مقالات آموزشی

تجارت و سرمایه گذاری

تجارت و سرمایه گذاری

در دنیای سرمایه گذاری، معامله عملی خرید و متعاقباً فروش اوراق بهادار در مدت زمان کوتاه به امید کسب سریع سود است. “کوتاه” اصطلاحی نسبی برای مدت زمانی است که می تواند از ثانیه تا ماه متغیر باشد، اما صرف نظر از این که قصد فروش اوراق بهادار باشد، نه نگه داشتن آن.

تجارت اغلب از دستور توقف استفاده می کند. توقف سفارشات در معاملات، قیمتی را که شما مایل به خرید یا فروش آن هستید را تعیین می کند. این می تواند به معنای سفارش توقف محدودیت باشد، جایی که شما هم قیمتی را تعیین می کنید که باعث سفارش شود و هم محدودیتی در مبلغی که برای خرید استفاده خواهید کرد یا یک سفارش ضرر متوقف کننده، که قیمتی را که موجب سفارش فروش می شود دیکته می کند. این موارد هم برای کمک به شما در خرید اوراق بهادار با قیمت مناسب و هم به شما کمک می کند قبل از متحمل شدن خسارات عمده، آنها را بفروشید (البته هیچ یک از این موارد تضمین نمی شود).

معاملات سهام شامل قطعات متحرک زیادی است و در برخی مواقع نیاز مبرم تجارت برای سودآوری بیشتر است. از این گذشته، شما به عنوان یک معامله گر دائما پول جدیدی را وارد اوراق بهادار جدید می کنید تا بعداً بفروشید.

تجارت

امید و انتظار در بین بسیاری از معامله گران این است که ماهانه بازدهی 10 درصدی کسب کنند. بنابراین اگر برای معامله با مبلغ 50،000 دلار در حساب کارگزاری خود شروع کرده اید، هدف شما این است که در ماه آینده 55000 دلار در نتیجه معاملات خود داشته باشید. سپس ماهانه 60،500 دلار. در پایان آن سال، بازدهی 10 درصدی ماهانه، 50،000 دلار را به تقریباً 156،921.42 دلار تبدیل می کند.

اگر این هدف شما را برآورده می کنید، بسته به میزان خوبی که در طول ماه تجارت می کنید، می توانید بازدهی به مراتب کمتر یا بیشتر از 10٪ داشته باشید.

معمول ترین معامله گر در بورس اوراق بهادار احتمالاً معامله گر روز است، شخصی که حجم بالایی از معاملات را در ساعات بازار انجام می دهد، اوراق بهادار را خریداری می کند و به تعطیلی بازار می فروشد به امید پایان روز با بازدهی مثبت.

با این وجود، انواع دیگری از معامله گران نیز هستند که قبل از فروش اوراق بهادار بر اساس مدت زمانی که در اوراق بهادار خود دارند، دسته بندی می شوند. به عنوان مثال Scalp traders، فقط چند ثانیه و بیشتر از چند دقیقه اوراق بهادار را حفظ می کنند. معامله گران Scalp، مانند معامله گران روز، یک شبه در هیچ یک از اوراق بهادار نگهداری نمی کنند.

از طرف دیگر معامله گران نوسان می توانند موقعیت های یک شبه را حفظ کنند. دلیل این امر این است که آنها از رویکرد طولانی مدت بیشتری برای تجارت استفاده می کنند و این موقعیت ها را برای چند روز یا هفته ها قبل از فروش حفظ می کنند.

تجارت: جوانب مثبت و منفی

در مقابل سرمایه گذاری، روش های معاملات مبتنی بر ایجاد درآمد در کوتاه مدت است. معامله گران اغلب نوسانات دوره ای ارزش ابزار مالی را به عنوان راهی ترجیحی برای دستیابی به سود می دانند. معامله گران نوسان، معامله گران روز و اسکالپرها (Scalp) همه روش مشابه تجارت کوتاه مدت دارند.

تجارت فعال مزایای مختلفی را به شرکت کنندگان خود می دهد:

نقدینگی در تجارت :

تاجران موقعیت ها را به سرعت باز و بسته می كنند. این امر باعث می شود تا حساب معاملات به صورت نقدی باقی بماند.

قرار گرفتن در معرض ریسک سیستمیک در تجارت:

خطرات مرتبط با سقوط کل بازار، ورشکستگی و فروش چشمگیر با یک فلسفه فعال تجاری کاهش می یابد. معامله گران قادرند به سرعت از موقعیت های شوم خارج شده و برداشت های حساب مربوط به تحولات غیر قابل پیش بینی بازار را محدود کنند.

بازده دوره ای بالاتر در تجارت:

دوره های افزایش سودآوری ممکن است. یک سری معاملات مثبت ممکن است سود مازادی ایجاد کند که می تواند برای رشد حساب معاملات استفاده شود.

