انتخاب همسر برای سه مرحله از زندگی

موقع انتخاب همسر به فکر سه مرحله از زندگی زناشویی باشید

موقع انتخاب همسر به فکر سه مرحله از زندگی زناشویی باشید:
1- انتخاب برای ارضاء نیاز جنسی
2- انتخاب برای بعد از رابطه جنسی
3- انتخاب پدر و مادر برای بچه ها

ازدواج بزرگ‌ترین و مهمترین فصل کتاب زندگی انسان است. ازدواج موفق، زمینه تکامل مادی و معنوی افراد خانواده را فراهم می‌سازد. شکست در ازدواج موجب ناامیدی، سرخوردگی و دلسردی، اضطراب و پریشانی در زندگی و موجب بسیاری از مشکلات روحی و روانی می‌شود، بنابراین بر هر دختر و پسری لازم است قبل از ازدواج خودشناسی داشته باشند و در مورد ویژگی‌های اخلاقی، شخصیتی، استعدادها، توانمندی‌ها، سلایق، علایق، ضعف‌ها و کاستی‌های خودآگاهی و شناخت کسب کرده و نیز بدانند که اهدافشان از ازدواج چیست و چه انتظاراتی از همسر آینده دارند تا بتوانند فرد مناسب‌شان را با همکاری و مشورت خانواده‌ها، بزرگان فامیل، پرس‌وجو از دوستان، آشنایان، همسایه‌ها، اقوام و فامیل‌های نسبی و سببی و محل تحصیل و کار انتخاب کرده و با شناخت کامل ازدواج کنند.

انتخاب همسر

شما وقتی می خواید ازدواج کنید با چه هدفی همسرتون رو انتخاب می کنید؟

ویژگی بارز کسی که انتخابش می کنید چیه؟ وقتی بعد از انتخاب، از اون لحاظ خاص ارضاء شدید با بقیه زندگی می خواید چکار کنید؟

به دنبال همسر زیبا هستید؟ فرض کنیم با دختر / پسری که از لحاظ زیبایی در حد انتظار شماست ازدواج کردید ، بعدش می خواید چکار کنید؟ آیا زیبایی اون ، ضامن مادر / پدر خوب بودن اون هم هست؟! آیا زیبایی که داره، روابط خوب اون رو با خانواده تون تضمین میکنه؟

پسره پولداره؟ خب بعد از این که به پولش رسیدید دیگه همه چی تمومه؟ با بقیه زندگی چکار می کنید؟ پدر خوبی هست؟ مرد فهمیده ای هست؟

وقتی می بینید که مثلا طرف مقابل اون زیبایی مد نظر رویاهای شما رو نداره ولی آدم کاری، با حوصله و در کل می تونه پدر یا مادر خوبی باشه، نباید انتخابش کنید؟! چون مثلا در زیبایی در حد عالی از نظر شما نیست، ردش می کنید؟!

بهتر نیست موقع انتخاب همسر ، خودخواهانه فقط به فکر خودتون نباشید؟! در انتخاب همسر نباید روی ملاک هایی که به سادگی ممکنه از بین بره، بیش از حد تمرکز کنید. ویژگی هایی مثل زیبایی ظاهری با یه تب، چند تا جوش، یه بیماری و چند کیلو اضافه یا کاهش وزن، تحت تاثیر قرار میگیره، کسی که پولداره، کافیه یه ضرر بکن ، یا ورشکست بشه یا… ، خب اگه چنین اتفاقی افتاد، شمایی که وضعیت مالی همسر تون جزء اولویت های اصلی بوده، چکار خواهید کرد؟ طلاق میگیرید یا با افسردگی ناشی از نرسیدن به آرزوهاتون کنار میاید؟!

بنابراین پیشنهاد می کنم اولویت های اول رو بذارید روی ویژگی های ایمانی و اخلاقی طرف مقابل، بعدش برید سراغ ملاک های زیبایی، وضعیت مالی، موقعیت اجتماعی و …

اگه درست انتخاب نکنید، بعد از ازدواج دچار مشکلاتی میشید که بعضا قابل حل نیست.

  • 0/5
  • 0 ratings
0 ratingsX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
0%0%0%0%0%
برچسب ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close