مقالات آموزشی

استراتژی ” بزن در رو ” در شکل های مختلف HYIPS

برنامه ایی برای سرمایه گذاری با بازدهی بالا

هدف استراتژی بزن در رو در سرمایه گذاری این است که سرمایه گذار به محض این که سود خود را از یک سرمایه گذاری به دست آورد، پروژه را ترک کند. این به این معنی است که خبری از سپرده گذاری های بلند مدت و سرمایه گذاری مجدد نیست. در این استراتژی، سرمایه گذار با مقداری پول یک سرمایه گذاری کوچکی میکند و سپرده ی اولیه را به همراه سود، بدون اینکه نیازی به سرمایه گذاری مجدد پیدا کند، برداشت میکند و این کار را با حداگثر سرعت انجام میدهد. عموما، سرمایه گذار این کار را برای این انجام میدهد که از خود در برابر از دست دادن سرمایه از طریق کلاهبرداری، حفاظت کند. در این تحقیق ، تباش میکنیم که بفهمیم استراتژی بزن در رو در چه جاهایی به درد سرمایه گذار میخورد و در چه مواقعی موفق میشود و جواب میدهد. حالا نگاهی می‌اندازیم به کار آمدی این استراتژی در روش های برنامه‌ی سرمایه گذاری که قول بازدهی بالا میدهند (HYIPS).

سرمایه گذازی هایی گه بازدهی سریع دارند

استراتژی بزن در رو قطعا در این نوع سرمایه گذاری جواب میدهد ؛ این کاری طولانی است که سختی چندانی ندارد. تنها کاری که سرمایه گذار میکند این است که مقداری پول را به مدت یک یا دو روز سرمایه گذاری میکند و بعد از برداشت سپرده و سود خود ، از پروژه به راحتی “فرار” میکند . آیا این کار راحت است ؟ قطعا همینطور است . نکته اصلی اینکار این است که ورود به یک پروژه ، با حداکثر سرعت صورت بگیرد و حالت ایده آل این شرایط این است که اولین نفری باشید که به یک پروژه وارد و پس از به دست آوردن فرصت مناسب ، اولین نفری باشید که از همان پروژه خرج می‌شوید .

پروژه هایی که میزان سودشان کم یا متوسط است

شانس فرار یک سرمایه گذار از همچین پروژه ایی به دلیل طولانی بودن پروسه‌ی سرمایه گذاری ، بسیار کم است. هنگامی که برنامه ها ماه ها طول میکشند، ترک زود هنگام پروژه غیر ممکن و استفاده از استراتژی بزن در رو بدون از دست دادن سرمایه و سود ، تا حدود زیادی غیر ممکن است .

قدم بعدی این است که در نظر بگیریم ، از چه جایی پول زیادی از سرمایه گذاری در پروژه ها در بیاوریم ؟ چون به محض ترک یک پروژه به پیوستن به پروژه‌ی دیگری جذب میشویم . بالاخره پروژه ها هر روز پدیدار میشوند ؛ و مدیر های زیادی وجود دارند . ولی فقط تعدادی از آنها قابل اعتماد هستند . مثلا ، اگر شما سریعا وارد یک برنامه‌ی سرمایه گذاری با بازدهی بالا شوید یا از آن خارج شوید ، باید تا مدتی منتظر سرمایه گذاری هایی که سود آوری سریع دارند و پتانسیل خوبی دارند باشید. در صورت نبود پروژه های جدید سرمایه گذار میتواند از استفاده‌ از این استراتژی دست بکشد و به برنامه های قبلی که نیمه کاره مانده اند برگردد . این کار دراستراتژی بزن در رو استفاده نشده .

بنابراین، اگر فقط از استراتژی بزن در رو استفاده کنیم ، بیشتر مواقع باید صبر کنیم و پول هایی که برای سرمایه گذار کنار گذاشته شده را نگه داریم. این اتفاق اکثر مواقع صورت نمیگیرد چون در اصل، اکثرا از بزن در رو به تنهایی اتفاده نمیکنند؛ ولی این روش را با روش های دیگر، ترکیب میکنند .

چه مقدار پول میتواند در این روش استفاده شود؟ این برای ما روشن است که قطعا ارزش ندارد که ما با تمام سرمایه و یا حتی نصف سرمایه‌ی خود ، وارد سرمایه گذاری هایی شویم که سود دهی سریع دارند . گوناگونی ریسک ها را به یاد داشته باشید ؛ اختصاص دادن فقط 10% از سرمایه‌ی خود بسیار امن تر است.

از لحاظ تئوری ، استراتژی بزن در رو میتواند از آوردن سه درصد سود در روز شروع شود؛ اگر این را در نظر بگیریم که از یک سرمایه گذاری سریع یه یکی دیگر بروید. در عمل، موضوع کمی متفاوت است، اکثر مواقع، بعد از ترک یک پروژه‌ی پر سود، سرمایه گذار در همان لحظه یک پروژه‌ی دیگر پیدا نمی‌کند. چون این تضمین نمی‌شود که پروژ‌ی بعدی بهتر باشد و پس از سپرده گذازی عمرش تمام نمیشود .

مزایای این استراتژی

  1. سود سریع ، درصد سود بالا
  2. قابلیت ترک پروژه در اسرع وقت

معایب این استراتژی

  1. نیاز به جستجوی پیوسته و وقت گیر برای پروژه های سرمایه گذاری .
  2. اصولا ، سرمایه گذاری های سریع برای بزن در رو مناسب اند . پروژه هایی که سود متوسط دارند در آمد کمی از این استراتژی دارند و شما مداما نیاز به ریسک کردن مقادیر زیادی از پول دارید.
  3. ریسک بالا . ( امکان دارد که یک سرمایه گذاری سریع عمرش به یک روز هم نرسد )

بنابراین استراتژی بزن در رو برای همه‌ی برنامه های (HYIPS) مناسب نیست . گاهی اوقات برای پروژه هایی که سود متوسط و عمر نسبتا طولانی دارند و برای سرمایه گذاری های سریع مناسب اند . در این صورت شما باید توجه بیشتری به انتخاب HYIPS برای سرمایه گذاری دارید .

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x