iraniantraders
stakedwallet

hushetalayi
dogeminers

invexpert
irandogebank

ایده استارتاپی و کسب و کارکارآفرینی و اشتغالزایی

ایده‌های کسب‌و‌کار ضروری برای شهرهای کوچک

ایده های کسب و کار در شهرهای کوچک که هر جامعه ای نیاز دارد.

کسب و کار بزرگ در شهرهای کوچک اتفاق می افتد. شهرهای کوچک فرصت منحصر به فردی از بازار متمرکز هستند و همچنین چالشی با جمعیت محدود فراهم می کنند. پیدا کردن ایده های کسب و کار برای یک شهر کوچک، همه چیز مربوط به رفع تقاضای فعلی مردم با ایجاد یک محصول یا خدمات عالی است.

 1. رستوران ها
 2. کافی شاپ
 3. دستیار یا پیمانکار
 4. مکانیکی و تعمیرات خودرو
 5. خدمات تمیز کردن خانه
 6. IT و خدمات کامپیوتری
 7. فروشگاه و خدمات حیوانات خانگی
 8. سالن زیبایی یا آرایشگاه
 9. ایستگاه گاز CNG
 10. خواربار فروشی
 11. داروخانه
 12. فروشگاه عتیقه
 13. باشگاه تناسب اندام یا ورزشگاه
 14. آموزش و مشاوره کسب و کار
 15. و…

شروع یک کسب و کار که در یک شهر کوچک کار می کند، نیازمند تحقیقاتی در زمینه بازار محلی و همچنین جغرافیای خاص مکان جغرافیایی است. در یک شهر کوچک، شما خیلی بیشتر وابسته به یک گروه کوچکتر برای کسب و کار هستید، بنابراین انتخاب مکان مناسب برای بهینه سازی ترافیک فروشگاه ضروری است. حتی اگر طرح کسب و کار شما مبتنی بر سرویس دهی باشد، هنوز هم یک ایده خوب است که درک کنید که بازار شما چقدر بزرگ است.

بیشترین بازار مصرف در شهر خود را بدست آورید، بنابراین می توانید زمینه ای برای یک ایده کسب و کار موفق در شهر کوچک ایجاد کنید. هنگامی که در مورد منابع موجود و کسب و کار در منطقه خود اطلاعات بیشتری پیدا خواهید کرد و فرصتی برای صحبت با صاحبان کسب و کارهای دیگر دارید، می توانید هزینه ها و الزامات شروع کسب و کار را در یک شهر کوچک ارزیابی کنید، سپس می توانید با بررسی یکی از ایده های کسب و کار کوچکی که هر جامعه نیاز دارد را انتخاب کنید و ببینید کدام یک از این ایده ها الهام بخش است و به درد شما میخورند.

ایده های کسب و کار شهری

شروع کسب و کار در شهر کوچک نیاز به تحقیق و درک دقیق از جامعه شما دارد. هنگامی که احساس میکنید کسب و کارهای موجود در منطقه کم و تقاضای محلی زیاد است، شما تصمیم می‌گیرید که چه سازمانی برای شما و جامعه مناسب است.

سعی کنید یک صنعت یا خدمات پیدا کنید که در آن کسب و کارهای کوچک سودآور باشند، نیازهای جامعه و منافع شما متقاطع هستند. چند ایده زیر از ایده های کسب و کار در شهر شاید برای شما الهام بخش باشد:

رستوران ها

غذای آماده، ناهار خوری، و یا جایی دنج برای غذا خوردن، یک رستوران موفق در شهر کوچکی است که همه چیز در اختیار مردم قرار دهد مخصوصاً چیزی که آنها میخواهند، اما قبلاً نداشته‌اند. در شهر های کوچک باید غذاهای محلی آنجا را هم در منو اضافه کنید.

به عنوان مثال، رستوران های مزرعه‌ای یک ایده بزرگ کسب و کار در شهرهای کوچک هستند، اما اگر شما در یک منطقه غنی از زمین های کشاورزی نیستید یا اینکه در شهر شما وجود ندارد، جایگزینی را در نظر بگیرید.

طرح توجیهی پرورش ماهی خاویار
بیشتر بخوانید

کافی شاپ

ارائه نوشیدنی هایی که مردم می خواهند تمام روز را برای شما کار ایجاد میکنند. مثلاً قهوه خانه ها (اگر فعالیت در شهر شما مجاز است)، قهوه خوری در تمام روز در محلی که مردم می مانند مانند یک نوار می تواند و به آرامی شروع به عادی سازی فعالیت میکند. یک خیابان کوچک در شهر کوچک ممکن است کسب و کار شما رویایی شما باشد، اما یک کافی شاپ می تواند از طلوع خورشید تا غروب خورشید پول درآورد.

دستیار یا پیمانکار

همیشه کسی پیدا میشود که تقاضای یک دستیار خوب دارد، حتی در شهرهای کوچک نیز پیدا میشود. اگر شما اغلب از دوستان، خانواده و همسایگان خواستگار میشوید که نگاهی به یک لوله نشتی یا یخچال شما بندازد، ممکن است به راه اندازی یک کسب و کار کوچکی در شهرتان بپردازد.

شروع کار خدمات پیمانکار نسبتاً ساده است اگر شما در حال حاضر مشغول کارهای فردی هستید، و ایده ای از اینکه چه کسی شما را استخدام می کند ندارید. اگر مردم در این منطقه با کار شما آشنا نیستند، سعی کنید با یک پیمانکار عمومی تماس بگیرید که مایل است یک پروژه کوچک را به شما ارائه دهد و امیدوار باشید که نام شما را به مشتریان آینده منتقل میکند. در یک کسب و کار مانند خدمات، تعمیرات و ساخت و ساز، بازاریابی دهان به دهان افرادی که در حال حاضر شما را می‌شناسند و کار شما را قبول دارند قوی‌ترین فروشندگان شما هستند.

تعمیرات خودرو

اگر شما در یک منطقه روستایی یا یک شهر کوچک زندگی می کنید، تقریباً پر از ماشین است، اما با دور بودن از نمایندگی های مجاز، می توانید بدون هیچ زحمتی به طور معمول خدمات خود را انجام دهید. خدمات تعمیر خودرو نیازهای شهرهای کوچک را برطرف می‌كند و زندگی را برای مردم محلی آسان تر می‌كند، بنابراین در نظر بگیرید كه آیا در شهر شما فرصتی برای بازكردن فروشگاه وجود دارد؟

به همین ترتیب، اتومبیل ها در همه جا خراب میشوند، و به طور میانگین بیشتر کامیون ها و سواری ها در هر کیلومتر دچار مشکل میشوند. بنابراین، اگر شهر شما فاصله قابل توجهی از شهرهای بزرگ داشته باشد، ممکن است فرصتی برای شروع به حمل و نقل خودروهای بین جاده‌ای داشته باشید، حتی اگر شما یک تعمیرگاه مناسب نداشته باشید.

تمیز کردن خانه

بعضی از مردم دوست ندارند تمیز کنند، و شانس خوبی وجود دارد اگر برخی از آنها در شهر شما زندگی می کنند. چرا یک کار تمیز کردن برای آنها شروع نمی کنید؟ این سرویس دیگری است که از یک سیستم بازاریابی دهان به دهان بهره می برد و حتی می تواند با سایر خدمات، مانند خدمات نگهداری از بچه ها یا کارگاه های حیاط، همگام شود. تمیز کردن نیازی به مدرک ندارد یک مهارت است، اما هیچ یک از اینها نیازی به صرف هزینه زیادی در دوره ها یا گواهینامه ها ندارند، بنابراین این گزینه عالی است اگر شما به دنبال کار راحت هستید. در مقابل تمیزکردن، نگهداری از کودک، آشپزی و مرتب کردن هم حقوق می‌گیرید هم غذای خود را در آنجا میخورید و بیشتر حقوق شما پس انداز می‌شود.

پرورش مرغ تخمگذار در قفس ، اقتصادی و بهداشتی
بیشتر بخوانید

IT و خدمات کامپیوتری

همه شرکت ها و افراد نیاز به پشتیبانی فنی دارند، در هر کجا که قرار دارند. مهم نیست که شهر چقدر بزرگ یا کوچک است، همیشه افرادی با استفاده از تکنولوژی کارهای خود را انجام میدهند.

این سرویس نیاز به تبلیغات بیشتری دارد، اگر شما فقط پشتیبانی تلفنی یا مشاوره دهید و در انجام تعمیرات عمده برنامه ریزی نکنید، به تجهیزات زیادی نیاز نداشته، بنابراین هزینه های سربار را نیز کم می کنید.

فروشگاه و خدمات حیوانات خانگی

افتتاح یک فروشگاه حیوان خانگی در شهر شما یک ایده بزرگ کسب و کار است اگر در حال حاضر فروشگاه عرضه محلی یا فروشگاه زنجیره ای بزرگ مانند PetSmart یا PetCo وجود ندارد. بسته به جمعیت حیوانات در منطقه شما ممکن است تقاضای حیوان خانگی و خدمات شبانه روزی وجود داشته باشد.

اگر شما علاقه مند به باز کردن یک فروشگاه حیوان خانگی یا خدمات حیوانات خانگی در یک شهر کوچک هستید، از صاحبان حیوانات خانگی پرس و جو کنید و اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر شما علاقه مند به ارائه مراقبت از مو، راه رفتن و یا خدمات شبانه روزی هستید، کمک گرفتن از یک صاحب فروشگاه حیوانات خانگی در شهر بزرگ نیز ممکن است یک منبع خوب باشد.

سالن زیبایی یا آرایشگاه

احتمالا، شهر شما حداقل یک آرایشگاه یا سالن زیبایی دارد، اما ممکن است به شما کمک کند اگر میخواهید سالن آرایش مو را باز کنید. اگر جمعیت کم است، یعنی فقط یک آرایشگاه وجود دارد که عمدتاً به سمت مردان تنظیم می شود.

اگر در شهر شما در حال حاضر سالن های مو و آرایشگاه وجود دارد، ممکن است خدماتی مثل سالن ناخن یا سالن زیبایی وجود نداشته باشد همچنین می‌توانید خدمات اضافی مانند درمان های آبگرم یا ماساژ ارائه دهید.

ایستگاه گاز CNG

ایجاد یک جایگاه سوخت در شهری کوچک و بین راهی که تردد وسیله در آن زیاد است (مخصوصاً اگر در حاشیه جاده اصلی باشد) یک ایده خوب و ضروری است. برخلاف اکثر کسب و کارها، یک ایستگاه گاز ممکن است در یک موقعیت مکانی دور از شهر قرار گیرد. ایجاد یک سوپرمارکت کوچک در کنار ایستگاه میتوانید درآمدی اضافه داشته باشد، به ویژه شما تنها فروشنده در منطقه خواهید بود.

خواربار فروشی

در مناطق کشاورزی، فروشگاه های سبک بازار کشاورزان که محصولات تولیدی محلی و فصلی را خرید و فروش می‌کنند، معمولاً در میان مردم محلی و گردشگران محبوب هستند. یک شهر که در حال حاضر دارای یک فروشگاه بزرگ فروشگاه زنجیره ای است، اما گزینه های موجود برای انتخاب های محلی ندارد، راه اندازی خواربار فروشی محلی ایده عالی برای یک فروشگاه غذای خاص است.

احداث کارگاه بسته بندی خرما یک سرمایه‌گذاری صادراتی
بیشتر بخوانید

داروخانه

یک داروخانه نیاز به پایداری بیشتری دارد – از استخدام یک داروساز، خرید بیمه، نصب اقدامات احتیاطی امنیتی – اگر شهر شما به صورت مستقل داروخانه‌ای ندارد، می تواند یک فرصت عالی برای باز شدن یک کسب و کار طولانی مدت و پایدار برای شما باشد.

این ایده ممکن است گزینه ای مناسب برای افرادی باشد که خود در داروخانه ها آموزش دیده اند و یا در حرفه پزشکی محلی مشارکت داشته باشند. داروخانه قطعاً یک کسب و کار ضروری در هر جامعه است، اما اگر شما تصمیم به باز کردن یک داروخانه مستقل دارید، مراقب رقابت با فروشگاه های بزرگ زنجیره ای باشید.

فروشگاه عتیقه

به ویژه در مناطق توریستی، فروشگاه های هدیه های عجیب و غریب و عتیقه می توانند سود خوبی به جیب بزنند، در حالی که گردش مالی برای یک فروشگاه عتیقه ممکن است کند باشد، اما درآمد شما تاریخ انقضا نخواهد داشت. اگر چندین مغازه این مدلی در این شهر در حال حاضر وجود داشته باشد، ممکن است به خرده فروشی لباس های دست دوم یا آثار هنری و صنایع محلی فکر کنید.

باشگاه تناسب اندام یا ورزشگاه

بیشتر افراد به تناسب اندام اهمیت میدهند و مراقب بدن خود هستند. شانس با شما یار باشد، چند تن از اینگونه افراد در شهر شما زندگی کنند. اگر فکر می‌کنید هستند، شروع کنید و یک یک باشگاه ورزشی و تناسب اندام راه اندازی کنید این یک ایده بزرگ برای یک شهر کوچک است. شما می توانید بر روی یک موضوع تناسب اندام خاص تمرکز کنید یا فقط یک فضای تناسب عمومی برای جامعه خود برای کار کردن ارائه دهید.

فقط این ایده نیاز به مقدار کمی هزینه راه اندازی دارد – یعنی در تجهیزات ورزشگاه. با این وجود، با ثبت نام برخی اعضای جدید به زودی این پول به دست می آید، شما باید بتوانید این پول را بسیار سریع به دست آورید، به خصوص اگر در یک بازار تناسب اندام در شهر کوچک باشید.

آموزش کسب و کار

هر شهر دارای فرزندانی است که نیاز به رفتن به مدرسه دارند و بعضی از والدین مایل به سرمایه گذاری در موفقیت تحصیلی کودکان خود هستند. شروع یک کسب و کار آموزشی، یک ایده کسب و کار بزرگ برای شهر کوچک و برای افرادی است که می خواهند جامعه خود را به جلو پیش ببرند و رشد کنند. شما می توانید یک کسب و کار آموزش و پرورش برای بچه ها در هر سطح ابتدایی، دبیرستان یا کالج و یا کلاسهای متفرقه آماده کنید.

و بسیاری از ایده های دیگر، می‌توانید ایده های خود را با ما به اشتراک بگذارید.
invexpert

persiandogecoin

ads
ads
برچسب ها

نظرات، سئوالات و گفتگوهای کاربران سایت

لطفا برای نظر دادن وارد شوید.
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن