iraniantraders

irandogebank

Roboton
dogeminers

فارکسر

LoanTech
دانستنی‌های کسب و کارمقالات آموزشی

تغذیه کروکودیل و تمساح چگونه است؟

تمساح ها و کروکودیلها می توانند مدت زیادی را بدون غذا تحمل کنند.

‘تِمساح جانوری است خزنده دارای چهار دست و پا، در آب به راحتی شنا می‌کند، اما همیشه در آب نمی‌ماند و تخم‌هایش را در خشکی می‌گذارد. این حیوان دارای فک و دندان‌های بسیار نیرومند است و به گروه چهاراندامان از تیره تمساحیان تعلق دارد.

تغذیه کروکودیل و تمساح در طبیعت

تمساح اغلب از مهره‌داران دیگر مانند انواع ماهیها، خزندهها و پستانداران و بعضی وقت‌ها از بی‌مهرگانی مانند صدفها و سخت‌پوستان با توجه به گونه‌های خود تغذیه می‌کنند. تمساح شجره تاریخی دارد و از زمانهای دور وجود داشته و این اعتقاد وجود دارد که از زمان دایناسورها به این طرف تغییرات ناچیزی داشته‌است.

غذای تمساح‌ها و کروکودیل‌ها شامل؛‌ حشره، قورباغه، عنکبوت، جانوران صدفدار، حلزون، پرنده، ماهی، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار است. اما این مسئله که از هرکدام این غذاها، چه مقدار می‌توانند بخورند به اندازه، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد.

تمساح ها و کروکودیلها ؛‌ حشره ، قورباغه ، عنکبوت ، جانوران صدفدار ، حلزون ، پرنده ، ماهی ، خزندگان دیگر و جانوران پستاندار را می خورند . اما این مسئله که از هر کدام این غذاها ، چه مقدار می توانند بخورند به اندازه ، نوع و محل زندگیشان بستگی دارد .
تغذیه در کروکودیل ها

غذای بچه های بیشتر انواع تمساح ها و کروکودیلها ، حشره است اما به محض اینکه کمی بزرگتر شدند نوزاد قورباغه ، حلزون ، خرچنگ ، میگو و ماهیهایی کوچک را می خورند . هنگامیکه بزرگتر شدند شروع می کنند به خوردن، ماهیهای بزرگتر ، پرندگان ، خزندگان و پستانداران کوچک و بزرگ . بالغین آنها نه تنها معده های بزرگتر و اشتهای بیشتری دارند بلکه برای اینکه بتوانند طعمه را بگیرند پوزه های قویتری هم دارند . غذایی که یک تمساح یا کروکودیل می خورد به زیستگاهش بستگی دارد . تمساح ها و کروکودیلهایی که در آب شور مردابها و دهانه رودخانه ها زندگی می کنند از همنوعانشان که در آبهای شیرین زندگی می کنند ، غذاهای متنوع تری می خورند زیرا انواع غذاهای اطرافشان متفاوت است .
نوع ( شکل ) پوزه نیز در تعیین غذا نقش مهمی دارد . از آنجائیکه پوزه های بلند و باریک قادرند آب را کنار زده ، راهی باز کنند و سریعتر و آسانتر از پوزه های پهن و سنگین از میان آب عبور کنند ، بنابراین برای صید ماهی بسیار مناسبند . گریالها و کروکودیلهایی که پوزه های باریک دارند ، تعداد زیادی ماهی میخورند . آنها غذاهای دیگری نیز می خورند زیرا بسیار جانوران فرزی هستند و قادرند با جهش به داخل آب ، پرنده یا جغد نیز شکار کنند . تمساح ها و کروکودیلها که پوزه های پهن و سنگین دارند طعمه های بزرگتر قوی است . نوع پستاندارانی که به عنوان غذا شکار میشوند ؛ به حیات وحش موجود در کشورهایی که زندگی می کنند ، بستگی دارد .

غذای تمساح‌ها و کروکودیل‌های موجود در دامداری‌ها و مزارع

چه نوع غذایی می‌توان به تمساح‌ها یا کروکودیلهای موجود در دامداری‌ها دارد؟
لازم است که به بچه تمساح‌ها و کروکودیل‌ها حدوداً هر دو روز یکبار یا هفته‌ای سه تا چهار بار خوراک داده شود. هنگامی‌که بزرگتر می‌شوند، تکه‌های غذا را هم می‌توان بزرگتر انتخاب کرد و باید دو یا سه بار در هفته به آنها غذا داد.
به تمساح‌ها، کروکودیل‌ها و کایمن‌ها به طور معمول همه نوع غذایی داده می‌شود و تقریباً هر غذایی را که جلویشان گذاشته شود، با اشتیاق می‌خورند. این به این معنی است که باید آنها را با یک رژیم غذایی متعادل؛ تأمین کنید.

منبع: vet.mihanblog.com
برچسب ها
پرشین دوج کوین

فروشگاه چیکن دیوایس

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن