معاملات آنلاین

تریدر یا معامله گر کیست؟

تریدر یا معامله گر فردی است که خرید و فروش دارائی های مالی را انجام می دهد.این خرید و فروش می تواند در هر نوع بازار مالی صورت بگیرد،مثلا بازار بورسفارکس یا اوراق بهادار .تریدر می تواند برای خود یا به عنوان نماینده برای دیگران معامله کند.تنها تفاوت تریدر ها با سرمایه گذاران زمانی است که یک دارائی را نگه می دارند.سرمایه گذاران معمولا یک دارائی را برای مدتی طولانی نگه می دارند اما تریدر ها سعی می کنند از روند های کوتاه مدت استفاده کنند.

درک کار تریدر ها

تریدر ها می توانند در یک موسسه مالی کار کنند.در این صورت تریدر یا معامله گر با پول و اعتبار موسسه معامله می کند.وقتی یک تریدر برای موسسه کار می کند یک حقوق ثابت به همراه پاداش دارد.تریدر ها می توانند با پول خود برای خودشان کار کنند و تمام سود به دست آمده از معاملات را برای خود نگه دارند.حق کارمزد بالا یکی از معایب معامله بر اساس روند های کوتاه مدت است و تریدر ها معمولا برای رسیدن به سود از این روش استفاده می کنند.هرچند تخفیف های مختلف در حق کارمزد این مشکل را حل کرده است.در ایالات متحده علاوه بر کارمزد تریدر ها باید مالیات نیز بدهند.

تفاوت تریدر موسسه مالی با تریدر شخصی

بسیاری از موسسه های مالی بزرگ اتاق هایی مخصوص تریدر ها دارند.تریدر ها کارمند موسسه محسوب می شوند و برای موسسه معاملات را انجام می دهند.هر تریدر حد و مرز خاصی برای خرید دارد و باید قبلا از یک درصد مشخص از ضرر یک معامله را تمام کند. موسسات به صورت اصولی ریسک می کنند و همه سود حاصل از معاملات متعلق به آنهاست.تریدر ها فقط حقوقی ثابت به همراه پاداش دارند.تریدر هایی که برای خودشان کار می کنند معمولا در خانه یا یک دفترکوچک کار می کنند.این تریدر ها معمولا با کارگزاری هایی کار می کنند که برای کارمزد خود تخفیف می دهند.حد و مرز تریدر های شخصی بر اساس پول و اعتبار خودشان است. تمام سود حاصل از معاملات متعلق به خود این افراد است.

کارمزد همراه با تخفیف.

کارگزاری هایی که برای کارمزد معاملات تخفیف می دهند معمولا هیچ مشاوره مالی به افراد نمی دهند.افراد نمی توانند به صورت مستقیم با بازار بورس در ارتباط باشند.به همین دلیل کارمزد کارگزار هزینه ای است که برای دسترسی به این بازار و معامله باید پرداخت شود.این نوع از کارگزاری ها به تریدر ها حساب هایی پیشنهاد می کنند که با آن می توانند از کارگزاری پول قرض بگیرند و معامله کنند.این باعث می شود تا تریدر ها معاملات بزرگ تری انجام دهند ولی می تواند مبلغ ضرر را نیز افزایش دهد.

سود حاصل از تریدر(معامله گر) بودن.

یک تریدر در آمد ثابت ماهیانه ندارد.سود و ضرر تریدر ها بستگی به شرایط بازاری که در آن معامله می کنند دارد.ممکن است ک تریدر با دنبال کردن روند ها و انجام معاملات خوب هر روز سود کند.از طرف دیگر ولی امکان دارد فردی بی تجربه تمام دارایی های خود را در کم تر از یک ماه از دست بدهد.نمی توان به صورت دقیق گفت یک تریدر چقدر درآمد دارد اما روزنامه وال استریت در سال 2004 اعلام کرد که یک تریدر سطح بالا به صورت میانگین بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار دلار درآمد دارد.

انواع و اقسام تریدر یا معامله گر ها.

تریدر محلی یا بازرگان:به افرادی گفته می شود که کالا های تولید شده توسط مردم را معامله می کنند.این افراد از قرن شانزدهم میلادی وجود داشته اند.در گذشته به هرکس که در کسب و کار یا معاملات شرکت داشت را بازرگان می گفتند.

تریدر روگ(rouge trader): تریدر روگ به یک کارمند گفت می شود که بدون اجازه کارفرمای خود می تواند معاملات را انجام بدهد.

تریدر یا معامله گر سهام:شخص یا شرکتی است که سهام معامله می کند.این فرد می تواند کارگزار یا سرمایه گذار باشد.

چگونه می توان تریدر شد.

هر فردی می تواند تریدر یا معامله گر شود و از دارایی های خود در این کار استفاده کند.مثلا شما می توانید همین امروز به یک کارگزاری بروید،یک حساب باز کنید و در بازار سهام شروع به ترید و معامله کنید.تبدیل شدن به یک تریدر یا معامله گر شاید کار آسانی باشد اما انجام کار آن سخت و پر ریسک است.مثلا اگر سعی دارید وارد بازار بورس شوید و معامله سهام انجام دهید ابتدا باید با بازار بورس آشنا بشوید و مفاهیم اولیه آن را یاد بگیرید.مسئله دیگر این که باید تصور ذهنی درستی راجب این مسئله داشته باشید.گروهی از مردم این تفکر را دارند که با یک سرمایه اولیه کم می شود در زمان کوتاه در بازار بورس میلیاردر شد یا اینکه این بازار فقط ضرر دارد و باعث می شود فرد همه سرمایه زندگی خود را از دست بدهد.

یک تریدر یا معامله گر باید تحلیل های تکنیکال و بنیادی را یاد بگیرد. تریدر های مبتدی در ابتدای کار می توانند از تریدر های سطح بالا و با تجربه کمک بگیرند و روند معاملاتی آنها را دنبال کنند.توجه داشته باشین که در بازار سهام و سرمایه نمی شود یک شبه میلیاردر شد و به سود زیادی رسید.اگر فردی یا موسسه ای به شما گفت که یک روش خاص دارد یا یک ربات تریدر طراحی کرده که می تواند در مدتی کوتاه سود فراوان بدهد سعی کنید تحت تاثیر این حرف ها عجولانه تصمیم نگیرید.سعی کنید همیشه ابتدا صلاحیت یک فرد یا موسسه را مورد بررسی قرار دهید.قبل از سرمایه گذاری با یک مشاور مالی معتبر و بی طرف مشاوره کنید.

ویژگی های تریدر شخصی خوب

باید به عنوان یک تریدر شخصی که قصد دارد با اعتبار و دارائی شخصی معامله کند به این تفکر ذهنی برسید که در بازار سهام و سرمایه سود و ضرر وجود دارد.یک تریدر یا سرمایه گذار خوب باید صبور باشد.برنامه ریزی در معامله و سرمایه گذاری بسیار مهم است،گاه دیده شده افراد بدون برنامه ریزی عمل کرده و ضرر های وحشتناکی کرده اند.مطالعه فراوان،یک تریدر همواره باید در مورد کار خود مطالعه داشته باشد.مهم نیست ده سال تجربه دارید یا یک ماه،مطالعه هیچ وقت نباید متوقف شود.تریدر یا همان معامله گر هیچ وقت نباید از روی تعصب یا لجاجت تصمیم بگیرد.در بازار های مالی فقط باید منطقی عمل کرد.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x