معرفی انواع ارز دیجیتال

ارز دیجیتال Harmony چیست؟ یک پلتفرم بلاکچین غیر متمرکز.

ارز دیجیتال Harmony چیست؟ یک پلتفرم بلاکچین غیر متمرکز.

ارز دیجیتال Harmony یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز است که به عنوان مقیاس‌پذیری و تلاش برای تمرکززدایی طراحی شده است. توسعه آن با شعار «تمرکززدایی در مقیاس» با تمرکز بر اشتراک داده‌ها و ایجاد بازارهای نشانه‌های قابل جابجایی و دارایی‌های غیر قابل سرقت انجام شد. بعلاوه، هارمونی با یک وعده اضافی برای ارائه توان عملیاتی بالا است: تأخیر و هزینه. قرار است با هم ترکیب شوند، این بستر را در قلب تلاش‌ها برای پایه ریزی اقتصادهای غیرمتمرکز غیرمتمرکز آینده قرار دهند.

(Harmony (ONE چیست؟

(Harmony (ONE یک بستر مبتنی بر بلاکچین است که برای حل معمای ارائه مقیاس‌پذیری وعدم تمرکز بدون هیچ گونه هزینه دیگری ساخته شده است.

قبل از IEO، هارمونی به عنوان یک شرکت نوپا در سال ۲۰۱۸ شروع به کار کرد. پروژه جمع آوری کمک مالی آن توانست در آوریل ۲۰۱.۱۸ میلیون دلار جمع آوری کند، توجه چندین سرمایه گذار مانند سرمایه اجماع سیلیکون ولی، Lemniscap VC هنگ کنگ و دیگران را به خود جلب کرد. بیش از ۲.۸ میلیارد از توکن‌های ONE آن توسط سرمایه گذاران خریداری شده است که ۱۲.۶ میلیارد از آن‌ها برای پیش استخراج اختصاص داده شده است. به سرمایه گذاران، هارمونی قول دسترسی به اکوسیستمی را می‌دهد که از پذیرش آن در بازارهای مختلف پشتیبانی خواهد کرد، با تمرکز بر اشتراک داده‌ها، بازارهای غیرمتمرکز، ردیابی زنجیره تامین، تبادل آگهی، سیستم‌های رتبه‌بندی اعتباری و بازی ها.

Harmony’s Deep Sharding چگونه کار می‌کند؟

Sharding یکی از روش‌هایی است که هدف توسعه دهندگان بلاکچین افزایش سرعت معاملات سیستم عامل‌های مبتنی بر بلاکچین است. به طور خلاصه، این مفهوم بر رویکردی استوار است که در حال حاضر در پایگاه‌های داده برای بهبود کارایی آن‌ها استفاده می‌شود. یکی از شناخته شده‌ترین کاربردهای خرد کردن در دنیای رمزنگاری، همان عملی است که با Zilliqa استفاده شده است. هر یک از قطعات آن قادر به پردازش کسری از کل معاملات انجام شده در شبکه Zilliqa است. بنابراین سیستم عامل از افزایش تعداد خرده‌های موجود در آن سود می‌برد، زیرا معامله می‌تواند توسط واحدهای بیشتری که از آن‌ها مراقبت می‌کنند، مدیریت شود.

مشکلی که توسعه دهندگان هارمونی با این رویکرد دارند این است که تقسیم ذخیره‌سازی داده‌های بلاکچین را شامل نمی‌شود. این باعث می‌شود دستگاه‌هایی که دسترسی محدودی به منابع دارند در شبکه مشارکت نداشته باشند و خطر حملات تصاحب یکپارچه را افزایش می‌دهد. به جای این، هارمونی تقسیم عمیق حالت بلاکچین را پیشنهاد می‌کند:

 • این روش شامل خرد کردن لایه‌های معامله و اجماع است.
 • بر این اساس، گره‌ها می‌توانند گره‌های دیگری را که می‌توانند در معامله نقش داشته باشند شناسایی کنند و فقط به عنوان بخشی از روش ایجاد اجماع، معاملات را با آن‌ها انجام دهند.
 • این امر قرار است ظرفیت پردازش موازی و به نوبه خود عملکرد توان سیستم عامل را بهبود بخشد.
 • سرانجام، حذف نیاز به ذخیره‌سازی کل حالت بلاکچین توسط گره‌ها باعث می‌شود که دستگاه‌های با ظرفیت کمتری نیز به گره‌های شبکه تبدیل شوند.

چگونه Harmony’s Sharding از خود محافظت می‌کند؟

اگر تخصیص تصادفی گره‌ها به خرده‌ها نباشد، سیستم‌های خرد کردن بیشتر در معرض حملات کد مخرب قرار می‌گیرند. بر اساس تصادفی‌سازی، کد در یافتن قسمت خرد شده‌ای که به آن نسبت داده شده مشکل دارد. این امر منجر به اجرای گزینه‌های متنوعی با سیستم عامل‌های رمزنگاری مختلف با استفاده از این فناوری شده بود.

