معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال تتا Theta چیست؟

از خرید تتا تا نحوه نگاری تتا برایتان گفتیم

ارز دیجیتال تتا با نماد THETA نشان داده می شود. تتا یک شبکه انتقال ویدیوی غیر متمرکز است. این شبکه بلاک چین مخصوص خود را دارد. در حال حاضر کشور های کمتر توسعه یافته از دسترسی ضعیف به شبکه های تحویل ویدیو رنج می برند. هزینه بسیار زیاد راه اندازی و سیاست غلط متمرکز این مشکلات را بوجود آورده. این به نوعی سوء استفاده محسوب می شود. از دیدگاه تتا زیر ساخت های موجود برای یک سری از مسائل کافی نیست. یعنی با توجه به زیر ساخت ها نمی شود اطلاعات را با کیفیت 4K منتقل کرد. تتا در حال ساخت یک شبکه همتا به همتا است. هدف ساخت این شبکه این است که با استفاده از کمک بلاک چین مشکلات زیر ساختی حل شوند. در واقع بلاک چین به عنوان یک لایه اضافی برای حفظ عملکرد شبکه استفاده می شود.

نحوه عملکرد THETA چگونه است؟

نحوه عملکرد این ارز دیجیتال به دو بخش تقسیم می شود. اولین بخش شبکه انتقال ویدیو است. این شبکه از مجموعه nodes هایی که به آن متصل شده و با استفاده از پهنای باند خود در شبکه شرکت می کنند تشکیل می شود. در واقع این شبکه انتقال ویدیوی غیرمتمرکز را درست می کند. دومین بخش اما بلاکچین مخصوص THETA است. وجود این بلاک چین به این دلیل است تا انگیزه ای برای کاربران باشد تا از این شبکه استفاده کنند.

شبکه تتا

در حال حاضر شبکه CDN ویدیو ها و استریم ها را به سر تا سر دنیا منتقل می کند. اما مشکل این است که در بعضی از کشور ها کیفیت اطلاعات ارسال شده بسیار پایین است. حال شبکه تتا برای حل این مشکل در حال ظراحی یک شبکه همتا به همتا P2P و توری است. تا کاربران پهنای باند خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. نتیجه این کار جایگزینی با شبکه CDN است یا کمک برای تقویت آن. کاربران می توانند دستگاه های خود را به عنوان یک گیرنده node که ویدیو و استریم را منتقل می کند به یکدیگر قرض بدهند. گیرنده نود در واقع اطلاعات ویدیو ها را ذخیره می کند. در نیجه کیفیت ویدیو ها و استریم ها با این روش افزایش می یابد. تتا به گیرنده node ها با ارز دیجیتال تتا کوین جایزه می دهد. یعنی افراد با قرض دادن پهنای باند خود ،ارز دیجیتال دریافت می کنند.

طبق آخرین گزارش از TETHA این روش می تواند هزینه انتقال داده ها را تا 80 درصد کاهش دهد. هرچند که این ادعای بسیار عجیب و بزرگی است ما همچنان باید صبر کنیم تا نتیجه این تلاش ها را ببینیم.

بهبود زیرساخت!

شبکه ارز دیجیتال تتا علاوه بر افزایش کیفیت ویدیو ها قصد دارد زیر ساخت ها را نیز بهبود بخشد. در حال حاضر کل صنعت استریم بر پایه چند مرکز کوچک نگه داری داده کار می کند. که این با توجه به بزرگی این صنعت به شدت خطرناک و ریسکی است. به عنوان مثال اگر فقط تعداد کمی از این مراکز از کار بیفتند، کل این صنعت در خطر فروپاشی قرار می گیرد. با توجه به سیاست های تتا وضعیت این شبکه بسیار پایدار تر خواهد بود.

تنوع در کیفیت

مشکل اصلی شبکه تتا، تنوع کیفیت در node های مختلف است. علاوه بر این هیچ کاری برای جلوگیری از کاهش عملکرد node ها نمی توان انجام داد. برای حل این مشکل ها تیم تتا در حال طراحی و ساخت یک سرور است. این سرور قرار است به node ها کمک کند تا نزدیک ترین و شبیه ترین node به خود را پیدا کنند. با این کار آنها قادر خواهند بود تا همتایان خود را به جای یک node تصادفی پیدا کنند. تتا امیدوار است این کار باعث افزایش قدرت این جریان شود. تا بتوانند با رقبای خود رقابت کنند.

بلاکچین تتا

هدف بلاکچین تتا این است که در اکو سیستم این شبکه به عنوان یک لایه آزاد عمل کند. و به کاربران با توجه به فعالیت آنها جایزه بدهد. توجه داشته باشید که هیچ ویدیویی در بلاک چین ذخیره نمی شود. دسترسی به بلاک آزاد خواهد بود. و تیمم تتا امیدوار است تا توسعه دهندگان dapps های خود را در این بلاک چین طراحی کنند.

مقابله با مقیاس گذاری

از لحاظ تئوری هزاران node مختلف در شبکه تتا فعال هستند. همان طور که گفته شد به کاربران به دلیلی اشتراک گذاری پهنا و دستگاه خود ارز دیجیتال تتا جایزه داده می شود. پس با توجه به همه اینها همواره هزاران تراکنش کوچک برای پرداخت این جایزه ها انجام می شود. علاوه بر این بلاک چین باید اطلاعات هزاران تراکنش را به عنوان جایزه،خرید و فروش ذخیره کند. به همین دلیل تیم این پروژه قصد دارند بلاک چینی را طراحی کنند که توانایی ذخیره سازی اطلاعات بالا را داشته باشد. بدون آنکه در غیر متمرکز بودن و امنیت آن تاثیر داشته باشد. این مشکلی است که اکثر بلاک چین ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. تیم تتا بلاک چین خود را به دو سطح تقسیم کرده است. یک گروه کوچک بیست نفره از اعتبار سنج ها وظیفه تولید بلاک ها را بر عهده دارند.

در زیر آن نیز گروهی متشکل از هزاران نفر وظیفه دارند تا اعتبار بلاک چین را در نقاط تعیین شده بررسی و تایید کنند. این گروه معتقد هستند بدون ضرر رسانی به تمرکز زدایی و با بازدهی بالا می توانند این کار ها را انجام دهند. علاوه بر این تتا از طرح امضا های جمع شده استفاده می کند. یعنی node های نگهبان به جای ارسال امضای خود به همه node ها تنها آن را به node کناری خود می فرستند. این پروسه مانند پخش شدن یک ویروس کار می کند. مثلا مانند همین ویروس کرونا. این کار برای رسیدن به حداکثر کارایی در ارتباطات میان node های نگهبان انجام می شود. قسمت آخر تراکنش های کوچک خارج از بلاک چین است. که ظرفیت بلاک چین را افزایش می دهند. این مسئله گویا در برابر پرداخت مضاعف،مقاوم است.

هدف ارز دیجیتال تتا

در ابتدا این ارز یک توکن ER-20 بود وهیچ عملکرد مفیدی نداشت. اما در سال 2019 به بازار ارز های دیجیتال عرضه شد. از این توکن ها برای امن سازی شبکه بلاک چین تتا استفاده می شود. تیم تتا امیدوار است تا کاربران از این ارز برای پرداخت های دیجیتالی و تبادلات مختلف استفاده بکنند. در حال حاضر 708,000,000ارز دیجیتال تتا در بازار موجود است. توکن هایی وجود دارد به نام تتا گاما توکن. این توکن خاص این قابلیت را دارد تا در قرار داد های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.

از کجا باید تتا را خریداری کرد؟

در حال حاضر تجارت ارز تتا در کشور کره متمرکز است. وون کره بیشترین حجم معاملات bitbump و coinbit را تشکیل می دهد. با این شرایط هرچند حجم معقولی Tether و Ethereum در باینانس و هوبی موجود است. سرمایه گذاران می تواند بدون هیچ مشکلی حجم زیادی از تتا را خریداری کنند.

چگونه می شود تتا را نگه داری کرد؟

برای نگه داری توکن های ER-20 می شود از والت هایی که آن را پشتیبانی می کنند استفاده کرد. به عنوان مثال برای ارز دیجیتال تتا می شود از MyEtherWallet استفاده کرد. استفاده از این والت بسیار آسان است. علاوه بر این امنیت بسیار خوبی نیز دارد.

نتیجه گیری

گروه THETA راهکار های جذابی برای مشکل مقیاس دهی ارائه کرده است. در طراحی شبکه P2P نیز خیلی عالی عمل کردند. که اگر این شبکه موفق باشد، با استفاده از بلاک چین می تواند امنیت و توان را افزایش دهد. در حال حاضر یک سوال مهم درباره این پروژه مطرح است. این که آیا آنها می توانند با همین روند سیاست های تمرکز زدایی خود را حفظ کنند یا نه؟. آینده بسیار جذابی برای این ارز دیجیتال پیش بینی می شود.

ارز دیجیتال تتا Theta چیست؟

سرعت انتقال - 59%
مارکت کپ - 54%
امنیت - 100%
کارمزد نسبت به بقیه ارزها - 29%
ارزش معادل قیمت - 22%

53%

ارز دیجیتال تتا با نماد THETA نشان داده می شود. تتا یک شبکه انتقال ویدیوی غیر متمرکز است. این شبکه بلاک چین مخصوص خود را دارد. در حال حاضر کشور های کمتر توسعه یافته از دسترسی ضعیف به شبکه های تحویل ویدیو رنج می برند

User Rating: Be the first one !
0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x