معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال انتولوژی Ontology چیست؟

ارز دیجیتال انتولوژی با نماد ONT نشان داده می شود. این ارز در سال 2017 توسط یک شرکت چینی به نام On chain ساخته شده است. اریک ژانگ نام یکی از بنیان گذاران این شرکت است. شرکت OnChain در صنعت ارز های دیجیتال تا به امروز پیشرفت چشم گیری داشته است. این شرکت همچنین صاحب بلاک چین معروف NEO است. یکی از اهداف ساخت Ontology این بود که شرکت های مختلف بدون نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم های خود از بلاکچین استفاده کنند. تیم طراحی این ارز تمام تلاش خود را کردند که استفاده از آن بسیار آسان باشد. این ویژگی باعث شد تا این ارز برای شرکت هایی که اطلاعات کافی در مورد بلاک چین ندارد بهترین گزینه باشد. ارز دیجیتال ONT با بلاکچین NEO با یک دیگر همکاری می کنند.تا بلاکچین را به دنیا معرفی کنند.

ارز دیجیتال انتولوژی با بلاکچین NEO با یک دیگر همکاری می کنند. تا بلاکچین را به دنیا معرفی کنند. این تکنولوژی از نرم افزار های امور مالی غیر متمرکز نیز پشتیبانی می کند. در واقع می توان گفت که با شبکه اتریوم در رقابت است.

چگونه می شود از ONT استفاده کرد.

درک مفهوم کلی ارز دیجیتال انتولوژی ممکن است مقداری سخت باشد. به همین دلیل سعی می کنیم با استفاده از مثال آن را به شما توضیح بدهیم. برای مثال پرونده سوابق پزشکی خود را که در اختیار دکتر خانوادگی یا عمومی شما قرار دارد را در نظر بگیرید. هر موقع شما به دکتر مراجعه کنید. دکتر شما درباره بیماری و داروهایی که مصرف می کنید یادداشت برداری می کند. و این یادداشت ها را در پرونده شما قرار می دهد. حال فرض کنید شما به شهر دیگری نقل مکان کرده اید. در آن شهر اگر به یک دکتر مراجعه کنید آن دکتر بدون اجازه دکتر اصلی شما نمی تواند به پرونده سوابق پزشکی شما دسترسی داشته باشد. قانون حفاظت از اطلاعات اجازه نمی دهد. تا هر فردی که تقاضا داشت بتواند به اطلاعات شخصی فردی دیگر دسترسی داشته باشد.

این که هر فرد یا سازمان سیستم متمرکز مخصوص به خود را خواهد داشت باعث می شود به اشتراک گذاشتن اطلاعات کار سختی باشد. حال این شرایط پیش آمده توسط سیستمی مانند ONT قابل حل است. مانند مثال تصور کنید که اطلاعات پزشکی شما در شبکه انتولوژی ثبت است. که بعد نیز توسط آن به بلاک چین های دیگر متصل می شود. مثلا ممکن است بیمارستان تمام اطلاعات شما را داشته باشند. اما داروخانه ها فقط اطلاعاتی پایه مانند هویت شما را داشته باشند. در دنیای بلاک چین ها به این اجازه دسترسی گفته می شود. نحوه عمل کرد ONT با ارز ها و بلاک چین های دیگر متفاوت است. تمام اطلاعات در این شبکه شفاف سازی می شود. حتی اطلاعات موجود در بلاک چین. هرچند بعضی از شرکت ها نیاز دارند تا اطلاعات خود را به صورت خصوصی نگه داری کنند. اما هدف اصلی این شبکه شفاف سازی است.

جزئیات بیشتر درباره انتولوژی

با گفتن این حرف شاید اوضاع حتی پیچیده تر شود. اما Ontology قرار است که دو ارز دیجیتال متفاوت داشته باشد. ارز یا سکه دیجیتال اصلی که همان ONT است. سقف تولید این ارز یک میلیارد است. یعنی زمانی که تعداد آن به یک میلیارد برسد دیگر تولید نخواهد شد. در حال حاضر تعداد آن 699,029,877 است. ویژگی این توکن با رقیب خود اتریوم شباهت زیادی دارد. زمانی که کار ONT تمام بشود یک توکن جدید به نام Otology Gas جای آن را می گیرد. این ارز با نماد ONG نشان داده می شود.

نحوه انجام معاملات

یک از اهداف شبکه ارز دیجیتال انتولوژی این است که به عنوان یک بلاکچین منفرد عمل نکند. یعنی کاربران بتوانند از هر دو بلاکچین های خصوصی و عمومی استفاده کنند. یک موسسه مالی نمی خواهد که تمام اطلاعات در یک بلاکچین عمومی قرار داشته باشد. زیرا رقبای آنها می توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. پس باتوجه به این منطق از بلاکچین خصوصی ONT استفاده می کنند. هرچند تمایل دارند بعضی از امکانات برای کاربران عمومی باشد. مانند احراز هویت. پس اگر فردی بخواهد یک حساب جدید در یک موسسه مالی باز کند و احراز هویت را انجام دهد. اطلاعات این فرد توسط بلاک چین عمومی مانندNEO این اطلاعات را به یک بلاکچین خصوصی مانند ONT منتقل می کند. در واقع انتولوژی مانند یک پل ارتباطی بین دنیای دیجیتال و دنیای واقعی عمل می کند. اما چطور می شود از صحت اطلاعات مطمئن شد؟.

مکانیسم تفاهم یکی از روش های بلاکچین ها برای تایید اطلاعات است. در واقع این چیزی است که بلاکچین ها را غیر متمرکز می کند. proof of work وproof of stake از معروف ترین مکانیسم های تفاهم هستند. شبکه انتولوژی علاوه بر اطلاعات مالی می تواند هر نوع از اطلاعات را نگه داری و منتقل کند. بلاکچین بیت کوین در هر ثانیه هفت تراکنش انجام می دهد. گفته می شود با تکامل و پیشرفت شبکه انتولوژی. این امکان وجود دارد که در هر ثانیه هزاران معامله و تراکنش مختلف انجام شود.

پتانسیل ارز دیجیتال ONT

تا اینجا شما باید درک خوبی از نحوه عملکرد و مفهوم کلی این پروژه داشته باشد. با توجه به شرایط دنیای واقعی پتانسیل های ارز دیجیتال انتولوژِی بی حد و مرز است. زیرا پروتکل بلاکچین ها قادر هستند تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار های مهم را نگه داری کنند. آنها می توانند با سرعت بالا،قیمت ارزان و امنیت اطلاعات را منتقل کنند. علاوه برای موارد انتولوژی برای امور مالی غیر متمرکز و قرار داد های هوشمند نیز می تواند پلتفورم فراهم کند. که این پلتفورم توسط بلاک پین NEO پشتیبانی می شود. ارزش این ارز دیجیتال از روز عرضه به بازار تا به امروز رشد چشمگیری داشته است. در واقع ارزش این ارز از یک میلیارد دلار نیز رد شده است. هرچند گفته می شود که در آینده حتی رشد بیشتری خواهد داشت. هرچند این رشد به همکاری های این ارز بستگی دارد.

یک مشارکت با چین کافی است تا قیمت این ارز با سرعت موشک رشد کند. هرچند توجه داشته باشید که ONT در یکی از سخت گیر ترین دولت های دنیا در حال فعالیت است. دولت چین سیاست های سخت گیرانه ای در برابر ارز های دیجیتال دارد. حتی معامله بعضی از ارزها در این کشور ممنوع است. و اگر دولت این کشور احساس کند که ONT با سیاست های آن در تناقض است به راحتی می تواند کار این ارز را تمام کند. اما به تازگی در توییتر شرکت OnChain اعلام شد که با نمایندگان دولت چین دیدار داشته اند که این قطعا نشانه خوبی است.

امنیت

اگر شرکت های تجاری بخواهند شبکه انتولوژی را در سیستم های خود نصب کنند به یک ضمانت نیاز دارند. ارز دیجیتال انتولوژی باید تضمین کند که اطلاعات خصوصی این شرکت ها در امنیت باشند. و افراد سودجو به انها دسترسی نداشته باشند. یک هکر باید بتواند کنترل نصف حساب های شبکه را در دست بگیرد تا بتواند کار خاصی انجام بدهد. حتی در صورت رسیدن به این دسترسی، هزینه انجام حمله به قدری بالا خواهد بود که ارزش انجام دادن نخواهد داشت. این خیلی از یک سیستم معمولی و متمرکز امن تر است. هک کردن سیستم های متمرکز هزینه کمتری نسبت به سیستم های غیر متمرکز مانند ONT دارد. مانند بقیه بلاک چین ها در شبکه انتولوژی نیز نمی شود اطلاعات یک معامله را مخفی با پاک کرد. این باعث می شود که امنیت این شبکه چندین برابر بیشتر شود. بلاک چین انتولوژی از امنیت بالای برخوردار است.

مزایا و معایب انتولوژی

همان طور که گفته شد طراحان این ارز را به گونه ای طراحی کرند که استفاده از آن بسیار ساده باشد. برای همین شرکت هایی که تازه قصد دارند وارد این بخش از دنیای دیجیتال بشوند می توانند از این ارز استفاده کنند. در واقع این می توانید بهترین گزینه انتخابی برای شرکت ها باشد. ارز ONT توسط شرکت OmChain مدیریت و پشتیبانی می شود. این شرکت تا به امروز رزومه درخشانی در این مسئله داشته است. در واقع یکی از موفق ترین شرکت ها در صنعت ارز های دیجیتال محسوب می شود. پس داشتن تیم مدیریتی قوی قطعا یکی از مزایای این ارز دیجیتال است. در یک بخش مجزا کاملا توضیح داده شد که پتانسیل پیشرفت این ارز هیچ حد و مرزی ندارد. باید به این درک رسیده باشید که دنیای آینده متعلق به ارزهایی مانند انتولوژی است. دنیا در حال پیشرفت است و نمی شود جلوی این پیشرفت را گرفت.

این ارز از مکانیسم تفاهم VBFT استفاده می کند که در نوع خودش خاص است. ترکیب سرعت و امنیت دلیل این خاص بودن است. گفته می شود در اینده با تکامل این ارز سرعت معاملات به شدت افزایش خواهد یافت. به نحوی که در هر ثانیه هزاران معامله مختلف انجام شود. باید توجه داشته باشید که از عرضه شدن این ارز در بازار تنها سه سال گذشته است. یعنی هنوز نوپا است و باید برای تکامل ان صبر کرد. مورد دیگری که است اصالت این ارز است. بنیاد این ارز در کشور چین پایه گذاری شده است. همان طور که گفته شد دولت چین سخت گیرانه ترین سیاست ها را نسب به ارز های دیجیتال دارد. و هر موقع که بخواهد می تواند کار این ارز را تمام کند.

ارز دیجیتال انتولوژی Ontology چیست؟

سرعت انتقال - 47%
مارکت کپ - 34%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 41%
ارزش معادل قیمت - 23%

49%

ارز دیجیتال انتولوژی با نماد ONT نشان داده می شود. این ارز در سال 2017 توسط یک شرکت چینی به نام On chain ساخته شده است. اریک ژانگ نام یکی از بنیان گذاران این شرکت است. شرکت OnChain در صنعت ارز های دیجیتال تا به امروز پیشرفت چشم گیری داشته است. این شرکت همچنین صاحب بلاک چین معروف NEO است. یکی از اهداف ساخت Ontology این بود که شرکت های مختلف بدون نیاز به ایجاد تغییرات در سیستم های خود از بلاکچین استفاده کنند.

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x