نسل تصادفی توزیع شده (DRG) مورد استفاده توسط Harmony پس از آنکه توسعه دهندگان آن راه حل‌های مشابه مورد استفاده توسط OmniLedger و RapidChain را مطالعه کردند، بوجود آمد. همه آن‌ها فاقد جنبه‌های کلیدی مانند سرعت و امنیت بودند که منجر به ایجاد یک سیستم منحصر به فرد برای هارمونی شد:

 • تیم Harmony به دنبال ترکیب نقاط قوت عملکرد تصادفی تأییدپذیر (VRF)، اجرا شده در Algorand و عملکرد تأخیر تأییدپذیر (VDF) پیشنهادی برای Ethereum ۲.۰ بود. با کمک BRH، گره‌های اعتبارسنج اعداد تصادفی ایجاد می‌کنند و آن‌ها را به گره‌های رهبر هدایت می‌کنند که از این اطلاعات برای رسیدن به عدد تصادفی نهایی استفاده می‌کنند. در عین حال، از VDF برای به تعویق انداختن فاش شدن این عدد استفاده می‌شود تا روند ایمن‌تر شود.
 • در مقایسه با پروتکل OmniLedger’s RandHound DRG که برای سیستم‌های غیرمتمرکز بزرگ خیلی کند توصیف شد، گویا راه حل Harmony بسیار سریعتر است. همچنین، در مقایسه با سیستم VSS، نظیر آنچه در RapidChain یافت شده است، پروتکل Harmony به عنوان بی‌طرفانه و قابل تأیید توصیف شده است.
 • سرانجام، هارمونی با اجرای اجماع BFT برای ارائه نهایی بودن تعداد تصادفی، فراتر از آنچه برای Ethereum ۲.۰ پیشنهاد شده بود، تمام شد.

اجماع BFT چیست؟

Harmony با فراتر رفتن از پروتکلهای اجماع استاندارد و اثبات کار، به دنبال راه حل خود با نام تحمل گسل سریع بیزانس (FBFT) بود. این به عنوان پاسخی به مدل (Zilliqa’s Practical Byzantine Fault Tolerance (PBFT مطرح شد که به نظر می‌رسد پیچیدگی روند ارتباطات را افزایش می‌دهد:

 • با FBFT، گره‌های اعتبارسنج در Harmony در پخش آرا مشارکت ندارند. در همان زمان، اندازه چند امضا برای کاهش پیچیدگی مدیریت ارتباطات طراحی شده است.
 • اعتبارسنج‌ها بر اساس رویکرد Proof of Stake منصوب می‌شوند، یعنی انتخاب آن‌ها به مالکیت تعداد مشخصی از نشانه‌ها بستگی دارد. هرچه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، شانس انتخاب بیشتر خواهد بود.
 • با هارمونی، زنجیره beacon یک زنجیره خرد شده تخصصی است که سهام اعتبارسنج‌ها را می‌پذیرد. همچنین تولید اعداد تصادفی برای DRG وظیفه دارد.

نقش یک رمز

رمز ONE با امکان مشارکت در آن و خدمت به عنوان وسیله پرداخت برای فعالیت‌های مختلف در شبکه، اکوسیستم Harmony را فعال و فعال نگه می‌دارد. این کار به روش زیر انجام می‌شود:

 • رمز One به عنوان سهمی در مدل اجماع استفاده شده با Harmony استفاده می‌شود. دارندگان آن می‌توانند جوایز بلوکی کسب کنند و برای سالم نگه داشتن سیستم انگیزه می‌گیرند.
 • از این نشانه ها برای پرداخت هزینه های مختلف از جمله هزینه های معامله ، هزینه های ذخیره سازی و هزینه های گاز استفاده می شود.
 • به دارندگان حق رای، به عنوان بخشی از سیستم حاکمیت پلتفرم، حق رای داده می‌شود.

نتیجه گیری

هارمونی در قلب پیشنهادات معرفی درآمد پایه جهانی (UBI) بر اساس اشتراک اطلاعات شخصی قرار گرفت. داده‌ها در ازای پرداخت توسط تبلیغ کنندگان، خرده فروشان یا رسانه‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود، همه با کمک بلاکچین هارمونی. درآمد حاصل از آن به عنوان درآمد تکمیلی یا اساسی و به دنبال آن از بین بردن انحصارات فعلی به اشتراک‌گذاری داده تأمین می‌شود.

تیم هارمونی بیش از ۳۰ عضو دارد که تخصص آن‌ها از مهندسی، کار دانشگاهی و کارآفرینی متفاوت است. پرسنل اصلی شامل استفان تسه (از تحقیقات گوگل و مایکروسافت)، Nicolas Burtey, Alok Kothari, Rongjian Lan, Minh Doan, Nick White و دیگران هستند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x