مقالات آموزشی

ارزدیجیتال ترامپ چیست؟

رمزارزی که سرنوشتش به ترامپ وابسته است

دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی آمریکا که بارها عدم اعتقاد خود به رمزارزهایی مانند بیت کوین را اعلام کرده بود و آن ها را بی پایه و اساس خوانده بود این بار اقدام به ارائه ی ارزدیجیتال مخصوص به خود با نام توکن (Trump2020) با نماد TRUMP کرده است. ارزدیجیتال ترامپ فرصتی را برای دوستداران ترامپ! فراهم کرده تا ارادت خود را به او نشان دهند و شاید سودی نیز عایدشان شود.

ویژگی های ارزدیجیتال ترامپ

ارزدیجیتال ترامپ که توسط صرافی ارزدیجیتال FTX عرضه می شود. ارزش بازار این توکن در حال حاضر 118/04 هزار دلار می باشد. تعداد کوینهای در دسترس 6,604,387 اعلام شده و تعداد کل کوین های نهایی 18,000,000 است. حجم معاملات این رمزارز در 24 ساعت گذشته 179.98583474887 دلار بوده است. صرافی FTX اعلام کرده که ارزدیجیتال ترامپ مانند یک قرارداد آتی عمل می کند که که به کاربران این امکان را می دهد که با آن موقعیت لانگ (پیروزی ترامپ در انتخابات) یا شورت ( شکست ترامپ ) باز کنند. همچنین این صرافی در توییتر منتشر کرده است:«اگر ترامپ در انتخابات پیروز شود، قیمت این قرارداد یک دلار، و اگر شکست بخورد صفر خواهد بود.» گفته می شود بازپرداخت نهایی این توکن بانری (صفر و یکی) خواهد بود، اما تا زمانی که نتایج انتخابات مشخص شود افراد می‌توانند آن را در قیمت‌هایی بین ۰ تا ۱ دلار معامله کنند.FTX در مطلبی در وب سایت خود می‌گوید: «اگر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ برنده شود، ارزش توکن ترامپ یک دلار خواهد شد. و اگر او در این انتخابات ببازد، ارز این توکن صفر می‌شود.» برخی از سایت های آنلاین، مانند Oddschecker.com، شرط بندی هایی را برای انتخابات آینده برپا کرده‌اند که البته شکل گیری آن‌ها چیز جدیدی نیست. اما ترامپ، اولین رئیس جمهوری است که پس از محاکمه استیضاح، پای به این انتخابات می‌گذارد. همین موضوع باعث می‌شود تا احتمالات برنده شدن انتخابات ۲۰۲۰ کمی دچار تغییر شده و پیشبینی‌ها سخت شود.

نوسانات ترامپ کوین

صرافی FTX برای سرمایه گذارانی که نسبت به نوسانات ارزهای دیجیتال محتاط هستند گفته است:«نوسانات قیمت TRUMP کوین ممکن است از نوسانات زیاد قیمت بیت کوین هم بالاتر باشد. قیمت این توکن رنج گسترده‌ای از صفر تا یک دلار دارد. و توجه به این نکته ضروری است که این توکن به گونه ای برنامه ریزی شده که به رییس جمهور بودن ترامپ وابسته باشد و نتیجه ی انتخابات تاثیر مستقیم و بسیار مهمی را روی قیمت نهایی این توکن خواهد گذاشت. به دلایل بی نظمی هایی که ممکن است در جریان هر انتخاباتی پیش بیاید و در نهایت مشخص نشود چه کسی برنده است این توکن تمهیداتی را فراهم کرده است. در اطلاعیه صرافی FTX آمده است:«گر آرای الکترال برخی از حوزه‌های انتخاباتی نامشخص باشد، این قرارداد به گونه‌ای عمل خواهد کرد که اگر ترامپ در روز اول فوریه ۲۰۲۱ (۱۸ بهمن ۱۳۹۹) رئیس جمهور باشد، قیمت توکن ۱ دلار، و در غیر این‌صورت، صفر دلار باشد.» با توجه به بی نظمی هایی که ممکن است در جریان هر انتخاباتی پیش بیاید ارزدیجیتال ترامپ تمهیداتی را فراهم کرده است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x