کاهش ریسک سرمایه در تجارت:

از طریق استفاده از اهرم، ممکن است از مقادیر کمتری از ریسک سرمایه برای دستیابی به سود قابل قبول استفاده شود.

با این حال، در بازار دیجیتال فعلی، معایب مختلفی در اجرای یک روش فقط مبتنی بر تجارت فعال وجود دارد:

شکاف فنی در تجارت:

سیستم های اطلاعاتی و فناوری های اینترنتی دائماً در حال پیشرفت هستند و از بازرگانان فعال می خواهند سرمایه ای را برای تجهیزات معمول و به روزرسانی زیرساخت اختصاص دهند.

قرار گرفتن در معرض نوسانات کوتاه مدت در تجارت:

نوسانات می توانند سر خود را در هر زمان و تقریباً در هر بازار افزایش دهند. نوسانات دوره ای قیمت گذاری ممکن است منجر به کاهش سریع حساب معاملاتی شود.

هزینه ها و کارمزد ها در تجارت:

فعالیت های مکرر معاملات منجر به پرداخت کمیسیون ها و هزینه های قابل توجهی در رابطه با اجرای تجارت می شود.

پیامدهای مالیاتی در تجارت:

به نظر می رسد سود حاصل از عملیات بازرگانی سود کوتاه مدت سرمایه است و مشمول بدهی مالیاتی بالاتری است..

سرمایه گذاری

در حالی که معاملات خود نوعی سرمایه گذاری است، اما جدا از سرمایه گذاری بلند مدت، روند خرید سهام و نگهداری آنها با افزایش یا کاهش ارزش آنها است. در اینجا، شما به عنوان یک سرمایه گذار واقعی در یک شرکت عمل می کنید به جای اینکه شخصی به طور خلاصه برخی از سهام آن را داشته باشد.

سرمایه گذاری به معنای به موقع گذاشتن زمان است، حتی اگر سرمایه گذاری به اندازه کافی خوب پیش رود، قبل از فروش آن حتی ممکن است دهه ها وقت بگذارد. در مقابل تلاش برای تعیین جزئیات آنچه ممکن است در بازار طی چند دقیقه اتفاق بیفتد، شما به یک چشم انداز بلند مدت نیاز خواهید داشت. عملکرد این شرکت سال به سال چگونه بوده است و آیا جای اعتقاد وجود دارد که نکات مثبتی که ادامه دادید ادامه خواهد داشت؟

سرمایه گذاری نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد. بازار ذاتاً بی ثبات و پر ریسک است، بنابراین سرمایه گذاری طولانی مدت شامل رکودهایی است به امید بازگشت دوباره. شما ممکن است از قبل از نظر فنی در حال سرمایه گذاری باشید. اگر شغل شما 401 (k) یا IRA ارائه می دهد و از آن استفاده می کنید، این سرمایه گذاری طولانی مدت است.

سرمایه گذاری: جوانب مثبت و منفی

سرمایه گذاری به عنوان رویکرد سنتی در بازارهای مالی عمل می کند و مبتنی بر مفهوم ایجاد ثروت از طریق “به کار انداختن پول خود” است. اجرای رویکرد مدیریت سرمایه بر اساس اصول سرمایه گذاری مزایای متعددی را برای فرد فراهم می کند:

مسئولیت کوتاه مدت محدود در سرمایه گذاری:

ریسکی که به نوسانات دوره ای بازار یا محصول مربوط می شود بسیار کاهش می یابد. شیوه های سرمایه گذاری شرکت کنندگان را قادر می سازد تا بازارهای سخت را از این ایده دور کنند که ارزش به مرور به سرمایه گذاری بازگردد.

افزایش سرمایه غیرمنتظره در سرمایه گذاری:

پرداخت سود سهام پیش بینی نشده و تقسیم سهام از جنبه های سرمایه گذاری سهام است که ممکن است با گذشت زمان ارزش آن را بسیار افزایش دهد.

مرکب در سرمایه گذاری:

به ارزش زمانی پول کمک می کند تا به رشد یک دارایی در یک دوره طولانی کمک کند. درآمد مربوط به نرخ بهره و سرمایه گذاری مجدد بعدی آن جنبه حیاتی ارزیابی ابزار بدهی است.

هزینه های معامله و بدهی های مالیاتی در سرمایه گذاری:

به دلیل تعداد معاملات محدود، هزینه های مربوط به سرمایه گذاری محدود می شود. همچنین، برخی از حساب های سرمایه گذاری واجد شرایط تخفیف مالیاتی سود تحقق یافته هستند.

با این حال ، سرمایه گذاری اشکالات مختلفی نیز دارد:

در دسترس بودن سرمایه در سرمایه گذاری:

 سرمایه های سرمایه گذاری معمولاً تا زمان انحلال موقعیت به راحتی در دسترس نیستند.

