معاملات آنلاین

طرز فکر صحیح یک تریدر موفق

نگرش یک تریدر موفق

تریدر بودن فقط تدوین استراتژی های بهتر و انجام تجزیه و تحلیل گسترده تر نیست. بلکه توسعه ذهنیت برنده نیز است. طبق بسیاری از مطالعات معامله گران، آنچه یک تریدر موفق را از یک بازنده جدا می کند:

1- این نیست که تریدرهای موفق استراتژی های تجاری بهتری را تدوین می کنند.
2- این نیست که تریدرهای موفق باهوش تر هستند.
3- این نیست که تریدرهای موفق آنالیز بازار را بهتر انجام می دهند.

آنچه یک تریدر موفق را از یک تریدربازنده جدا می کند، ذهنیت روانشناختی آنها است.

بیشتر معامله گران وقتی اولین معامله را شروع می کنند به اشتباه معتقدند که تنها کاری که باید انجام دهند یافتن یک استراتژی عالی تجارت است. پس از آن، تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که هر روز به بازار معاملات بیایند استراتژی عالی تجارت خود را متصل کنند و بازار بلافاصله شروع به پمپ کردن پول به حساب آنها می کند.

متأسفانه، همانطور که هر یک از ما که تاکنون معامله کرده ایم آموخته ایم، این کار آسان نیست. معامله گران زیادی وجود دارند که از استراتژی ها و سیستم های هوشمندانه و طراحی شده معاملاتی استفاده می کنند که هنوز بطور منظم و بدون درآمدزایی پول از دست می دهند.

معدود معامله گرانی که به طور مداوم در بازی معاملات پیروز می شوند، کسانی هستند که ذهنیت روانشناختی مناسبی را ایجاد کرده اند که آنها را قادر می سازد برنده های مداوم باشند. اعتقادات، نگرش ها و ویژگی های روانشناختی خاصی وجود دارد که برای تسخیر دنیای تجارت ضروری است.

نگرش درباره بازارها و درباره خودتان

نگرش ها و اعتقادات در مورد بازار شامل مواردی از قبیل اعتقاد به جعل بازار در برابر شما است. چنین باورهای منفی و اشتباه می تواند تأثیر قابل توجهی در توانایی شما برای تجارت موفق داشته باشد. اگر به دنبال این هستید که بازار را برای جلب شما بیرون بکشد مطابق با واقعیت و به درستی به آن نگاه نمی کنید و بنابراین نمی توانید امیدوار باشید که بتوانید به طور عینی فرصت های بازار را ارزیابی کنید. بازار کاملاً خنثی است، فرقی نمی کند که پول بدست آورید یا ضرر کنید.

اعتقادات ما در مورد خودمان عناصر مهم روانشناسی معاملات هستند

یکی از خصوصیات شخصی که تقریباً در تمام تریدرهای موفق مشترک است، اعتماد به نفس است. تریدرهای موفق، اعتقاد راسخ و اساسی به توانایی خود برای برنده شدن معامله گران دارند. اعتقادی که توسط معامله های از دست رفته معدودی یا حتی چندین، ​​به طور جدی متزلزل نمی شود.

در مقابل، بسیاری از معامله گران زیان ده در خود شک و تردید جدی و آزار دهنده دارند. متأسفانه، اگر خود را یک معامله گران بازنده، نفرین شده با بدشانسی یا هر چیز دیگری می دانید، این باور تبدیل به یک پیشگویی خودکفا می شود. معامله گرانی که به توانایی خود شک دارند اغلب در فشردن دکمه و آغاز معاملات تردید دارند و بدین ترتیب اغلب فرصت های معاملاتی خوبی را از دست می دهند. آنها همچنین تمایل دارند سود خود را کوتاه بیاورند، بیش از حد ترس از اینکه بازار هر لحظه به سمت آنها تغییر کند، بسیار ترسیده اند.

تریدرهای موفق این واقعیت را رعایت می کنند که حتی ممکن است بهترین تجزیه و تحلیل بازار آنها با حرکت قیمت در آینده مطابقت نداشته باشد. با این وجود، آنها اعتماد كلی به توانایی خود به عنوان معامله گر دارند. اعتماد به نفسی كه آنها را قادر می سازد هر زمان كه فرصتی واقعی ایجاد می شود ، به راحتی معاملات خود را آغاز كنند.

