معاملات آنلاین

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سهام سنتی

سرمایه گذاری در بیت کوین یا دلار؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال یا سهام سنتی گسترش پیدا کرده است به علت پیشرفت های مداوم فناوری در دهه گذشته به طور موثری نحوه انجام وظایف مختلف از عواملی تا پیچیده را از نسل های جوان تغییر داده است. همچنین تحمل و پذیرش آنها در مورد آزمایش موارد “خطرناک” است.

وقتی یک دهه پیش بلاک چین شروع کرد و اولین ارز دیجیتال متولد شد، با شک و تردید زیادی روبرو شد. ارزهای جدید ظهور کردند و برخی حتی سقوط کردند (و دوباره زنده شدند)، اما به نظر می رسد این altcoins برای ماندگاری اینجا هستند. مردم نسبت به مطالعه دنیای ارزهای دیجیتال کنجکاو و بازتر شدند و سرانجام استفاده از آنها را برای تجارت و خرید کالاها آغاز کردند. در یک نظرسنجی از هزار سرمایه گذار آنلاین ارز دیجیتال شده، مشخص شد که 43٪ از هزاره ها نسبت به سهام سنتی به بازار ارز دیجیتال اعتقاد بیشتری دارند.

اکنون، معامله گران بیش از پیش به دنیای سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال علاقه مند شده اند و نه بازار سهام سنتی، به دلیل بازده بالقوه بالاتر. اما این ادعاها چقدر دقیق هستند؟ وقت آن است که غواصی کنید و شباهت ها و تفاوت های این دو را کشف کنید.

ارز دیجیتال یا سهام سنتی: کدام بازار بهتر است؟

اکثر مردم بلافاصله تصور می کنند که بازارهای دیجیتال و سهام سنتی تفاوت های زیادی دارند. اگرچه آنها اشتباه نمی کنند، اما کاملاً درست هم نیست. مشترکات مشترک این دو بسیار بیشتر از آن است که شما فکر می کنید و همه آنها به اصول می پردازند.

عملکرد پایه

هر دو بازار تحت یک اصل کار می کنند. این تقاضا، قیمت ها را در بازار ارزهای رمزپایه و سهام سنتی تعیین می کند، یا اینکه چقدر مردم حاضرند برای داشتن ارز دیجیتال یا بازار سهام سنتی پرداخت کنند. در واقع، هنگامی که مردم تمایل به پرداخت هزینه بیشتر برای یک محصول خاص را دارند، قیمت ها افزایش می یابد. در حالی که وقتی کسی به آن توجه نمی کند قیمتها از بین می رود یا افراد بیشتری مالکیت کالای مذکور را می فروشند.

ارزش ارز فیات

سقف بازار و ارزش هر ارز دیجیتال اغلب با دلار آمریکا گزارش می شود، مشابه بازار سهام سنتی که ارزش آن هنوز توسط ارزهای صادرشده توسط دولت تعریف می شود. این احتمال وجود دارد که بسته به موفقیت بازار ارزهای دیجیتال در سبقت گرفتن یا همزیستی در کنار ارز فیات تغییر کند، اما در حال حاضر، این واقعیت است.

سرمایه گذاری بر اساس ارزش

در هر دو بازار، سرمایه گذاران به امکان سنجی و پتانسیل هر محصول نگاه می کنند. اگر آنها دریابند که ارز مشخصی نسبت به بقیه عملکرد خوبی دارد، می توانند پول بیشتری را پشت سر بگذارند. این همان حرکت سنتی بورس است که خرید سهام خود را بر اساس روند و پشت سر رشد شرکت انجام می دهد.

سقوط بازار

هر دو بازار به دلیل بسیاری از عوامل اقتصادی مانند سقوط بیت کوین 2018 و سقوط بازار سهام 2008، دچار سقوط شده اند. این نشان می دهد که هر دو دارای خطرات ذاتی هستند که به هر حال در عمل سرمایه گذاری انتظار می رود.

البته اختلافات فاحشی وجود دارد و این همان جایی است که بحث ها آغاز می شود. موارد زیر می تواند شما را از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در هر بازار منصرف کند یا بازدارند.

مالکیت

در بازار سهام، خرید یک سهم به معنای این است که بخشی از شرکت را مالک می شوید. این برخلاف صنعت تجارت ارز دیجیتال است که بیشتر روی ارز و ارزش آن سرمایه گذاری می کنید، نه شرکتی که در ایجاد توکن های مجازی فعالیت می کند، حتی اگر تجارت این شرکت بتواند بر عملکرد و قیمت سکه تأثیر بگذارد. با این وجود ارزهای دیجیتال به تنهایی و بدون عوامل شخص ثالث ساخته می شوند، چیزی که به نقطه فروش منحصر به فرد آنها می افزاید.

سود

اگر برای کسب درآمد سرمایه گذاری کنید، پس می دانید که چرا بسیاری از مردم نسبت به سهام سنتی از بازار ارزهای دیجیتال بیشتر هیجان زده اند، بازده سود قبلی آسان تر و دومی بسیار کندتر است. این فرصت های زیادی را برای معامله گران فراهم می کند، که به معنای درآمد بالا در مدت زمان کوتاه است. در حالی که این ریسک را ایجاد می کند، همانطور که هر سرمایه گذاری انجام می دهد، برخی از ابزارها می توانند به شما کمک کنند تا از آن جلوگیری کنید و به اهداف مالی خود برسید.

دسترسی جهانی

بیت کوین، با ارزش ترین ارز دیجیتال تا به امروز، توسط 180 کشور پذیرفته شده است. این امر مالکیت و اقدامات سرمایه گذاری را بدون توجه به اینکه در کجای دنیا قرار دارید، روان و قابل دسترسی می کند. بورس سهام سنتی به شدت منظم تنظیم شده است که فرآیندهای زیادی وجود دارد و اعتبار سنجی رسمی باید قبل از ادامه سرمایه گذاری از مکان دیگر انجام شود. یکی از راه های دستیابی به سطح جهانی در بورس اوراق بهادار، کارگزار است، اما زمانبر تر و گرانتر از آن است که خودتان این کار را انجام دهید.

عملیات معاملاتی

معامله با ارز دیجیتال می تواند در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته انجام شود. این رویدادها تأثیر سریعی بر بازار دارند که در صورت معامله در زمان مناسب معاملات فوری را نیز به همراه دارد. در بورس اینگونه نیست. جلسات معاملات حضور دارند، این بدان معناست که معاملات فقط در بعضی از روزهای روز انجام می شود و در آخر هفته ها و تعطیلات فعالیت خود را متوقف می کند. این امر باعث می شود که معاملات و سرمایه گذاری های رمزنگاری نسبت به بورس اوراق بهادار به روز شده یا در زمان واقعی واقع شوند – برای مطالعه داده ها یا مشاهده روند محصولات مورد نظر شما مفید است.

سهولت در سرمایه گذاری

بدون شک شروع سفر خود به عنوان یک سرمایه گذار در بازار ارزهای دیجیتال سریعتر از سهام سنتی است. بازار ارز دیجیتال تنظیم نشده است، این بدان معناست که نیازهای مختلفی برای هر کشور وجود دارد، اما آنها اغلب اساسی هستند. همچنین سرمایه کمتری لازم است و کارهای اداری ساده تر و زمان بر است. این می تواند در آینده تغییر کند، زیرا ابتکارات بیشتر دولت برای تنظیم فعالیت ارزهای رمزنگاری شده شروع می شود. این با بورس که همیشه شامل بسیاری از مدارک، کارگزاری، مالیات، هزینه ها، گواهینامه ها و موارد دیگر است متفاوت است.

میزان عرضه

سهام سنتی هیچ محدودیتی به آنها نمی دهد، اما برخی از ارزهای دیجیتال این ارزش را دارند. مانند مورد بیت کوین، جایی که فقط 21 میلیون (altcoin) آلت کوین باید استخراج شود. به محض اینکه همه این موارد در گردش باشد، تولید بیت کوین متوقف می شود و پیش بینی می شود که تقاضا فقط بزرگ و بزرگتر شود. شرکت ها همیشه می توانند سهام مردم را برای خرید اضافه کنند، این به معنای افزایش یا کاهش قیمت کنترل شده در آینده است.

سقوط قیمت بیت کوین و سقوط بازار سهام سنتی: آیا آنها یکسان هستند؟

برای توضیح بهتر جواب این سوال، باید بدانید که چرا بورس و ارزهای رمزپایه به صورت جداگانه خراب می شوند.

سقوط بازار سهام سنتی معمولاً به اقدامات مبتنی بر ترس توسط معامله گران و پیش بینی کنندگان بازار اشاره دارد. وحشت از دست دادن سود به طور معمول این پدیده را تحریک می کند، که می تواند منجر به رکود اقتصادی شود. وقتی بازارهای سهام سنتی سقوط می کنند، رشد شرکت های درگیر را نیز کاهش می دهند زیرا سرمایه گذاران از قرار دادن پول خود محتاط هستند. این یک واکنش زنجیره ای از کاهش اندازه شرکت، اخراج از کار و موارد مشابه را ایجاد می کند.