نرخ پایین تر بازده در سرمایه گذاری:

در حالی که تنوع و مدیریت سبد سهام برای محدود کردن خطر کار می کند، آنها می توانند بازده سرمایه گذاری (ROI) را نیز کاهش دهند. به عنوان مثال، مطابق با نسخه 2014 تحلیل کمی رفتار سرمایه گذاران (QAIB) توسط دالبار(Dalbar) متوسط سرمایه گذار برای بازه زمانی 10 ساله و منتهی به سال 2013 تنها نرخ بازده 2.6٪ را بدست آورده است.

تفاوت بین تجارت و سرمایه گذاری

معاملات مستلزم خرید و فروش مداوم است، در حالی که نمونه کارهای سرمایه گذار با اوراق بهادار بلند مدت پر شده است. یک تاجر فروش بالایی دارد در حالی که یک سرمایه گذار نوسانات مختلف بازار را تحمل می کند.

در اینجا برخی از راه های دیگر این دو می تواند متفاوت باشد.

مالیات

ممکن است تجارت در آینده نزدیک راهی برای به دست آوردن پول بیشتر به نظر برسد، اما شما باید مالیات بر سود سرمایه را در نظر بگیرید. مالیات بر سود سرمایه برای هرگونه سود سرمایه اعمال می شود و تجارت شامل خرید و فروش زیادی است.

این سودهای مختلفی است که اگر یک تاجر فعال باشید در یک سال خاص مالیات دریافت می شود، در مقایسه با درآمد منفعل از سرمایه گذاری های طولانی مدت.

سود سرمایه کوتاه مدت و سود سرمایه بلند مدت (مورد آخر مربوط به دارایی های متعلق به حداقل یک سال است) به طور متفاوتی مالیات می گیرند. سود سرمایه کوتاه مدت بر اساس میزان درآمد شما هنگام تشکیل پرونده، با نرخ استاندارد مالیات می شود که در مورد سود بلند مدت صادق نیست.

در حقیقت، بسته به درآمد مشمول مالیات می توانید از سود طولانی مدت سرمایه شما با نرخی برابر صفر مالیات بگیرید. حتی بالاترین نرخ سود سرمایه بلند مدت نیز می تواند با 20 درصد مالیات باشد، بسیار کمتر از بالاترین نرخ مالیات بر درآمد….

سود سرمایه

سود واقعی دریافت مالیات همچنین می تواند از نظر تجارت یا سرمایه گذاری متفاوت باشد. با تجارت، سود شما فقط بازدهی است که از معاملات مختلف دریافت می کنید.

اگرچه با یک سرمایه گذاری طولانی مدت، ممکن است سودهای دیگری را در کنار سهام داشته باشید. بسیاری از شرکت ها سود سهام خود را به صورت سه ماهه یا سالانه ارائه می دهند.

سرمایه گذاری های طولانی مدت نیز می توانند منحصر به کسانی باشند که در تجارت براساس عملکرد یک شرکت در یک دوره طولانی فعالیت می کنند. همچنین ممکن است یک شرکت، بسته به میزان خوبی که دارد، تصمیم به تقسیم سهام بگیرد که به طور بالقوه می تواند قیمت سهام را افزایش دهد.

سرمایه گذاری بلند مدت نیز می تواند علاقه مضاعفی را به دنبال داشته باشد و سود بیشتری را به شما اضافه کند.

سرمایه گذاری ها

با خرید و فروش، باید به اوراق بهاداری که می توانند به سرعت تسویه شوند پایبند باشید. بنابراین در حالی که سایر اوراق بهادار قابل معامله است، بسیاری از آنها در وهله اول سهام باقی می مانند.

سبد سرمایه گذاری که متمرکز بر سودهای بلند مدت است، این فرصت را دارد که بسیار متنوع تر باشد. سهام، اوراق قرضه، صندوق های سرمایه گذاری مشترک و ETF همه گزینه های رایج هستند. اما همچنین می توانید آن را با دارایی های دیگری که می توانند ارزش آنها را افزایش دهند مانند املاک و مستغلات متنوع کنید. مسلماً تسویه حساب اوراق بهادار از این قبیل بسیار دشوارتر است و اگر شما سرمایه گذار هستید که چنین چیزی را می خواهید ، باید در نظر گرفته شود.

هزینه ها

چه سرمایه گذاری و چه معامله، احتمال استفاده از حساب کارگزاری بسیار زیاد است. کارگزاری به ساده سازی بسیاری از قطعات متحرکی که با معامله ادامه می یابند کمک می کند، مانند سفارشات حد ضرر و ضرر. اما این کار با هزینه هایی متفاوت است که بر اساس هزینه شما متفاوت است.

