بدون دسته بندی

تاسیس آموزشگاه زبان انگلیسی و ایجاد یک شغل فرهنگی مناسب

ارائه خدمات آموزش زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان انگلیسی
امروزه ضرورت آموزش زبان بین جوامع ثابت شده است و در بهبود روش زندگی بسیار موثر است. استفاده از زبان انگلیسی بطور گسترده در داخل و خارج کشور تاثیر گذار است، این چنین که برای مطالعه دستورالعمل کالاها وارداتی و یا اطلاعات دریافتی از سایت های معتبر تحقیقاتی در طول روز میتواند در سطح آگاهی افراد تاثیر بسزایی داشته باشد. عده ای نیز به طبع سفرهای کاری یا تفریحی در خارج از کشور بطور مستقیم با زبان انگلیسی در ارتباط می‌باشند.

در این حجم استفاده پر کاربرد زبان انگلیسی در کشور می‌توان احداث آموزشگاه های زبان انگلیسی را بعنوان یک شغل مناسب فرهنگی در دستور کار قرار داد و با یک سرمایه‌گذاری هدفمند درآمدزایی مناسب و همیشگی را تضمین کرد.

فضای ارتباطات و اطلاعات به صورتی جلو رفته که در حال حاضر احتیاج به آشنایی با زبان بین المللی دنیا یا همان زبان انگلیسی در کنار بعضی زبان های کاربردی به میزان زیادی در زندگی افراد احساس می گردد. این احتیاج در زندگی اشخاصی که فعالیت های گوناگون در بخش های تجارت و بین المللی صورت می دهند و یا دفعات زیادی به مسافرت خارج از کشور می روند به میزان بیشتری مشاهده می شود.

تاسیس و راه‌اندازی موسسه آموزش زبان انگلیسی

تعداد اشخاصی که در آموزشگاه های زبان به منظور آموزش زبان ثبت نام می نمایند و در پی روش های گوناگون آموزش زبان می باشند نشان دهنده این مورد است که تعداد زیادی از افراد جامعه این نیاز را در زندگی خود درک کرده اند و این احتیاج، اولین امتیاز به منظور سرمایه گذاری می باشد که تمایل دارد در این بخش فعالیت نماید.
کسب مدارک بین المللی زبان انگلیسی؛ آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL)، اف سی ای و CAE

مشخص کردن حد و حدود فعالیت

نخستین مورد بااهمیت به منظور افتتاح یک آموزشگاه زبان، تعیین نمودن میزان فعالیت و مشخص کردن مسیر ویژه می باشد، ابتدا باید رده سنی که تمایل دارید به آنها تعلیم دهید را تعیین نمایید زیرا شرایط جواز و سایر مسائل در گروه های سنی گوناگون باهم تفاوت دارد. این گروه بندی به دو دسته آموزشگاه های بزرگسال و آموزشگاه های کودک و نوجوان دسته بندی می شود. 

درست است که در هر دو قسمت بزرگسالان و کودکان، آموزشگاه زبان می تواند موفق عمل کند و از جمله سرمایه گذاری های مطلوب و جذاب محسوب می شود ولی بررسی ها نشان دهنده این است که هم اکنون افتتاح آموزشگاه برای کودکان و نوجوانان به دو علت بهتر می باشد.

  • اولاً: تعداد آموزشگاه های تخصصی که در بخش کودکان و نوجوانان فعالیت می نمایند به میزان لازم نمی باشد.
  • دوما: لزوم تعلیم زبان دوم برای کودکان در خانواده ها به ویژه در دهه اخیر بسیار حائز اهمیت می باشد و معمولا تلاش می نمایند فرزندانشان را از سنین کم با ثبت نام در آموزشگاه متقاعد کنند تا آموزش زبان ببینند.

فعالیت مستقل یا نمایندگی

در قسمت دوم باید مشخص نمایید قصد دارید که برند خود را ثبت نمایید و آموزشگاه مستقل افتتاح کنید یا تمایل دارید زیر نظر آموزشگاه های بزرگ به طور شعبه وابسته فعالیت نمایید. (آموزش ثبت موسسه)
در صورتی که مایل باشید به طور مستقل فعالیت نمایید باید برند خود را ثبت کنید و بعضی هزینه های مربوط به افتتاح فعالیت را بپردازید ولی اگر بخواهید شعبه ای از یک آموزشگاه بااعتبار را در منطقه خود افتتاح نمایید، درست است که میزان نوآوری کمتری نیاز دارید ولی در صورتی که برند معتبری را به منظور دریافت شعبه در نظر بگیرید، میزان ریسک فعالیت کاهش می یابد و تأمین موفقیتتان بیشتر می شود.

متودهای آموزشی مناسب + استراتژی های ویژه

از جمله مسائلی که باید به آن به میزان زیادی دقت شود، مشخص کردن استراتژی به منظور فعالیت و همچنین روش تعلیم و یادگیری شاگردان می باشد. در حقیقت در آموزشگاه زبان بااهمیت ترین مورد این می باشد که مخاطب یا شاگرد شما نتیجه مناسب خود را از شرکت در کلاس ها به دست آورد. تمامی افرادی که یک مرتبه به آموزشگاه های زبان مراجعه کرده اند اطلاع دارند شیوه درس دادن دبیر و روش های آموزشی در مقدار یادگیری و انگیزه شخص به میزان زیادی اثر می گذارد و در حقیقت می تواند یک شخص خنثی را به میزان زیادی به زبان مشتاق و یا دلزده نماید. در نتیجه برنامه ریزی کردن در مورد استراتژی ویژه و هماهنگ بودن با مدرسین و روش درس دادن آنها از جمله موارد بااهمیت می باشد که باید به منظور پیشرفت به سمت جلو و پایدار ماندن آموزشگاه تان، به آن دقت بسیاری نمایید.

اهمیت مکان افتتاح آموزشگاه

مکان افتتاح آموزشگاه هم بسیار حائز اهمیت می باشد، با توجه به این موضوع که شما تمایل دارید یک آموزشگاه مستقل برای رده سنی کودک و نوجوان افتتاح نمایید باید به جای آموزشگاه بسیار توجه نمایید، نخست اینکه این مکان نباید در مسیر اتوبان یا مکان های خطرناک برای کودکان قرار داشته باشد و دوم اینکه در مکان های متوسط شهری و بالای شهر دقت خانواده ها به آموزش و یادگیری زبان در کودکان نسبت به محدوده پایین شهر بیشتر می باشد. 

تجهیزات موردنیاز یک آموزشگاه زبان

  • کلیه  کلاس ها می بایستی از یک سیستم نمایشی (DVD (LED/ LCD و یک آمپلی فایر، رخت آویز، میز و صندلی استاد و دانشجو، دیکشنری، وایت برد، تخته پاک کن، تابلو اعلانات به انگلیسی و سیستم آموزشی استاندارد برخوردار باشند.
  • تمامی کلاس ها علاوه بر سالن ثبت نام باید دارای سیستم نمایشی (LCD) باشند. برای کلاس ها کامپیوتر مورد نیاز نمی باشد.
  • حداقل 2 عدد کامپیوتر جهت استفاده آموزشی و ثبت نامی و یک عدد پرینتر سوزنی و لیزری
  • استفاده از صندلی های استاندارد به تعداد هر کلاس 17 عدد
  • یک خط تلفن مستقل جهت اتصال با دفتر مرکزی و ADSL پرسرعت
  • تجهیز واحد (کانتر ثبت نام،اتاق مدیر آموزش و اتاق اساتید) به تلفن سانترال
  • نصب تمامی پوسترهای دوره های آموزشی در تمامی فضاهای آموزشی ساختمان

متدهای آموزشی جدید و مربیان با تجربه

اگر در فکر این هستید که یک آموزشگاه زبان انگلیسی تاسیس کنید؛ حتما باید از متدها، تبلیغات و مربیانی استفاده کنید که جذابیت زیادی داشته باشند. در غیر این صورت؛ با همه‌گیر شدن صفحات مجازی آموزش زبان، سود چندانی نخواهید کرد.

کلاس های خصوصی، نقطه سودآوری آموزشگاه های زبان

بخش اصلی سودآوری آموزشگاه ها از برگزاری کلاس های یک یا دونفره خصوصی به دست می آید، در این حالت شما با برگزاری کلاس های فشرده برای افراد، بین 20 تا 30 درصد از هزینه اخذ شده از شاگرد را برداشته و مابقی را به مدرس می دهید. پیشنهاد می شود کلاس های زبان انگلیسی را به صورت گروهی و زبان های تخصصی دیگر را به صورت خصوصی برگزار کنید.

