بازاریابی و فروشمقالات آموزشی

تخفیف خرید! چگونه موقع خرید کالا تخفیف بگیریم؟

راه های منطقی برای گرفتن تخفیف خرید

تخفیف خرید! تخفیف کالا! — ارزان بخرید گران نخرید

تخفیف گرفتن یا چانه زنی بر سر قیمت و خرید کالا یکی از روزمره ترین مذاکراتی است که ما با آن سروکار داریم.

روشهای تخفیف خرید انواع کالا

حتما از خودتان پرسیده اید که چگونه تخفیف بگیریم؟ چطوری به روش علمی و عملی چانه بزنیم و تخفیف بگیریم؟ دیگر نگران نباشید با خواندن این مقاله یاد خواهید گرفت.

تغییر ذهنیت اولیه فروشنده

بسیاری از افراد دوست دارند خود را بسیار پولدار و باکلاس نشان دهند که این کار باعث میشود فروشنده نسب به شما دید دیگری پیدا کند و اجناس را کمی گرانتر و با کیفیت تر معرفی کند. و این اشتباه باعث می‌شود که فروشنده با خیال راحت و با قیمت بالاتر به شما بفروشد!
سعی کنید ضمن حفظ شخصیت اصلیتان نشان دهید که مبلغ خرید برای شما مهم است و یا پولی که می‌پردازید باید ارزش آن کالا را داشته باشد.

پایین آوردن قیمت مرجع

باید قیمت مدنظر ذهنی خودتان را در نظر فروشنده پایین بیاورید.
مثلاً اگر یک کالای 100 هزار تومانی را دوست دارید و میخواهید بخرید، هیچ وقت مستقیم آن را درخواست نکنید و یک کالای ارزان‌تر مثلاً 50 هزارتومانی را اول قیمت کنید تا قیمت مرجع از نظر فروشنده برای شما پایین‌تر بیاید! این کار باعث میشود وقتی که کالای گرانتر را قیمت کردید و فروشنده متوجه علاقه شما به آن کالا شد و شما هم که خریدار هستید قیمت منطقی تر بدهد.

قیمت های غیر رند

یک ترفند فروشنده استفاده از قیمت‌های غیر رند است مثلاً کالای 92 هزار تومان قیمت دارد و احتمالاً فروشنده خیلی راحت به شما 2 هزار تومان تخفیف خواهد داد! یک تخفیف غیر معقول بخواهید (در همه شرایط ه نمیشود) تا ذهنیت فروشنده را نسبت به درخواست خود مشخص کنید. مثلاً درخواست 10 تا 15 هزار تومان تخفیف کنید تا بتوانید حداقل 5 و 6 هزار تومانی تخفیف بگیرید.

از خرید کالا منصرف شوید!

گاهی اوقات چاره‌ای جز انصراف از خرید ندارید و البته نشان دهید که کالا را دوست داشتید اما توان خرید با این شرایط و قیمت را ندارید. این کار معمولاً خوب جواب می‌دهد اما گاهی اوقات هم ممکن است نتیجه عکس بدهد!

تخفیف نگیرید، هدیه بگیرید

کار جالب دیگری که میتوانید انجام دهید این است که به جای درخواست تخفیف از فروشنده یک کالای دیگر به رایگان بگیرید، مثلاً موقع خرید گوشی یک گارد یا گلس رایگان بخواهید، یا موقع خرید لباس مجلسی یک شال یا روسری هدیه بگیرید.

[votes: 0 Rating: 0]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها
تخفیف کالا خرید خریدار فروش فروشنده

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن