COMEX Trades - 6500% AFTER 100 DAYS
مقالات آموزشی

اصول ترید | برای شروع ترید حرفه ای ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاری روی کریپتو

اصول ترید یکی از اصول اصلی برای شروع کار ترید Trade می باشد که یک تریدر حرفه ای باید این نکات مهم را رعایت کند. ترید کردن یکی از راه های پول درآوردن جدید و پر سود است. شما در ترید همیشه سود نمی کنید و احتمال از دست دادن سرمایه هم هست پس باید شما در این زمینه حرفه داشته باشید و بدون برنامه ترید نکنید. پس به این مقاله توجه کنید، اگر دوست دارید یک تریدر حرفه ای باشید.

ترید مانند شطرنج است. همان طور که در شطرنج باید حرکت های رقیب خود را پیش بینی کرد و از روی آنها برنامه ریزی نمود، در ترید هم باید حرکت های رقیب خود را پیش بینی کنید، اما در ترید رقیب شما بازار است.

بزرگ‌ترین دشمن تریدرها این است که به خودشان دروغ بگویند

اصول ترید و سرمایه گذاری در رمز ارزها

راز پولدار شدن در بازار پول‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاری روی کریپتو.

دلایلی که تریدرهای تازه‌کار پولشان را از دست ‌می‌دهند:‌

  • رعایت نکردن اصول ترید
  • با مبالغ بالا ترید می‌کنند؛
  • بدون حد و مرز ترید می‌کنند، در واقع به نوعی قمار می‌کنند؛
  • بیش از حد ترید می‌کنند؛
  • پول‌های ارزان قیمت بی‌ارزش می‌خرند؛
  • برای ترید کردن بیش از حد پول قرض می‌کنند.

1- بازار ارز دیجیتال را بشناسید.

پیش از ورود به بازار ارز دیجیتال یا هر بازار دیگر شما باید اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید و با اصطلاحات و روش کار بازار آشنایی داشته باشید. قبل از این که پولی را که با مشقت زیاد اندوخته اید به بازار کریپتو بریزید پیشنهاد می شود با نکات اولیه آشنا شوید و بازار را کامل بشناسید.
در این بخش باید اشاره کنم که شما باید پول اضافه‌ای خود را برای سرمایه‌گذاری در این بازار وارد کنید. شما با رعایت این نکته در واقع از خودتان محافظت کنید. پس فقط به اندازه‌ای سرمایه گذاری کنید که از دست‌ دادنش شما را بیچاره نمی‌کند. از قرض گرفتن پول و یا فروش ماشین و خانه برای ترید خودداری کنید.

کریپتوها نسل کامپیوتری بازار بورس هستند.

2- طرح ریزی کنید

نقشه ترید یا همان طرح ترید یکی از نکات مهم برای موفقیت است شما همیشه برای هرکاری باید یک نقشه داشته باشید تا بتوانید طبق آن پیشرفت کنید. یک طرح باید شامل اهداف سودآور، سطح تغییرات ریسک، شناخت روش های گوناگون و معیار های ارزیابی باشد.

راز موفقیت خود شما هستید.

3- تمرین کنید

تمرین کردن به معنی معاملات بسیار زیاد نیست! شما باید نقشه ترید خود را در بازاری با شرایط واقعی ولی در حالت آزمایشی قرار دهید در این زمینه سایت های هستند که اکانت دمو برای ترید در اختیار شما می گذارند. شما دو روش کلی برای کسب سود از ترید دارید روش اول این است که کمی ارز دیجیتال معروف مانند بیت‌کوین، اتریوم، دش یا لایت کوین بخرید و آن را برای بلند مدت نگهداری کنید. یا این که به طور مرتب وارد بازار شوید و از آن خارج شوید یعنی همان روش ارزان بخرید، گران بفروشید. این اقدام معاملاتی مکرر رایج ترین اشتباهی است که تریدر های تازه کار انجام می دهند و با این کار مقداری از پول خود را از دست می دهند.

یک تریدر خوب فردی است که صفرهای حساب بانکیش در حال افزایش است.

4- وضعیت آینده بازار را پیش بینی کنید

تریدر های فاندامنتال تمایل دارند تا بر اساس خبر ها و دیگر داده های سیاسی و اقتصادی ترید کنند. اما تریدر های تکنیکال تمایل دارند تا بر اساس ابزار تحلیل فنی از جمله ابزار اصلاح قیمت فیبوناچی و دیگر شاخصه ها برای پیش بینی حرکت بازار فعالیت کنند. بیشتر تریدر ها اما از ترکیبی از هر دو روش استفاده می کنند.

یکی از مشکلاتی که در ترید کردن وجود دارد این است که افراد منطق خودم را کنار گذاشته و به دنبال یک شاخص جادویی هستند که هر بار هر تغییر و تحولی را بدون هیچ خطایی پیش‌بینی کند. پس باید بدانید که تحلیل تکنیکال فقط یک ابزار است.

