عرضه اولیه سکه (Initial Coin Offering) یا آی سی او ICO یک روش جمع آوری پول است که در آن شرکت‌ها با هدف افزایش سرمایه برای پروژه‌هایشان، توکن‌های خود را ارائه می‌کنند. در یک ICO، یک شرکت تعداد مشخصی توکن را منتشر می‌کند. این توکن‌ها به سرمایه گذاران فروخته می‌شود و معادل ارزش آن، ارز رمزنگاری شده دیگر و یا فیات دریافت می‌شود. شرکت مذکور از بودجه به دست آمده برای توسعه محصول یا خدمات خود استفاده می کند و سرمایه گذاران با در اختیار داشتن توکن‌های این شرکت به نوعی سهام این شرکت را در اختیار دارند.

ICO به زبان ساده، به معنای این است که شرکت‌ها و پروژه‌های فعال در حوزه بلاک‌چین، در ازای دریافت ارزهای متداول مانند بیت‌کوین و اتریوم، توکن ارز دیجیتال جدید خودشان را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. در واقع عرضه اولیه سکه برای جذب سرمایه، جهت پیشبردن یک پروژه است. این پروژه می‌تواند یک تکنولوژی جدید در بلاک‌چین، یک اپلیکیشن جدید، یک سیستم یا شبکه جدید و… باشد که قابلیت‌های خاص دارد.

عرضه اولیه سکه را می‌توان عرضه اولیه یک ارز دیجیتال جدید دانست.

ایده پیش‌فروش یک ارز رمزنگاری جدید یا توکن برای پیشبرد یک پروژه بلاک‌چین، به یک ابزار با موفقیت بالا برای جذب سرمایه جهت توسعه یک برنامه یا اپلیکیشن جدید تبدیل شده است. اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که مرتب به دنبال تازه‌ها در دنیای ارزهای رمزنگاری‌شده هستید، شاید بهتر باشد نگاهی به عرضه اولیه سکه (ICO) بیندازید.

تقویم ICO ها و عرضه‌ی اولیه‌ی سکه ارزدیجیتال

ICO Calendar تقویم رویدادهای آی.سی.او یا آیکو ICO عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (توکن) ارز دیجیتال Initial coin offering

  • ICO: نام ای سی او
  • STATUS: وضعیت [Active فعال] ، [Upcoming درآینده ی نزدیک]
  • START: تاریخ شروع
  • END: تاریخ پایان
  • RATING: رتبه
  • VOTES: رای‌ها