آموزش برخی زبان های رایج به جز زبان انگلیسی

اما حتماً امکان آموزش برخی زبان های رایج به جز زبان انگلیسی را در آموزشگاه تان فراهم کنید، تعدد خدمات شما می تواند به نوعی ذهن مخاطب را به سمت اعتبار و توانمندی ها معطوف کند. یکی از مهم ترین مزیت های این کسب و کار این است که پیدا کردن مدرس خوب با حق الزحمه کم مشکل نیست و بسیاری افراد که برای خود، کار ثابتی دارند حاضرند در آموزشگاه با دستمزد کم مشغول به تدریس شوند.

تبلیغات محیطی خوب بسیار تأثیرگذار است.

همچنین بحث تبلیغات محیطی خوب در این کسب وکار بسیار تأثیرگذار است، شما باید با تبلیغ آموزشگاه خود در مدارس ابتدایی و راهنمایی اطراف، دست به ترغیب خانواده ها برای ثبت نام بزنید. فصل کار آموزشگاه ها معمولاً تابستان است اما اگر بتوانید با کیفیت خوب و استراتژی مناسب در طول تابستان شاگرد را به آموزشگاه جذب کنید در طول سال هم در کلاس ها شرکت خواهد کرد و دیگر فصل بیکاری و ضرر نخواهید داشت.

دریافت مجوزهای لازم

علاوه بر اینکه نداشتن مجوز غیرقانونی است و عواقب احتمالی در پی دارد؛ با گرفتن مجوز می‌توانید تبلیغ بهتری برای آموزشگاهتان بکنید. وقتی یک آموزشگاه زبان مجوز تاسیس دارد؛ یعنی وزارت بر آن نظارت می‌کند. در نتیجه قیمت‌ها با نرخ مصوب هستند و کیفیت کار آموزشگاه زبان بالاتر است. مدرک آن هم معتبرتر از سایر آموزشگاه‌هاست.

شرایط اخذ مجوز آموزشگاه زبان از وزارت علوم و اخذ مجوز آموزشگاه زبان از آموزش و پرورش
برای گرفتن پروانه تأسیس آموزشگاه زبان نیاز است فرد صاحب امتیاز دارای مدرک لیسانس باشد و سه سال سابقه تدریس در آموزش‌وپرورش یا تأییدیه از آموزشگاه‌های خصوصی دیگر داشته باشد. سپس محل آموزشگاه را تعیین کرده و فعالیت در یکی گروه های سنی کودک و نوجوان یا بزرگسال را برای اخذ مجوز انتخاب کند.

اگر قرار است آموزشگاهتان در حیطه کودکان و نوجوانان فعالیت کند؛ باید از وزارت آموزش و پرورش مجوز دریافت کنید و در غیر این صورت، باید به سراغ وزارت علوم بروید. البته اگر قرار نیست برند مستقلی داشته باشید و می‌خواهید نمایندگی یکی از آموزشگاه‌ها را دریافت کنید؛ احتیاجی به این کار ندارید.

بین سه تا شش ماه بعد از ارائه مدارک لازم و پر کردن فرمهای مربوطه، پروانه تاسیس آموزشگاه شما صادر خواهد شد.

سرمایه گذاری لازم برای یک آموزشگاه زبان انگلیسی

سرمایه‌های مورد نیاز در یک آموزشگاه زبان با توجه به متراژ دفتر متغیر است، در کمینه متراژ آموزشگاهی ۵۰ متری با سه کلاس و یک سالن را اگر در نظر بگیرید نیاز به تعدادی تجهیزات اداری مانند میز و صندلی، تخته وایت‌برد و مانیتور و دستگاه پخش‌کننده صدا و تصویر دارید. این ابزارها با توجه به میزان گفته شده در کمترین حالت حدود ۲۰ میلیون تومان برای‌تان آب می‌خورد اما اگر می‌خواهید یک مؤسسه جذاب داشته باشید و در نگاه اول برای والدین اعتبار و ارزش مکان خود را نشان دهید بهتر است به کمتر از ۱۵۰متر فکر هم نکنید، در این صورت حداقل به ۵۰ میلیون تومان سرمایه برای خرید تجهیزات نیاز دارید، البته توجه داشته باشید که بخش اصلی سرمایه مورد نیاز برای خرید یا اجاره مکان آموزشگاه صرف می‌شود که این مبلغ با توجه به شهر و منطقه بسیار متغیر است.

زبان انگلیسی را رایگان یاد بگیرید!
فانگلیش مرجعی برای آموزش رایگان مکالمه زبان انگلیسی از طریق فیلم و آهنگ به صورت گیمیفیکیشن و بازی، برای سطوح مبتدی تا پیشرفته ست!

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x