بعد از مدتی ترید کردن، درک بهتری از بازار پیدا خواهید کرد.

مانند:

الگوهای گاو وحشی: نمودار صعودی
الگو مثلث صعودی
الگو فنجان و دسته
الگو پرچم سه گوش
الگو پرچم (Bull flag)
دره سه گانه افزایشی
الگو گوش ماهی افزایشی
رشد اندازه گیری شده
الگو مثلث متقارن
الگو خرسی: نمودار نزولی
الگوی مثلث نزولی
الگو فنجان برعکس
الگو پرچم سه گوشه
الگو پرچم
دره سه گانه کاهشی
الگوی گوش ماهی کاهشی
افت اندازه گیری شده
الگو مثلث متقارن
الگو معکوس: برگشت روند
الگو سر و شانه
الگو مستطیل بالا
الگو الماس
الگو کف دو گانه

چنین شاخصی وجود ندارد. میانگین‌ها متحرک، استوکاستیک RSI، خط روند و اصول نمودارهای شمعی، کانال‌های روبه‌بالا و رو‌به‌پایین، پرچم‌های صعودی، شکست‌ها و کنج‌ها چیزهایی هستند که باید بدانید.

در قیمت پایین بخرید و در قیمت بالا بفروشید.

5- محدودیت های خود را بشناسید

این شامل شناخت میزان ریسکی که حاضرید تحمل کنید، تعیین نسبت لوریج مطابق با نیاز هایتان و ریسک نکردن بیشتر از مقداری که می توانید ببازید، می باشد.

6- یاد گرفتن کانال‌ها

کانال‌ها بهترین دوست و همراه خواندن نمودارها هستند. فقط ۳ نوع کانال اصلی وجود دارد: صعودی، نزولی و خنثی. اگر کوینی برای یک ماه در یک کانال پایین می‌رود و ناگهان از آن الگو بیرون می‌آید، خوب توجه کنید. صبور باشید و صبر کنید تا تغییر را تایید کند. سعی نکنید در اولین شکست سطوح دست به کار شوید، چون ممکن است دوباره به همان شیب رو به پایین کلی سقوط کند. همین موضوع در مورد کانال‌های صعودی هم صحت دارد. کانال‌های خنثی از همه چالش‌ برانگیزتر هستند. این کانال‌ها به تریدرهای روزانه اجازه می‌دهند که نوسان‌گیری‌های کوچک یک روزه در محدوده‌ی کانال داشته باشند و سودهای کوچک به دست بیاورند، اما خطرناک‌ترین نوع کانال هم هستند.

7- احساساتی نشوید

پول درآوردن هیجان انگیز است. وقتی که یک سود ۴۰ درصدی کنید، هورمون‌های شادی در مغزتان منفجر می‌شوند و باعث می‌شوند که احساس سرخوشی زایدالوصفی سراپای وجودتان را بگیرد. سود بیشتری می‌خواهید و با عجله به بازی برمی‌گردید.
هنگامی که ترید شما با ضرر همراه شد سعی نکنید که تمام چیزی که دارید را برای بازگرداندن سرمایه خود بگذارید. این یک اشتباه خیلی بزرگ است. شاید بزرگ‌ترین اشتباهی باشد که تریدهای تازه‌کار می‌توانند مرتکب شوند.
احساسات در ترید به شدت کار شما را خراب می‌کنند. باعث می‌شوند که دچار توهم شوید. باید این توهمات را فراموش کنید و سعی کنید تمرکز کنید.

8- آهسته و پیوسته پیش بروید

دنبال کردن الگوهای خیلی کوتاه مدت را کنار بگذارید، به خصوص اگر تازه کار هستید. سعی کنید هر چند هفته یک بار یا ماهانه خرید و فروش کنید. دیدن الگوهای بلندمدت آسان‌تر است و خیلی هم بیشتر به نفعتان است. نیاز نیست که تمام روز را به نمودارها چشم بدوزید. تریدرهای لاک‌پشتی در بلند مدت پول در می‌آورند. خرگوش‌ها پولشان را از دست می‌دهند.

یکی از رمز های ترید کردن استمرار است.

9-  ثبت نام در یک اکسچنجر مناسب

با اکسچنجرها یا صرافی ها آشنا شوید و بدانید که در چه محلی دارید ترید می کنید این یکی از اصول ترید کردن حرفه ای می باشد.

صرافی BINANCE

این اکسچنجر یک سایت به تمام معنا برای فعالیت تریدر ایرانی می باشد – پلترم معاملاتی آسان و سریع – اپلیکیشن های اختصاصی ، تعداد مارکت زیاد و حجم معاملاتی خوب ،قطعا بهترین انتخاب برای یک تریدر ایرانی می باشد.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x