مشخصات اصلی یک تریدر موفق

از نظر روانشناسی، بهترین معامله گران از ویژگی های اصلی یکسانی برخوردار هستند، از جمله موارد زیر:

همه آنها با خطر پذیری راحت هستند.

افرادی که تحمل بسیار کم خطر را دارند و نمی توانند معاملات خود را از دست بدهند، نمی توانند برنده معامله شوند، زیرا از دست دادن معاملات صرفاً بخشی از بازی معاملات است. تریدرهای موفق قادرند از لحاظ احساسی عدم اطمینان موجود در معاملات را بپذیرند. معامله مانند این نیست که پول خود را در یک حساب پس انداز با بازده تضمین شده سرمایه گذاری کنید.

آنها قادرند به سرعت با تغییر شرایط بازار سازگار شوند.

آنها عاشق تجزیه و تحلیل خود از بازار نمی شوند و “ازدواج” می کنند. اگر اقدام قیمت نشان می دهد که آنها باید دیدگاه خود را در مورد حرکت احتمالی قیمت در آینده تغییر دهند، بدون تردید این کار را انجام می دهند.

آنها در تجارت خود منظم هستند و می توانند بازار را به صورت عینی مشاهده کنند.

صرف نظر از اینکه اقدامات فعلی بازار بر مانده حساب آنها تأثیر می گذارد.

آنها از بیش از حد از برنده شدن معاملات هیجان زده می شوند یا بیش از حد از از دست دادن معاملات ناامید می شوند.

تریدرهای موفق احساسات خود را کنترل می کنند تا اینکه احساسات خود را کنترل کنند.

آنها تلاش لازم را انجام می دهند و اقدامات لازم را برای معامله گران منضبط که با قوانین سختگیرانه مدیریت پول و ریسک فعالیت می کنند، انجام می دهند.

تریدرهای موفق، قماربازهای بی پروا نیستند. آنها قبل از ورود به هرگونه تجارت ریسک احتمالی در برابر پاداش احتمالی را با دقت محاسبه می کنند.

یکی از مهمترین ویژگیهای روانشناختی تریدرهای موفق، توانایی پذیرش ریسک و این واقعیت است که ممکن است شما در شروع معاملات اغلب بیش از آنچه که حق دارید اشتباه کنید. تریدرهای موفق درک می کنند که مدیریت تجارت در واقع مهارت مهم تری نسبت به تجزیه و تحلیل بازار است. آنچه سود و زیان را تعیین می کند، غالباً به چگونگی یا زمان ورود به معامله مربوط نمی شود، بلکه بیشتر به نحوه مدیریت یک معامله مربوط می شود.

درک نحوه معامله

تریدرهای موفق تفاوت بین “تجارت بد” و تجارت از دست دادن پول را می دانند. این نکته مهمی برای درک است. فقط به این دلیل که در نهایت در یک معامله ضرر می کنید، این بدان معنا نیست که تجارت بدی بوده است این بدان معناست که این یک تجارت بازنده بوده است. آنچه تجارت را به یک تجارت خوب تبدیل می کند، برد یا باخت آن نیست، تجارت تا زمانی که جایزه بالقوه بیشتری نسبت به خطر داشته باشد، تجارت خوبی است و احتمال موفقیت آن بدون توجه به چگونگی آن به نفع شماست معلوم میشود. اگر یک معامله را به دلایل خوب انجام دهید و یک بار تجارت را به خوبی مدیریت کنید تجارت خوبی است، حتی اگر در نهایت متضرر شوید.

تجارت خوب

تریدرهای موفق با این فرض کار می کنند که اگر همچنان به “معاملات خوب” همانطور که در بالا تعریف شده است ادامه دهند در مجموع سودآور خواهند بود. معامله گران به نادرست هر معامله ای را که از دست می دهد به عنوان “تجارت بد” و هر معامله ای که پول را به عنوان “تجارت خوب” بدست می آورد، صرف نظر از اینکه آیا پایه معقولی برای انجام تجارت وجود دارد و این منجر به بد، از دست دادن تجارت در دراز مدت ارزیابی معاملات صرفاً بر اساس اینکه پیروزی یا باخت آنها اتفاق می افتد کاری نیست جز تماشای پاداش های تصادفی مشابه بازی در یک ماشین اسلات.

نگرش ذهنی وارونه یک تریدر موفق

یک دلیل که ضرر در بین بازرگانان بسیار رایج است این است که بسیاری از نگرش ها و اصولی که در زندگی به خوبی به ما خدمت می کنند در حرفه تجارت به هیچ وجه خوب عمل نمی کنند. غافل از این واقعیت، بیشتر معامله گران فهم اساسی از معاملات تجاری ندارند. در زندگی عادی و روزمره، به ما آموزش داده می شود که از موقعیت های خطرناک جلوگیری کنیم. اما معاملات کاملاً در معرض خطرپذیری است.

معامله گری یک فعالیت ذاتی و پر از خطر است.

تریدرهای موفق که ریسک معاملات واقعی را می پذیرند، این توانایی را دارند که بدون تردید وارد فرصت معاملاتی شوند و درصورت عدم معامله، به همین راحتی تجارت را تعطیل کنند. آنها تحت فشارهای عاطفی که باعث می شود تمرکز یا اعتماد به نفس خود را از دست بدهند در نتیجه کار نکردن معامله سنگین نیستند.

معامله گرانی که این نگرش را نسبت به معامله آموخته اند، با واکنشهای احساسی نسبت به برنده یا باختن معاملات روبرو می شوند و این واقعیت را که تجارت یک تجارت پر از ریسک است، واقعاً قبول نکرده اند. از آنجا که آنها هماهنگ با واقعیت عمل نمی کنند بهترین تصمیمات تجاری ممکن را نمی گیرند.

مشارکت در تجارت و موفق بودن در آن تقاضای زیادی را برای ما ایجاد می کند، یعنی تقاضای حفظ اعتماد به نفس در حالی که با عدم اطمینان مستمر تجارت در بازارها سر و کار داریم. در حرفه تجارت، مواجهه با حقیقت در مورد آنچه که ما درگیر آن هستیم یکی از عناصر اصلی موفقیت است.

عادت های برنده شدن معامله گر

تریدرهای موفق به طور منظم عملکرد معاملات خود را بررسی و ارزیابی می کنند.

آنها می فهمند که معامله نوعی مهارت است که فقط با تمرین سختگیرانه در طول زمان تسلط می یابد.

تریدرهای موفق، انعطاف پذیر هستند.

آنها در تجارت خود سرمایه گذاری خودخواهانه نمی کنند. آنها می توانند همیشه بازار را به صورت عینی مشاهده کنند و به راحتی ایده های تجاری را که موثر نیستند کنار بگذارند.

تریدرهای موفق وقتی فرصت واقعی سود را می بینند از خطرپذیری دریغ نمی کنند.

بر اساس تحلیل بازار و استراتژی معاملاتی آنها. با این حال، آنها بی پروا ریسک نمی کنند. آنها که همیشه از احتمال اشتباه بودن آگاه هستند، آنها با قرار دادن محدودیتهای کمی بر ضررهای خود، مدیریت دقیق ریسک را انجام می دهند.

درک اینکه بازار نمی تواند پیش بینی شود.

تریدرهای موفق از این واقعیت که بازار در نهایت غیرقابل پیش بینی است آگاه هستند و آن را می پذیرند، زیرا هیچ روش و استراتژی تجزیه و تحلیل بازار قطعی وجود ندارد که حرکت های قیمت را به طور غیرقابل پیش بینی پیش بینی کند. از آنجا که آنها کاملاً از این واقعیت آگاه هستند، با دقت مراقب علائمی هستند که تحلیل آنها اشتباه است و در صورت مشاهده چنین علائمی، به سرعت موقعیت معاملات خود را تنظیم می کنند.

در مقابل، تریدرهای بازنده، پس از آنکه معامله ای را آغاز کردند، فقط به دنبال اقدامی در بازار هستند که صحت آنها را تأیید کند. و هرگونه اقدام در بازار را که به نظر می رسد مغایر با تجزیه و تحلیل آنها است، به حداقل یا منطقی برسانند. بنابراین، در نهایت آنها در از دست دادن معاملات بیش از حد طولانی می مانند و ضررهای زیادی را متحمل نمی شوند.