کارگزاری ها هزینه های کمیسیون دارند که در بازده کاهش می یابد و کارمزد در کارگزار به کارگزار دیگر متفاوت است. هنگام تعیین بازده قابل قبول باید کمیسیون را به خاطر بسپارید، زیرا بازدهی که ممکن است از نظر کاغذ خوب به نظر برسد، با کاهش بازده سودآوری کمتری خواهد داشت. و اگر ده ها، اگر نه صدها سهام در روز معامله کنید تعداد زیادی پورسانت پرداختی خواهید بود.

خطر

البته ریسک در همه انواع سرمایه گذاری فقط یک قاعده است. اما انواع مختلف معاملات ریسک و سرمایه گذاری طولانی مدت متفاوت است. نوسانات بازار سهام به این معنی است که اگر چیزی فقط برای چند دقیقه افت کند، تاجر بدشانسی که سهام آن شرکت را در اختیار دارد می تواند خود را با ضرر ببیند. اگر چیزی باعث سقوط قابل توجه بازار در یک روز قبل از بازگشت روز بعدی شود، شخصی که سالها سهام خود را نگه داشته است، رکود اقتصادی را پشت سر می گذارد و روز بعد شاهد رشد آن است. اما در یک روز بد برای بازار، یک معامله گر که مرتکب اشتباه می شود می تواند کمی ضرر کند و بر بازده روزانه ، ماهانه و سالانه خود تأثیر بگذارد.

البته معاملات همچنین می تواند یک روش خوب برای کاهش خطر از بین رفتن کامل بازار و رکود اقتصادی باشد، زیرا شما نمی خواهید چیزی را برای مدت طولانی نگه دارید. اما یک رکود اقتصادی می تواند ارزش یک سرمایه گذاری بلند مدت را به خطر بیندازد.

تعهد شغلی

خوش شانس ترین سرمایه گذاران خوش شانس ممکن است آنقدر خوب کار کنند که بتوانند زندگی خود را از طریق سرمایه گذاری تأمین کنند. سرمایه گذاری درازمدت مناسب انجام دهید و به سختی مجبور خواهید شد برای درآمد خود کاری انجام دهید. زبانه های گاه به گاه را روی آن نگه دارید و از عملکرد شرکت و عملکرد بازار آگاه باشید.

معاملات روزانه بیشتر یک تعهد زمانی است. شما باید زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد شرکت های مختلف، تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری و همچنین به روز ماندن در حساب کارگزاری خود کنید تا ببینید که بازده معاملات مختلف شما چگونه است. این می تواند برای برخی از سرمایه گذاران کار زیادی باشد اما برخی دیگر احساس می کنند که از محیط زیست رونق می گیرند.

آیا یکی سودمندتر از دیگری است؟

تجارت و سرمایه گذاری هر دو روش قابل قبول و متداولی برای تلاش و سودآوری از بازار سهام است. اما آیا یک مورد بیشتر احتمال دارد که سود بیشتری به شما برساند؟

نه واقعا. هر دو می توانند بازدهی عظیم داشته باشند یا در صورت شما منفجر شوند. ممکن است معاملات به عنوان راهی برای کسب بازده بالاتر در لحظه به نظر برسد، اما این هرگز تضمینی نیست. شما در صدد بازدهی 10 درصدی در هر ماه هستید، اما یک روز بد یا چندین روز بد می تواند شما را با ضرر مواجه کند. با ضرر و زیان کافی ممکن است شما نه تنها مقدار زیادی از پول خود را از دست داده باشید بلکه برای حفظ حداقل موجودی لازم است سرمایه بیشتری را به حساب خود وارد کنید. معاملات سهام ریسک بیشتری به همراه دارد و نیاز به دانش زیادی از بازار و توانایی تصمیم گیری سریع دارد.

اگرچه سرمایه گذاری طولانی مدت نیز تضمینی برای موفقیت نهایی نیست. برای اطمینان از اینکه در مورد شرکتی که قرار است سالها برای سرمایه گذاری در آن صرف کنید، باید بهترین تصمیم ممکن را برای خود بگیرید، باید تحقیقات زیادی انجام دهید. احتمالاً رشد آن با سرعت کمتری نسبت به حساب ایده آل تجاری صورت خواهد گرفت اما در مدت زمان طولانی تری.

در نهایت، بهترین چیز برای شما هنگام تصمیم گیری برای پیگیری این است که در نظر نگیرید کدام یک بازده بیشتری به همراه خواهد داشت. هر دو پتانسیل را به همراه دارند و هر دو خطراتی را به همراه دارند. یکی را پیدا کنید که برای انجام آن راحت تر باشید و بهترین وسیله را برای انجام آن داشته باشید و تا آنجا که می توانید تحقیق و آماده سازی کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x