای سرمایه گذاری نبود اما با گذشت زمان مختصات رمزارزها آن ها را به این سمت و سو سوق داد. مخصوصا انفجار قیمتی که در سال 2017 در بازار این ارزها رخ داد توجه افراد زیادی را برای سرمایه گذاری جلب کرد. افرادی که قصد سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال را دارند همواره با این سوال مواجه می شوند که روی چه ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کنیم؟ یا هنگام انتخاب یک ارز چه ویژگی هایی را مدنظر قرار دهیم؟ در این مطلب سعی داریم تا حد زیادی ابهامات شمارا در این زمینه رفع کنیم.

انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال به دو شکل انجام می شود. عده ای به استخراج رمزارزها می پردازند و افرادی به خرید و فروش آن ها.استخراج اکثر رمز ارزها حدمعینی دارد که نزدیک شدن به آن حد استخراج را سخت تر می کند.در نتیجه به برق بیشتر تجهیزات قوی تر و قدرت پردازش بیشتری نیز نیاز داریم تا بتوانیم یک واحد از ارز مورد نظر را استخراج کنیم. همچنین این کار مستلزم داشتن دانش خاص خودش است و عدم آگاهی در این زمینه می تواند سرمایه ی سرمایه گذار را نابود کند. به همین خاطر عده ای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به استخراج آن ها ترجیح می دهند.

انواع سرمایه گذاری
انواع سرمایه گذاری

هنگام سرمایه گذاری روی یک رمزارز چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟

فاکتورهایی وجود دارد که بررسی آن ها قبل از سرمایه گذاری روی یک ارزدیجیتال می تواند بسیار مفید باشد.

مارکت کپ(market cap):

این فاکتور درواقع نشان دهنده ی ارزش کل یک ارز در بازار است. از حاصل ضرب قیمت ارز مورد نظر در تعداد حجم در گردش آن مارکت کپ به دست می آید. اما این رتبه ی به دست آمده چه تاثیری در انتخاب ما دارد؟ ارزهای با رتبه بندی بهتر حجم بازار بیشتر ریسک کمتر و درصد رشد پایین تری نسبت به ارزهای با رتبه بندی کمتر دارند. و این شما هستید که با توجه به سرمایه و شرایط خود یکی از این هارا انتخاب می کنید.

مارکت کپ(market cap)
مارکت کپ(market cap)

حجم در گردش:

Circulating Supply یا حجم در گردش هرقدر بیشتر باشد ارز مورد نظر مورد بهتری برای سرمایه گذاری است.

حداکثر عرضه:

Total Supply یا حداکثر عرضه یعنی تعداد کل ارزهایی که در نهایت وارد شبکه می شود.مشخص بودن این مورد می تواند چشم اندازی از آینده ی رمزارز در اختیار سرمایه گذار بگذارد.به طور کلی سرمایه گذاری روی ارزی که حداکثر عرضه ی مشخصی ندارد کار درستی نیست.

وایت پیپر:

whitepaper یا همان شناسنامه ی رمز ارز محتوی همه ی آن چیزی است که شما نیاز دارید درباره ی یک ارز دیجیتال بدانید. وایت پیپر علاوه بر مشخص کردن قوانین حاکم بر رمزارز ،هشدارها ،مزایا و معایب، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان اصلی آن را نیز مشخص می کند.هر قدر این تیم قوی تر باشد پشتیبانی بهتری از آن ارز صورت می پذیرد.

نقشه ی راه ارز دیجیتال:

یکی از مواردی که در وایت پیپر مشخص می شود و لازم دانستم که جداگانه راجع به آن توضیح دهم نقشه ی راه است. این نقشه نشان می دهد که چشم انداز ترسیم شده برای رمزارز موردنظر چیست و این مسیر تا چه اندازه طی شده است. در واقه مسیر طی شده معیاری است که نشان می دهد این رمزارز چه قدر به تعهدات خود پایبند می باشد.

جهانی بودن:

این فاکتور نشان می دهد افراد مختلف در سراسر دنیا می توانند این رمزارز را در کیف پول مجازی خود داشته باشند و این یعنی پتانسیل بیشتر برای جذب سرمایه.عاملی که به نفع شما خواهد بود.

عمر رمزارز:

عمر یک رمزارز نشان می دهدچه قدر اصالت و امنیت دارد و ارز دو روزه ای نیست که چندی دیگر از بین برود.

علاوه بر مواردی که گفتم داشتن پشتوانه ی قوی ،حجم معاملات در 24 ساعت گذشته و کاربرد پذیری نیز از فاکتورهای مهم برای انتخاب یک رمزارز مناسب سرمایه گذاری است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهیدسلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
محمد
محمد
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید.

من به تازگی مقداری ترون بالای 20هزارتا خریدم و روز بعدش ترون یک مقدار افت قیمت کرد.

به نظرتون نگهش دارم یا بفروشم؟

دیدگاهم بلند مدت هستش.

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x