دانستنی‌های ارز دیجیتالمقالات آموزشی

رمزگشایی و استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال چیست؟

Cryptomining به صورت غیرقانونی

رمزگشایی غیرقانونی Cryptomining و استخراج بدون اجازه ارز دیجیتال مختلف

گروهی از افراد و سازمانهایی هستند که تلاش می کنند با استفاده از روش های غیرقانونی از ارز رمزنگاری شده استفاده کنند و آنها را اسخراج کنند.

میدانید که اکثر ارزهای دیجیتالی از طریق فرآیندی به نام  “استخراج” تولید میشوند. این عملیات مثل استخراج معادن بسیار سخت است، این روش نیاز به استفاده از انرژی و منابع قوی برای تکمیل فرآیند استخراج است که به کسب ارز مورد نظر منتهی میشود. منظور از انرژی و منابع قوی، برق و محاسبات پیچیده است.

همانطور که ارزهای دیجیتالی در سراسر جهان به طور فزاینده ای محبوب شده اند، بنابراین استخراج این ارزها نیز افزایش یافته است در نتیجه تقاضا برای سخت افزار مورد استفاده در این فرایند، قیمت پردازنده های گرافیکی را افزایش داده و باعث کمبود قطعات و تجهیزات مختلف شده است.

نرم افزارهای مخرب استخراج

شایعترین نوع استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی ها) استفاده از نرم افزارهای مخرب است.
تروجان یکی از آنهاست که نرم افزاری مخفی است که می تواند به صورت مخفی روی کامپیوتر فردی بدون حضورش یا دانستن دانش موردنیاز او اجرا شود.

در مورد بدافزار استخراج این ارزها، این برنامه قدرت پردازش لازم را از کامپیوتر به منظور تکمیل فرآیندهای الگوریتمی پیچیده که به استخراج منتهی میشود میگیرد. همه این کارها بدون اینکه کاربر کامپیوتر از چیزی با خبر باشد انجام می شود. و در آخر کنترل کننده بدافزار، نه کامپیوتر، ارز دیجیتال را به عنوان جایزه به دست می آورد.

Coinhive کد جاوا اسکریپت

یکی از پیشگامان نرم افزارهای مخرب استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال، یک نرم افزار قانونی به نام Coinhive بود. Coinhive بر پایه‌ی جاوا اسکریپت بود که در اواخر سال 2017 توسعه یافت و استخراج Monero را به طور مستقیم در مرورگر وب فعال کرد. در حالی که هدف از این پروژه این بود که به کاربران برای انجام عملیات استخراج در کامپیوترهای شخصی خود اجازه داده شود، ولی این فنآوری به سرعت توسط مجرمان اینترنتی به کار گرفته شد.

شاید ناامیدکننده باشد، هدف ایده آل برای این حمله ی غیرقانونی یک شبکه بزرگ سرور است. دلیل این امر این است که شبکه های سرور دارای بیشترین میزان توان محاسباتی هستند و ئر نتیجه قدرت محاسباتی بیشتری در دسترس است، و فرآیند استخراج می تواند سریع تر انجام شود.

بخش بزرگی از این استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال که در بالا شرح داده شده است با استفاده از مونرو، یک ارز رمزنگاری شده که به دلیل تأکید زیاد بر ناشناس بودن و امنیت آن است انجام میگیرد. تبدیل به یکی از محبوب ترین شبکه ها برای سرمایه گداران غیرقانونی شده است، (مونرو به دلیل ناشناس بودن در بازارهای به اصطلاح “dark web”، بازارهای سیاه که در خارج از حوزه قانون قرار دارند استفاده میشود.)

دستگاه های ویندوز، اندروید و IoT  بیشتر آسیب پذیراند

در حالی که تمامی سیستم عامل ها ممکن هستند مورد حمله استخراج کنندگان قرار گیرند، اما سرورهای ویندوز، دستگاه های اندرویدی و دستگاه های متصل به IoT ممکن است به احتمال زیاد بیشترین حملات را تجربه کنند.

بر اساس گزارشی از Coinwire، رایان اولسون، مدیر اطلاعات Palo Alto Networks گفت: “ارزش یک کامپیوتر که تنها یک CPU معمولی و قدیمی دارد ممکن است بیشتر از آن باشد که هکر بخواهد آن را ترک کند یا اطلاعات آن را سرقت کند. درحالی که میتواند به آرامی در حال استخراج باشد. و کارایی کامپیوتر را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار ندهد و کاربر کامپیوتر ممکن است هرگز متوجه این اتفاق نشود.”

با این وجود استخراج غیر قانونی ارز جرم و جنایت نیست. در حقیقت، این حمله ممکن است از قدرت پردازش رایانه‌ای سرپیچی کند و سیستم را خاموش کند و باعث به وجود آمدن خسارت شود. به همین دلیل، شرکت های امنیتی متمرکز بر فناوری در تلاش برای مبارزه با این نوع حملات هستند.

متأسفانه، با توجه به این که هکرها می توانند به سهولت نرم افزار استخراج را برای استفاده و همچنین قابلیت بالقوه سودآوری در درازمدت اجرا کنند، انگیزه زیادی برای ادامه دادن به ابزار جدیدی برای دستیابی به این هدف وجود دارد.

سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و ICO ها (ارائه سکه های اولیه) بسیار خطرناک و سودگرانه است.
برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و ICO ها  قبل از تصمیم گیری های مالی، همیشه باید با یک حرفه‌ای در این زمینه مشورت نمود.

[votes: 0 Rating: 0]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
ارز رمزی استخراج امنیت

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن