معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال او کی بی (OKB) چیست؟

آشنایی کامل با ارز دیجیتال او کی بی

ارز دیجیتال او کی بی با نماد OKB نشان داده می شود. او کی بی یکی از توکن های بلاکچین OKEx است. الگوریتم این توکن ETH است. این توکن یکی از زیرساختهای اساسی پلتفرم معاملاتی OKEx است. در این مقاله سعی می کنیم پتانسیل های این توکن و نحوه استفاده از آن را به ساده ترین روش ممکن به شما آموزش دهیم.

آشنایی بیشتر با ارز دیجیتال او کی بی

او کی بی یک توکن ER-20 است که متعلق به بلاکچین OKEx است. این توکن برای کاربران پلتفرم معاملاتی OKEx مزایای بسیار خوبی فراهم می کند. شرکت OKEx برای این توکن خاص یک برنامه بازخرید نیز دارد. او کی بی فعالیت خودش را در سال 2019 آغاز کرد. یک سال بیشتر از فعالیت این توکن نمی گذرد اما در همین یک سال این توکن رشدی چشم گیر داشته است. قیمت او کی بی در سال 2019 قریب به 287 درصد رشد داشته است. و در سال 2020 تا به امروز 66 درصد رشد داشته است. در حال حاضر OKB در بیش از 30 بازار مختلف معامله می شود. همه دارندگان OKB می توانند از امکانات ویژه ای در پلتفرم معاملاتی OKEx استفاده کنند. سازندگان او کی بی امیدوار هستند تا با استفاده از این توکن در دوران بلاکچین جهانی بشود وضعیت بلاکچین ها و دارایی های دیجیتال را ارتقا داد.

استراتژی بازخرید ارز دیجیتال او کی بی

ارز دیجیتال او کی بی در سال 2019 امکان بازخرید یا همان سوزاندن توکن را برای دارندگان خود فراهم ساخت. این بازخرید بازخورد بسیار زیادی داشته است. این ویژگی تا به امروز بیش از 1000 هزار بازخورد از سرتاسر جهان دریافت کرده است. در همان سال شرکت OKEx با استفاده از 30 درصد از کارمزدهای معاملاتی خود توانست بیش از 300 میلیون او کی بی را بازخرید کند. این فرایند بازخرید یا سوزاندن هر سه ماه یک بار انجام می شود. اطلاعات مربوط به این بازخرید یک هفته بعد از آن منتشر می شود. همه افرادی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند از این افزایش ارزش حاصل از کاهش عرضه سود می برند.

آشنایی با تیم OKExصاحب ارز دیجیتال او کی بی

شرکت OKEx فعالیت خودش را در سال 2014 در زمینه معاملات مختلف آغاز کرد. OKEx یکی از بزرگترین بسترهای معاملاتی خارج از امریکا است. این شرکت قریب به بیست میلیون کاربر و مشتری دارد. OKB توکن رسمی این شرکت است. جی هائو مدیر عامل این شرکت بزرگ است. هائو قبل از ورود به دنیای بلاکچین در زمینه تکنولوژی و مهندسی فعالیت می کرد. در مقاله های قبلی برایتان توضیح دادیم که تیم یا شرکتی که از یک ارز دیجیتال پشتیبانی می کند بسیار در آینده آن تاثیر دارد. فعالیت های این تیم و شرکت در آینده ارز دیجیتال OKB تاثیر مستقیم دارد. اگر تیم پشتیبان این ارز افرادی ماهر و خلاق باشند قطعا این ارز در آینده توسعه زیادی خواهد داشت. اکثر ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و دولت هیچ کشوری از آنها پشتیبانی نمی کند.

به همین دلیل است که ما تاکید داریم در انتخاب ارز مورد نظر برای سرمایه گذاری حتما درباره تیم پشتیبان آن تحقیق کنید. بگذارید با یک مثال این موضوع را کامل توضیح دهیم. فرض کنید یک روز خبر برسد که آقای جی هائو مدیر عامل OKEx به دلیل پولشویی توسط پلیس دستگیر شده است. به نظرتان بعد از نشر این خبر چه اتفاقی برای ارز دیجیتال او کی بی می افتد؟ قطعا قیمت این ارز به صورت وحشتناکی سقوط خواهد کرد. حتی اگر شرایط جدی شود ممکن است به صفر برسد. درست است، ارزی که در یک سال بیش از 200 درصد رشد دارد ممکن است با یک خبر نابود شود.

جایگاه او کی بی درمیان ارزهای دیجیتال

اگر در جریان باشد ارزهای دیجیتال یک جدول دارند که توسط آن برترین ارزهای دیجیتال مشخص شده و به ارزها رتبه داده می شود. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال در اواخر سال 2018 تولید شد اما فعالیت خود را در سال 2019 آغاز کرد. همان طور که در قسمت های قبلی اشاره شد، در سال 2019 ارز دیجیتال OKB رشد چشمگیری داشت. به همین دلیل توانست عضو پنجاه ارز دیجیتال برتر جهان قرار بگیرید. این رتبه بندی توسط coinmarketcap انجام می شود. در حال حاضر ارز دیجیتال OKB در رتبه 53 قرار دارد. حال شاید برای شما این سوال مطرح شود که این رتبه بندی بر چه مبنایی انجام می شود و چه تاثیری دارد؟. حجم معاملات و درصد رشد یکی از دو عامل مهم در این رتبه بندی هستند.

این که یک ارز دیجیتال در چه رتبه ای قرار داشته باشد تاثیر زیادی بر روی افکار عموم مردم دارد. بیت کوین و اتریوم در رتبه اول و دوم قرار دارند. مردم به همین دلیل به این دو ارز دیجیتال اعتماد زیادی دارند. و افراد زیادی در این دو ارز سرمایه گذاری می کنند. که این کار باعث افزایش نقدینگی می شود. و افزایش نقدینگی در آینده و توسعه یک ارز دیجیتال تاثیر مستقیم دارد. رتبه ارز دیجیتال OKB با توجه به زمان فعالیتی که در بازار داشته خوب است. توجه داشته باشید که امروز قریب به دو هزار ارز دیجیتال مختلف در بازار وجود دارد. و رتبه 53 مناسب و خوب است.

مزایای ارز دیجیتال او کی بی

هر ارز دیجیتالی مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد. شما اگر قصد دارید در یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید قطعا باید با مزایای آن آشنا باشید. در ابتدای این مقاله گفتیم که پلتفرم معاملاتی OKEx برای خریداران و صاحبان توکن او کی بی امکانات ویژه ای فراهم می سازد. این یکی از مفید ترین مزایای او کی بی است.

تخفیف

اما ارز دیجیتال OKB یک ویژگی بسیار خوب دارد که ممکن است سرمایه گذارانی که معاملات زیادی انجام می دهند را به خودش جذب کند. افرادی که OKB را خریداری کنند در پلتفرم معاملاتی از تخفیف در کارمزد معاملات بهره مند می شوند. درصد این تخفیف به تعداد OKB هایی که دارید بستگی دارد. مثلا اگر کمتر از 500 OKB داشته باشید، 10درصد تخفیف به شما داده می شود. اما اگر بیش از دو هزار OKB داشته باشید می توانید از تخفیف 25 درصدی برای پرداخت کارمزد معاملات استفاده کنید. این ویژگی فوق العاده است. کارمزد در بحث معاملات ارزهای دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا ممکن است در یک معامله مقدار کارمزد به قدری زیاد باشد که باعث شود آن معامله صرفه اقتصادی نداشته باشد.

در بعضی از پلتفرم های معاملاتی شما نمی توانید پول خود را کامل به ارز دیجیتال تبدیل کنید. و همیشه درصدی از سرمایه شما در حساب کاربری باقی می ماند. در مقاله های قبلی گفتیم که ارزهای دیجیتال ممکن است در یک روز رشد بسیار زیادی داشته باشند. به همین دلیل همان مقدار کمی که در حساب می ماند تاثیر گذار است. خوشبختانه این مشکل در پلتفرم معاملاتی OKB وجود ندارد. یعنی می توانید تمام سرمایه خود را به OKB تبدیل کنید.

تیم پشتیبانی قوی

در قسمت های قبلی به خوبی درباره این موضوع صحبت کردیم که تیم پشتیبانی چقدر از اهمیت بالایی برخوردار است. حتی مقدار کوتاهی درباره شرکت OKEx توضیح دادیم. اما آیا این شرکت به قدری قدرتمند است که بشود آن را به عنوان یکی از مزایای ارز دیجیتال او کی بی دانست؟ شرکت OKEx یکی از بزرگترین بستر های معاملاتی جهان است که در خارج از ایالات متحده فعالیت دارد. 6 سال از فعالیت این شرکت می گذرد. مدیر عامل این شرکت فردی است که خود در زمینه فناوری تجربه بسیار بالایی دارد و برای رهبری این شرکت بسیار لایق است.

چگونه می شود ارز دیجیتال او کی بی را خریداری کرد؟

اگر با خواندن قسمت های قبلی تصمیم گرفته اید تا در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید این قسمت را با دقت مطالعه کنید. قبل از سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال و شروع معاملات شما باید چندین نکته خاص را مورد توجه قرار دهید. ابتدا باید بدانید که از کدام پلتفرم های معاملاتی می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خودتان را خریداری کنید. همچنین باید پرس و جو کنید تا بدانید که کدام کیف پول ها از ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی می کنند. حال ما می خواهیم این دو سوال را درباره ارز دیجیتال OKB پاسخ بدهیم. برای خرید این ارز دیجیتال شما فقط از دو پلتفرم معاملاتی می توانید استفاده کنید. یکی پلنفرم OKEx و دیگری Coinall. برای کیف پول نیز می توانید کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال را از وبسایت خودش دانلود کنید.

استفاده از پلتفرم OKEx بسیار آسان است. ابتدا باید به وبسایت رسمی این شرکت مراجعه کنید. یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس معاملات خودتان را آغاز کنید.

ارز دیجیتال تورمی

ارز دیجیتال OKB یک توکن تورمی است. در مقاله نحوه کارکرد اقتصاد مفهوم تورم را برایتان به خوبی توضیح دادیم. اما یک ارز دیجیتال چگونه تورمی می شود؟ در ابتدای مقاله بخشی به نام استراتژی بازخرید یا همان سوزاندن وجود داشت. با استفاده از این استراتژی می توان تعداد توکن های OKB را کاهش داد. و زمانی که عرضه کم باشد و تقاضا زیاد، تورم ایجاد می شود. آخرین بازخرید در ماه آگوست سال 2020 اتفاق افتاد. در این بازخرید 21 میلیون OKB سوزانده شد.

حرف آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با ارز دیجیتال او کی بی آشنا کنیم. توجه داشته باشید که این کار به این معنا نیست که ما سرمایه گذاری در این ارز را پیشنهاد می کنیم. شما برای سرمایه گذاری باید به شرایط شخصی خود توجه داشته باشید. اگر احساس کردید که این ارز برای شرایط شما مناسب است می توانید آن را انتخاب کنید. اما قبل از انجام هر کاری سعی کنید با یک مشاور مالی بی طرف مشورت کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x