معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال نئو Neo اولین رمزارز چین

اتریوم چینی چیست؟

ارزدیجیتال نئو اولین رمزارز چینی است که شباهت زیادی به اتریوم دارد. این ارز در گذشته با نام Antshares شناخته می شد. نئو یک پلتفرم و شبکه ی بزرگ است و ارزدیجیتال نئو فقط جزء کوچکی از این شبکه می باشد. نئو توسط شرکت OnChain واقع در شانگهای چین توسعه داده شده است.

Customize this widget

پیدایش ارزدیجیتال نئو

همانطور که گفتیم نئو یک پلتفرم بلاک چین و همچنین یک ارزرمزنگاری شده است که در ابتدا با نام AntShares شناخته می شد. عرضه ی اولیه ی این کوین در شانگهای بسیار موفقیت آمیز بود و توانست بیش از 5.1 میلیون دلار به دست آورد. همین باعث شد خیلی زود در میان معامله گران رقیب اتریوم شناخته شود. با این حال Antshares تاثیر چندانی روی بازار جهانی ارزهای دیجیتال نگذاشت. بنابراین توسعه دهندگان تصمیم گرفتند آن را بازنویسی کنند. بدین ترتیب Antshares با نام نئو (NEO) دوباره متولد شد. پس از تولد در عرض چند ماه ارزدیجیتال نئو توانست جزو 10 کوین برتر اکسچینج (Exchange) های جهان شود.

ویژگی های نئو

ارزدیجیتال نئو شباهت زیادی با پلتفرم اتریوم دارد. به همین خاطر از آن به عنوان اتریوم چینی هم یاد می شود. نئو ویژگی های بیشتری نسبت به اتریوم دارد. ارزدیجیتال نئو مانند دیگر رمزارزها از فناوری غیرمتمرکز بهره می گیرد و امکان ذخیره و پرداخت پول را بدون نیاز به واسطه فراهم می آورد. در مجموع 100 میلیون نئو در بلاک اصلی ایجاد شده. مقدار کل کوین های ارزدیجیتال نئو ثابت است و نمی تواند افزایش یابد. همچنین نئو برخلاف دیگر رمزارزها قابل تقسیم شدن نیست و کمترین واحد آن همواره ثابت خواهد بود. نئو در مقایسه با بیت کوین و اتریوم از معاملات بیشتری در یک زمان پشتیبانی می کند. به عنوان مثال اتریوم 15 تراکنش در ثانیه و نئو 10000 تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می کند. اما جدا از این ها نئو سه ویژگی اصلی دیگر دارد که به شرح زیر است:

دارایی دیجیتال:

این دارایی ها به کاربران اجازه می دهد تا بدون دخالت شخص سوم و به کمک تکنولوژی بلاک چین از این دارایی ها استفاده کنند. دارایی های دیجیتال امن و قابل اعتماد هستند و به دو دسته تقسیم می شوند. 1- دارایی های فراگیر یا جهانی 2-دارایی های قراردادی. دارایی های جهانی توسط کل سیستم به رسمیت شناخته می شوند و می توانند توسط تمام قراردادهای هوشمند و مشتریان شناسایی شوند. از طرفی دارایی های قراردادی هستند و فقط در قراردادهای خاص خود به رسمیت شناخته می شوند و نمی توانند در سایر قراردادها استفاده شوند.

هویت دیجیتال:

اشخاص با داشتن هویت دیجیتالی مطمئن می توانند از دارایی های دیجیتال استفاده کنند. این سیستم برای شناسایی هویت افراد از روش های مختلفی استفاده می کند مثل: شناسایی چهره، اثرانگشت، صدا، پیامک و…

قراردادهای هوشمند:

کاربران با استفاده از قراردادهای هوشمند می توانند به صورت خودکار و خود به خود کارها و قراردادهای خود را به انجام برسانند.

دومین ارز شبکه ی نئو

پلتفرم نئو بیش از یک ارزدیجیتال را در سیستم معاملاتی خود جای می دهد. دومین ارز بعد از ارزدیجیتال نئو در شبکه GAS نام دارد. با هر بلوکی که در بلاک چین نئو ایجاد می شود توکن های GAS نیز ایجاد می شوند. این توکن ها به خودی خود دارای ارزش هستند. در واقع گس به تنهایی نشان دهنده ی ارزشی است که به شما اجازه ی مشارکت در سیستم را می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت نئو دارای دو توکن است 1- نئو که در ابتدا با نام Antshares شناخته می شد 2- GAS که در ابتدا با نام Antcoins معرفی شد. ارزدیجیتال نئو در ایجاد بلوک، تغییرات شبکه، مدیریت شبکه و سایر نیازها مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر توکن GAS برای تخصیص منابع، هزینه های شبکه، تامین انگیزه برای حفظ بلاک چین و اجرای قراردادهای هوشمند و DAPPS استفاده می شود.

نئو چیست؟

سرعت انتقال - 86%
مارکت کپ - 4%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 44%
ارزش معادل قیمت - 35%

54%

نئو یک پلتفرم و شبکه ی بزرگ است و ارزدیجیتال نئو فقط جزء کوچکی از این شبکه می باشد. نئو توسط شرکت OnChain واقع در شانگهای چین توسعه داده شده است.

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهیدسلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x