مقالات کسب و کار

تخفیف خرید! چگونه موقع خرید کالا تخفیف بگیریم؟

راه های منطقی برای گرفتن تخفیف خرید

تخفیف خرید! تخفیف کالا! — ارزان بخرید گران نخرید

تخفیف گرفتن یا چانه زنی بر سر قیمت و خرید کالا یکی از روزمره ترین مذاکراتی است که ما با آن سروکار داریم.

روشهای تخفیف خرید انواع کالا

حتما از خودتان پرسیده اید که چگونه تخفیف بگیریم؟ چطوری به روش علمی و عملی چانه بزنیم و تخفیف بگیریم؟ دیگر نگران نباشید با خواندن این مقاله یاد خواهید گرفت.

تغییر ذهنیت اولیه فروشنده

بسیاری از افراد دوست دارند خود را بسیار پولدار و باکلاس نشان دهند که این کار باعث میشود فروشنده نسب به شما دید دیگری پیدا کند و اجناس را کمی گرانتر و با کیفیت تر معرفی کند. و این اشتباه باعث می‌شود که فروشنده با خیال راحت و با قیمت بالاتر به شما بفروشد!
سعی کنید ضمن حفظ شخصیت اصلیتان نشان دهید که مبلغ خرید برای شما مهم است و یا پولی که می‌پردازید باید ارزش آن کالا را داشته باشد.

پایین آوردن قیمت مرجع

باید قیمت مدنظر ذهنی خودتان را در نظر فروشنده پایین بیاورید.
مثلاً اگر یک کالای 100 هزار تومانی را دوست دارید و میخواهید بخرید، هیچ وقت مستقیم آن را درخواست نکنید و یک کالای ارزان‌تر مثلاً 50 هزارتومانی را اول قیمت کنید تا قیمت مرجع از نظر فروشنده برای شما پایین‌تر بیاید! این کار باعث میشود وقتی که کالای گرانتر را قیمت کردید و فروشنده متوجه علاقه شما به آن کالا شد و شما هم که خریدار هستید قیمت منطقی تر بدهد.

قیمت های غیر رند

یک ترفند فروشنده استفاده از قیمت‌های غیر رند است مثلاً کالای 92 هزار تومان قیمت دارد و احتمالاً فروشنده خیلی راحت به شما 2 هزار تومان تخفیف خواهد داد! یک تخفیف غیر معقول بخواهید (در همه شرایط ه نمیشود) تا ذهنیت فروشنده را نسبت به درخواست خود مشخص کنید. مثلاً درخواست 10 تا 15 هزار تومان تخفیف کنید تا بتوانید حداقل 5 و 6 هزار تومانی تخفیف بگیرید.

از خرید کالا منصرف شوید!

گاهی اوقات چاره‌ای جز انصراف از خرید ندارید و البته نشان دهید که کالا را دوست داشتید اما توان خرید با این شرایط و قیمت را ندارید. این کار معمولاً خوب جواب می‌دهد اما گاهی اوقات هم ممکن است نتیجه عکس بدهد!

تخفیف نگیرید، هدیه بگیرید

کار جالب دیگری که میتوانید انجام دهید این است که به جای درخواست تخفیف از فروشنده یک کالای دیگر به رایگان بگیرید، مثلاً موقع خرید گوشی یک گارد یا گلس رایگان بخواهید، یا موقع خرید لباس مجلسی یک شال یا روسری هدیه بگیرید.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن