دانستنی‌های کسب و کارمقالات آموزشی

تغذیه کروکودیل و تمساح چگونه است؟

تمساح ها و کروکودیلها می توانند مدت زیادی را بدون غذا تحمل کنند.

‘تِمساح جانوری است خزنده دارای چهار دست و پا، در آب به راحتی شنا می‌کند، اما همیشه در آب نمی‌ماند و تخم‌هایش را در خشکی می‌گذارد. این حیوان دارای فک و دندان‌های بسیار نیرومند است و به گروه چهاراندامان از تیره تمساحیان تعلق دارد.

تغذیه کروکودیل و تمساح در طبیعت

تمساح اغلب از مهره‌داران دیگر مانند انواع ماهیها، خزندهها و پستانداران و بعضی وقت‌ها از بی‌مهرگانی مانند صدفها و سخت‌پوستان با توجه به گونه‌های خود تغذیه می‌کنند. تمساح شجره تاریخی دارد و از زمانهای دور وجود داشته و این اعتقاد وجود دارد که از زمان دایناسورها به این طرف تغییرات ناچیزی داشته‌است.

غذای تمساح‌ها و کروکودیل‌ها شامل؛‌ حشره، قورباغه، عنکبوت، جانوران صدفدار، حلزون، پرنده، ماهی، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار است. اما این مسئله که از هرکدام این غذاها، چه مقدار می‌توانند بخورند به اندازه، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد.

تمساح ها و کروکودیلها ؛‌ حشره ، قورباغه ، عنکبوت ، جانوران صدفدار ، حلزون ، پرنده ، ماهی ، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار را می خورند . اما این مسئله که از هر کدام این غذاها ، چه مقدار می توانند بخورند به اندازه ، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد .
تغذیه در کروکودیل ها

غذای بچه های بیشتر انواع تمساح ها و کروکودیلها ، حشره است اما به محض اینکه کمی بزرگتر شدند نوزاد قورباغه ، حلزون ، خرچنگ ، میگو و ماهیهایی کوچک را می خورند . هنگامیکه بزرگتر شدند شروع می کنند به خوردن، ماهیهای بزرگتر ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران کوچک و بزرگ . بالغین آنها نه تنها معده های بزرگتر و اشتهای بیشتری دارند بلکه برای اینکه بتوانند طعمه را بگیرند پوزه های قویتری هم دارند . غذایی که یک تمساح یا کروکودیل می خورد به زیستگاهش بستگی دارد . تمساح ها و کروکودیلهایی که در آب شور مردابها و دهانه رودخانه ها زندگی می کنند از همنوعانشان که در آبهای شیرین زندگی می کنند ، غذاهای متنوع تری می خورند زیرا انواع غذاهای اطرافشان متفاوت است .
نوع ( شکل ) پوزه نیز در تعیین غذا نقش مهمی دارد . از آنجائیکه پوزه های بلند و باریک قادرند آب را کنار زده ، راهی باز کنند و سریعتر و آسانتر از پوزه های پهن و سنگین از میان آب عبور کنند ، بنابراین برای صید ماهی بسیار مناسبند . گریالها و کروکودیلهایی که پوزه های باریک دارند ، تعداد زیادی ماهی میخورند . آنها غذاهای دیگری نیز می خورند زیرا بسیار جانوران فرزی هستند و قادرند با جهش به داخل آب ، پرنده یا جغد نیز شکار کنند . تمساح ها و کروکودیلها که پوزه های پهن و سنگین دارند طعمه های بزرگتر قوی است . نوع پستاندارانی که به عنوان غذا شکار میشوند ؛ به حیات وحش موجود در کشورهایی که زندگی می کنند ، بستگی دارد .

غذای تمساح‌ها و کروکودیل‌های موجود در دامداری‌ها و مزارع

چه نوع غذایی می‌توان به تمساح‌ها یا کروکودیلهای موجود در دامداری‌ها دارد؟
لازم است که به بچه تمساح‌ها و کروکودیل‌ها حدوداً هر دو روز یکبار یا هفته‌ای سه تا چهار بار خوراک داده شود. هنگامی‌که بزرگتر می‌شوند، تکه‌های غذا را هم می‌توان بزرگتر انتخاب کرد و باید دو یا سه بار در هفته به آنها غذا داد.
به تمساح‌ها، کروکودیل‌ها و کایمن‌ها به طور معمول همه نوع غذایی داده می‌شود و تقریباً هر غذایی را که جلویشان گذاشته شود، با اشتیاق می‌خورند. این به این معنی است که باید آنها را با یک رژیم غذایی متعادل؛ تأمین کنید.

منبع: vet.mihanblog.com

[votes: 0 Rating: 0]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
اصول تغذیه تمساح تغذیه تغذیه تمساح تغذیه کروکودیل تمساح روش غذا دادن به کروکودیل کروکودیل

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن