مقالات آموزشی

چگونه هزینه های دوران بازنشستگی خود را تخمین بزنیم؟

بدانید که برای بازنشستگی به چه چیزی نیاز دارید

برای تعیین میزان پول لازم شما برای خرج کردن در دوران بازنشستگی، باید هزینه های بازنشستگی خود را تخمین بزنید. در اینجا نحوه ارزیابی برای شما آمده است.

اکنون چقدر هزینه می کنید و چگونه تغییر خواهد کرد؟

یک راه خوب برای شروع تخمین هزینه های دوران بازنشستگی، استفاده از هزینه های فعلی منزل به عنوان نقطه شروع، و سپس جواب دادن به چند سوال اضافی است.

میزان مخارج و هزینه های خالص ماهیانه منزل شما چقدر است؟ (میزان خرج کردن پولی که پس از کسر مالیات ها، برنامه های بازنشستگی، بیمه و غیره به شما پرداخت می شود).

چه مبلغی از پول خود را مجبور خواهید شد پس از بازنشستگی، از جیب خود بپردازید؟ (به عنوان مثال، بیمه درمانی، اقساط، چک و…).

چه مقدار هزینه اضافی را می خواهید در هنگام بازنشستگی برای بودجه شخصی خود اختصاص دهید؟ (این شامل مواردی مانند مسافرت، یا دادن پول اضافی برای هزینه های مراقبت های بهداشتی).

کالاهایی که در نهایت نیاز به تعویض دارند، مانند تعمیرات اساسی خانه، تعویض و تعمیر وسایل خانه، یا خرید خودرو، را حتما در پس انداز ماهانه لحاظ کنید.

آیا هزینه هایی دارید که باعث کاهش حقوق بازنشستگی می شود؟ به عنوان مثال، اگر مسافرت و ماموریت های طولانی برای کار دارید، هزینه های مربوط به حمل و نقل شما ممکن است بعد از بازنشستگی کاهش یابد. اگر برای حضور در محل کار باید لباس فرم می‌پوشید، شاید در دوران بازنشستگی، صورتحساب مربوط به این مورد هم از شما کاسته شود.

مثال:

  • هزینه های فعلی ماهانه منزل: 4،300 دلار در هر ماه (51،600 دلار در هر سال).
  • هزینه هایی که شما پس از بازنشستگی از جیب خود پرداخت می کنید: در حال حاضر کارفرمای شما حق بیمه شما را می پردازد. پس از بازنشستگی، مجبور خواهید بود برای این پوشش ماهانه 350 دلار (4،200 دلار در سال) پرداخت کنید.
  • هزینه های اضافی: شما قصد مسافرت رفتن در دوران بازنشستگی را دارید ، بنابراین در هر ماه 500 دلار (6000 دلار در سال) برای سفر هزینه می کنید.

بعد از جمع کردن این هزینه ها ، شما تخمین می زنید که کل هزینه های شما در بازنشستگی 5,150 دلار در ماه باشد، که این رقم در سال 61,800 دلار است.

احتیاط: به این مرحله وقت بیشتری را اختصاص دهید. شما باید کم و بیش بدانید که چقدر هزینه خواهید کرد تا تعیین کنید که برای بازنشستگی چقدر احتیاج دارید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که دیده می‌شود این است که؛ بازنشستگان کمترین میزان هزینه در بازنشستگی را برای داشتن یک سبک زندگی راحت به دست می آورند. در نتیجه آنها بیش از حد خرج می کنند. زیرا در لیست اولیه هزینه های بازنشستگی مواردی را جا انداخته‌اند. متداول‌ترین موارد سالانه‌ای که از قلم می‌اندازند مواردی مانند: مالیات بر املاک و مستغلات و حق بیمه، هزینه های پزشکی مانند دندانپزشکی، مراقبت از چشم و شنوایی و هزینه های دوره ای مانند تعمیر و نگهداری در منزل و تعمیرات اتومبیل هستند.

تخمین مالیاتی که شما باید با حقوق بازنشستگی پرداخت کنید

مگر اینکه تنها منبع تأمین درآمد مالی شما تأمین اجتماعی باشد که مالیات نپردازید!
احتمالاً در بازنشستگی مالیاتی را پرداخت خواهید کرد. می توانید از نرخ مالیات برآورد شده مانند 25٪ استفاده کنید که وضع بهتر از این نیست. با این وجود برای رسیدن به یک مبلغ دقیق بودجه به دلار، و برای بازپرداخت مالیات یا پرداخت های سه ماهه خود، باید یک پیش بینی مالیاتی انجام دهید.

پیش بینی مالیاتی، تخمینی است که شما قبل از پایان سال انجام می دهید و به شما نشان می دهد که بیانیه مالیاتی شما به چه شکلی ظاهر خواهد شد. پیش بینی مالیات مهم است اگر رهن دادید،اجاره خانه داشته باشید، یا بیشتر درآمد بازنشستگی شما خرج سرمایه گذاری هایی باشد که در داخل برنامه بازنشستگی نیستند، ممکن است یک بار خود را بازنشسته فرض کنید.

اگر درآمد بازنشستگی داشته باشید یا بیشتر درآمد بازنشستگی شما از برنامه های واجد شرایط بازنشستگی مانند IRAs یا (401k(s باشد و اقساط خانه شما تمام شده باشد، ممکن است نرخ مالیات شما در بازنشستگی بالاتر از آنچه فکر می کنید باشد. نمونه برنامه های بازنشستگی شامل بازنشستگی ارتشی و پرداخت به درجه است که شما می توانید از آن بهره مند شوید.

به خاطر سادگی، و برای ادامه نمونه ای که در بالا شروع شد، از نرخ مالیات برآورد شده استفاده خواهیم کرد. بیایید فرض کنیم شخص در مثال ما در بند 15٪ مالیاتی حاشیه ای قرار داشته باشد و این که بیشتر درآمد آن از حساب بازنشستگی ناشی می شود (این بدان معناست که همه از این طریق مالیات دارند).

محاسبه:

  • 72,705 دلار = (0.15-1) ÷ 61,800 دلار

در محاسبه فوق، درآمد خالص خود را تقسیم بر 1 منهای مالیات مورد انتظار خود (همان 15%) می‌کنید، میزان درآمد ناخالصی را که شما باید برای پرداخت مالیات و سایر هزینه ها بپردازید را به شما می گوید.

این بازنشسته مثال ما برای آینده خود محاسبه کرده است که برای داشتن دوران بازنشستگی راحت به سالانه حدود 73،000 دلار درآمد ناخالص نیاز دارد. برای روشن شدن موضوع، در اینجا به تفکیک درآمد ناخالص، مالیات و هزینه در مثال آورده شده است:

  • 10,905 دلار = 0.15 × 72,705 دلار (مالیات برآورد شده)
  • 72,705 دلار = 10,905 دلار + (هزینه زندگی) 61,800 دلار

پس از تخمین میزان نیاز به هزینه هر سال، به مرحله بعدی در روند برنامه ریزی آینده بروید و منابع درآمد تضمینی خود را اضافه کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی ترین رای بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
Dehghan
Dehghan
7 ماه قبل

جالب بود

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x