از طرف دیگر، علت سقوط قیمت بیت کوین مشخص نیست. گزارش ها فقط می گویند که ممکن است به علت سکه های در حال ظهور دیگری باشد که ارزش بیشتری برای معامله گران دیجیتال دارند، که به معنای تغییر در جایی است که مردم می خواهند سرمایه گذاری های مربوط به رمزنگاری خود را انجام دهند.

خب، آیا آنها یکسان هستند؟ بله و نه

این شباهت در این واقعیت نهفته است که افراد براساس گزارشات و روند معاملات گذشته به طور کلی در چیزی سرمایه گذاری می کنند که ارزش بیشتری برای آن دارند. با این حال، اثرات سقوط هر بازار به شدت متفاوت است. ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام سنتی نیز به طور مستقل از یکدیگر کار می کنند، به این معنی که همبستگی ندارند. این بدان معناست که ممکن است قیمت بیت کوین سقوط کند و بازارهای سهام تحت تأثیر قرار نگیرند و بالعکس. اساساً ارزهای دیجیتال گزینه های بیشتری در فرصت های سرمایه گذاری برای معامله گران ارائه می دهند.

حباب Dot-Com و حباب Bitcoin: تفاوت چیست؟

وقتی اینترنت برای اولین بار به توده مردم معرفی شد، اوقات هیجان انگیزی را برای مردم در سطح جهانی ارائه داد. ناگهان جهان كوچكتر به نظر می رسید و اطلاعات زیادی در دسترس او قرار گرفته است. سریع به امروز منتقل می شود و اینترنت هنوز هم در تجارت فناوری، رسانه ها و موارد دیگر نقشی گسترده دارد.

وقتی فناوری بلاک چین بیت کوین را به دنیا آورد، بسیار مورد توجه قرار گرفت، اما کمی هیجان کمتر و سردرگمی بیشتری ایجاد کرد. مردم نمی توانستند سر خود را به دور ارز دیجیتالی بپیچند که برای انجام معاملات نیازی به حمایت بانک ها یا واسطه های شخص ثالث ندارد. آنها فکر می کردند که امنیت نیست و ملموس نبودن بیت کوین درک همه چیز را برای یک کاربر روزمره دشوارتر می کند.

حتی اگر شرکت های زیادی سوار بر موج ارز دیجیتال و همچنین (altcoin)آلت کوین هایی را برای خود تولید می کنند، واقعیت این است که ده سال بعد، تأثیر بیت کوین برای تأثیرگذاری یا فرمان دادن به تغییر در مقیاس جهانی به شدت ناچیز است. این همان چیزی است که سرمایه گذاران و شرکت های رمزنگاری در انتظار آن هستند – و به آرامی اما مطمئناً به آنجا می رسند.

ریسک بالا، پاداش بالا

اگر مایل به آزمایش وسایل نقلیه جدید نباشید، در صنعت تجارت نمی توانید بازدهی از سرمایه خود را ببینید. احتمالاً همین چیزی است که دنیای ارز دیجیتال را بسیار هیجان انگیز می کند. عصر فناوری تنها طی سالیان گذشته قویتر شده و به طور بالقوه بر بسیاری از بخشهای دیگر تسلط خواهد یافت و سرمایه گذاری در یکی از اولین پروژه های آن، ارزهای مجازی، پتانسیلی را نشان می دهد که بسیاری از تجار هزاره متوجه آن شده اند.

همانطور که شرکت ها و دولت های مختلف ارزهای دیجیتالی خود را راه اندازی می کنند و فناوری بلاک چین را کشف می کنند. به زودی تصور جهانی که تحت سلطه ارزهای دیجیتال است کمتر دور از ذهن می شود. صنعت در حال بلوغ است و انعطاف پذیری آن زمان هیجان انگیزی را برای تجار فراهم می کند.

حقایق ذکر شده در بالا مطمئناً فضای زیادی برای شما فراهم می کند تا در نظر بگیرید که می خواهید پول خود را در کدام وسیله سرمایه گذاری قرار دهید. دقیقاً مانند هر فعالیت دیگری، مطالعه جوانب مثبت و منفی اقدامات مالی خود – ریسک بالا، پاداش بالا – بر عهده شما خواهد بود.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x