مقالات آموزشی

استراتژی های کلیدی که افراد بسیار ثروتمند برای تولید ثروت استفاده می کنند

کلید کسب ثروت

بیشتر افراد تصور می کنند بین ورشکستگی تا ثروت و دارایی فاصله زیادی است، و غلبه بر آن ناممکن است. با این حال، مثال هایی وجود دارند که خلاف آن را ثابت می کنند. بسیاری از افراد، از جمله رومن آبراموویچ، فرانسوا پینو، هاوارد شولتز، اپرا وینفری، شاهد خان، دوو وان شنگ، رالف لورن، جان پاول دجوریا، لری الیسون و محمد آلتراد زمانی هیچ پولی نداشتند اما همگی بعدها میلیاردر شدند.

این میلیاردرها از فقر مطلق به ثروت افسانه‌ای رسیدند

رومن آبراموویچ: رومن آرکادیویج آبراموویچ یک تاجر یهودی روسی-اسرائیلی است که صاحب شرکت سرمایه‌گذاری میل‌هاوس ال‌ال‌سی می‌باشد. وی در خارج از روسیه به خاطر تملک باشگاه فوتبال چلسی و فعالیت در فوتبال اروپا شهرت دارد.

فرانسوا پینو: فرانسوا پینو، کارآفرین و بازرگان فرانسوی است، که در سال ۱۹۶۳ شرکت کرینگ را تأسیس نمود.

هاوارد شولتز: هاوارد شولتز، کارآفرین، اقتصاددان، سرمایه‌دار، نویسنده و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ و بعد ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیر عامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره شرکت استارباکس فعالیت می‌کرد. شولتز در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد، در حال بررسی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به عنوان نامزد مستقل است.

اپرا وینفری: اپرا گِیل وینفری تهیه‌کننده، هنرپیشه، مجری، خیرخواه، برندهٔ جایزه اسکار و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجریهای تلویزیونی آمریکا و جهان است. اپرا وینفری به عنوان ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی‌تبار قرن بیستم رتبه‌بندی شده‌است.

شاهد خان: شاهد خان یک مهندس بیلیونر آمریکایی-پاکستانی است. از جمله دارایی‌های وی می‌توان به تیم فوتبال آمریکایی جکسونویل جگوارز و باشگاه فوتبال فولام اشاره کرد.

دوو وان شنگ: دو وان شنگ پس از اینکه از کره به آمریکا مهاجرت کرد برای اینکه بتواند پول کافی به دست بیاورد همزمان در سه شغل کار می کرده است.وی اولین مغازه لباس فروشی اش را در سال ۱۹۸۴ باز کرد و تا کنون این برند نزدیک به ۸۰۰ شعبه لباس فروشی دارد.

رالف لورن: رالف لورن یک طراح مد و میلیاردر اهل ایالات متحده آمریکا است. وی به خاطر برند Polo Ralph Lauren مشهور است. وی با ثروتی بالغ بر ۶/۴ میلیارد دلار، توسط مجله فوربز صد و هفتاد و سومین فرد ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۰ معرفی شد.

جان پاول دجوریا: جان پل دوجوریا یکی از بنیانگذاران مطرح شرکت جان پل میشل سیستمز است که امروزه یکی از مشهورترین شرکت های تولید محصولات بهداشتی و مراقبت از مو به حساب می آید و سالیانه چیزی حدود ۹۰۰ میلیون دلار درآمد دارد. همچنین در اختیار داشتن ۴ میلیارد دلار سرمایه خالص به آن ها این امکان را داده که فعالیت های دیگری را نیز انجام دهند.

لری الیسون: لارنس ژوزف الیسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده است. مجلهٔ فوربس گزارش داده‌است که الیسون در ردهٔ پنجم ثروتمندترین افراد در دنیاست. در سال ۲۰۱۲، فوربس اعلام کرد که ارزش خالص دارایی‌های الیسون در حدود ۴۰ میلیارد دلار است.

محمد آلتراد: محمد آلتراد کارآفرین، سرمایه‌دار و نویسنده اهل فرانسه سوری‌تبار است.

آن ها چگونه به چنین امری نائل شدند؟ مهم ترین مسئله این است که آن ها در چهار مهارت به تبحر رسیده اند که به شما توصیه می کنیم آن ها را یاد بگیرید:

  • در خود ذهنیت فراوانی و وفور را تقویت کنید و ذهن خود را تا جای ممکن متمرکز نمایید.
  • در شبکه گذاری کسب و کار متخصص شوید.
  • بر هراس از شکست که اغلب می تواند خفه کننده باشد، غلبه نمایید.
  • به شکلی موثر زمان خود را مدیریت کنید.
  • اهداف بلند مدتی تعیین کنید و در راستای آن ها دست به اقدامات روزانه بزنید.
  • هر قدر هم که اوضاع دشوار شد، تسلیم نشوید.
  • قدرت افکار خود را بیشتر روی موضوعات مثبت متمرکز کنید تا منفی
  • هیچ به دنبال میانبر زدن یا کم گذاشتن در کار نباشید.
  • اصول مبنای فروش و بازاریابی را درک کنید.
  • به فردی پرتکاپو در ساختن برند تبدیل شوید.

علاوه بر این، میلیاردرها از یکی از استراتژی های زیر استفاده می کنند:

چیزی می سازند که برای جهان ارزش آفرینی می کند

موفق ترین افراد این سیاره، روزی تاثیر بزرگی روی جهان گذاشته اند – ایده ای که ثروت را برای آن ها به همراه داشته. شما هم راه خاص خود را پیدا کنید. البته این امر سریع روی نخواهد داد. تغییرات بزرگ به زمان نیاز دارند اما توجه به فرصت ها و از دست ندادن آن ها مهم است. موسس پاتاگونیا ایون چوئینارد نه با معرفی چیزی جدید بلکه با بهبود چیزی که از قبل وجود داشت، بسیار ثروتمند شد. با این که شرکت پاتاگونیا امروز غول فروشگاه های خرده فروشی لباس است، اما زمانی که مالک آن به پنجاه سالگی رسید، به علت مجموعه ای از پرونده های دعاوی ورشکست شد. با این حال، چوینارد کسب و کار خود را رها نکرد چون این مسئله فقط برای او اهمیت نداشت. او در تلاش برای بهبود کیفیت بود تا محصولاتی پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست تولید کند. پاتاگونیا به این صورت به غول بازار تبدیل شد – از طریق کمکی که ارائه کرد.

محصول قابل مصرفی بسازید که مردم عاشق آن باشند

مانوژ بارگاوا، مبدع نوشیدنی انرژی 5 ساعتی (5hour)، کسب و کار خود را از یک شرکت نوپا به ابر شرکتی با 1 میلیارد دلار فروش رسانده است.

جان پاول دجوریا، که نه تنها ورشکسته بود بلکه بی خانمان بود و در خودروی خود با پسرش زندگی می کرد نیز دست به کار غیرقابل تصوری زد. او محصولات با کیفیت آرایشی تولید می کرد و به تک تک مغازه ها سر می زد تا آن ها را بفروشد. او تمرکز خود را روی کیفیت قرار داد و هر روز در این راستا تلاش می کرد. او در سن 36 سالگی با وامی 700 دلاری و حین زندگی در یک خودرو همراه پسرش، «شرکت جان پل میشل سیستمز» را به یک غول عظیم تبدیل کرد و در شمار یکی از ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

مارک زاکربرگ با ایجاد ارتباط بین افراد در اینترنت به یکی از ثروتمندترین افراد جهان تبدیل شده است. امروز ما همگی در مورد موفقیت های فیس بوک می دانیم اما زاکربرگ هیچگاه فقیر یا در آستانه ورشکستگی نبوده است – او از یک خانواده متوسط بوده است.

مسئله جالب تر، داستان موسس واتساپ، جان کوم است. در سال 2007، کوم که یک مهاجر اوکراینی بود در «ارنست اند یانگ» کار می کرد. اندکی بعد از رونمایی از آیفون، او و برایان اکتون تصمیم گرفتند یک اپلیکیشن چت موبایلی بسازند. این اپلیکیشن در ژانویه سال 2010 به بازار آمد. کوم واتساپ را به اپلیکیشنی بسیار محبوب تبدیل کرد که بعدا به قیمت 19 میلیارد دلار توسط فیسبوک خریداری شد. کوم مانند دیگر میلیاردرها، پیشگام یک صنعت جدید بود، یعنی توجه به فرصتی که دیگران آن را از دست می دهند.

به ارائه کننده خدمات در صنعتی با رشد بالا تبدیل شوید

صنعتی با رشد بالا را شناسایی کنید و در آن به یک ارائه کننده خدمات تبدیل شوید. ما شاهد بوده ایم چطور «ایربی‌ان‌بی» از مکانی ناشناخته برای کرایه تخت به ابر شرکتی جهانی تبدیل شد و سه مرد جوان را میلیاردر ساخت – برایان چسکی، ناتان بلکارچیک و جو گبیا ایربی‌ان‌بی به شرکت پیشتاز صنعت خود تبدیل شد. در حقیقت خدمات کرایه ش قبلا هم وجود داشته است. شرکت VRBO بنیان گذار آن بوده است. با این حال، ایربی.ان.بی موفق تر بوده است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x