آزادی و نظم یک تریدر

تجارت اساساً بدون مرز است، بازار یک محیط کاملاً آزاد است. در هر زمان از زمان خرید و فروش، ورود یا خروج آزاد هستید. اساساً هیچ قانونی وجود ندارد که شما را ملزم به باز کردن یا بستن معامله با هر قیمت یا زمان معینی کند. علی رغم این واقعیت که یکی از جذابیت های اصلی تجارت، آزادی کامل در تصمیم گیری خود است. اساساً هر کاری که می خواهیم انجام دهیم، هر زمان که بخواهیم، تنها راه موفقیت مداوم در تجارت، تحمیل مجموعه ای از قوانین برای تجارت ما را کنترل می کند و نظم و انضباط سختی را در پیروی از این قوانین اعمال می کند.

مشکل چیست؟ مشکل این است که همه ما به طور ذاتی عاشق داشتن آزادی انجام هر کاری هستیم و از داشتن هرگونه قانون و محدودیتی که حتی برای خود ما ایجاد شده است متنفر هستیم.

خود انضباطی برای برنده شدن در معاملات حیاتی است.

متأسفانه، نظم و انضباط شخصی معمولاً سخت ترین رشته ای است که می توان در آن به وجود آورد. بیشتر ما با رعایت قوانینی که از خارج از خود به ما تحمیل می کنند، کار بهتری نسبت به رعایت قوانینی که برای خود ایجاد می کنیم، انجام می دهیم. نگرش ما یکی دیگر از این موارد است: “خب، من قانون را وضع کردم بنابراین من می توانم آن را نقض کنم”. در حالی که از نظر فنی درست است اما این نگرشی نیست که بتواند به شما در تجارت معامله کند.

راه حل درون خود شماست.

تریدرهای بازنده به اشتباه معتقدند که تسلط بر بازار خود کلید پیروزی است. آنها در مواجهه با این واقعیت که نمی توان به بازار تسلط یافت، شکست می خورند نمی توانند بازار را کنترل کنند.

آنچه می توانید کنترل کنید خودتان و آنچه در رابطه با عملکرد بازار انجام می دهید است. تریدرهای موفق این واقعیت را درک می کنند و تلاش بیشتری برای تسلط بر خود و اقدامات تجاری خود نسبت به تلاش برای تسلط بر تحلیل بازار انجام می دهند. این به این معنی نیست که تحلیل بازار مفید نیست. فقط مقدار اطلاعات موجود برای در نظر گرفتن و همچنین تعداد شاخص های مختلف فنی یا بنیادی، تقریباً بی پایان است. به علاوه، آنچه در یک برهه از زمان قابل توجه است، ممکن است در برهه ای از زمان کاملاً ناچیز باشد.

این فقط اطلاعات بسیار زیادی برای مرتب سازی است و در نهایت کار با آنها کاملاً غیرممکن است. وقت یک معامله گر بهتر است در تسلط بر خود و مهارت های تجاری خود صرف شود.

خلاصه تریدر موفق شدن

مهارت در معامله گری یک بازی دشوار است. تعداد بسیار کمی از افراد در این امر بسیار موفق می شوند. با این وجود، تقریباً هر کسی ممکن است به عنوان یک تاجر اصلی تبدیل شود، تا زمانی که مایل باشد تلاش لازم را انجام دهد، امکان پذیر است.

دستیابی به ذهنیت روانشناختی مناسب برای برنده شدن در تجارت مستلزم خودآزمایی دقیق و انضباط شخصی است. شما باید یاد بگیرید که عادت های خوب تجاری را پرورش دهید زیرا این مواردی نیستند که به طور طبیعی برای اکثر مردم وجود دارد. ایجاد تغییرات لازم در خود که شما را قادر می سازد تا به یک معامله گر سودآوری مداوم تبدیل شوید، بیش از حد احتمالاً در چگونگی برخورد شما با زندگی و نه فقط در میزان معامله شما تأثیرگذار است.

درباره “تجارت لاک پشت” اطلاعات کسب کنید.

اگر می خواهید در مورد تریدر موفق شدن بیشتر بدانید، تجارت لاک پشت را ببینید تا با قوانین و فلسفه تجارت لاک پشت آشنا شوید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x