سرمایه گذاری در تولید تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

تولید دال ها و تیرچه های بتنی پیش تندیده

تولید تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

شاید تا کنون نام تیرچه پیش تنیده یا پیش فشرده را کمتر شنیده باشید در این نوشته اطلاعاتی در رابطه با تیرچه پیش تنیده به شما خواهیم داد.

تولید محصولات ساختمانی معمولا از تقاضای مناسبی برخوردار می باشند. اگر از فناوریهای جدید هم در تولید این محصولات استفاده کنید می توانید از مزیت رقابتی نسبت به رقبا نیز برخوردار شوید.

تولید محصولات ساختمانی معمولا از تقاضای مناسبی برخوردار می‌باشند. اگر از فناوری‌های جدید هم در تولید این محصولات استفاده کنید می‌توانید از مزیت رقابتی نسبت به رقبا نیز برخوردار شوید. فرصت سرمایه گذاری این نوبت از همین محصولات ساختمانی است. تولید تیرچه‌ های بتنی پیش‌ تنیده پیشنهاد امروز ما به شماست.

معرفی تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

بتن‌ها در برابر تنش فشاری استحکام قابل قبولی دارند اما در برابر تنش کششی مقاومت زیادی ندارند به همین جهت درون تیرهای بتنی را با آرماتورهای فولادی پر می‌کنند تا آن را پیش تنیده کنند. فولاد در برابر کشش مقاوم است ضمن اینکه وجود چند میلگرد فولادی تاثیر چندانی بر افزایش بار سازه‌ها نخواهد گذاشت. سازه‌های بتنی که با این فرمول ساخته می‌شوند را بتن مسلح می‌نامند.

تیرچه پیش تنیده بتنی یک مقطع تی شکل بتنی است که بتن آن توسط کابل‌های (وایر) مخصوص تحت تنش فشاری قرار گرفته است و بهترین جایگزین برای تیرچه‌های خرپایی و تیرچه فندوله‌ای و تیرچه پاشنه بتنی و همچنین تیرچه کرومیت می‌باشد.

پیش تنیدگی عبارت است از ایجاد یک تنش ثابت و دائمی (Prestress) در یک عضو بتنی به نحو دلخواه و به اندازه لازم، به طوریکه در اثر این تنش، مقداری از تنش‌های ناشی از بارهای مرده و زنده در این عضو خنثی شده و در نتیجه مقاومت باربری آن افزایش پیدا می‌کند.

هدف اصلی از پیش تنیده کردن یک عضو بتنی، محدود کردن تنش‌های کششی و ترک‌های ناشی از لنگر خمشی، تحت تاثیر بارهای وارده در آن عضو می‌باشد.

پیش تنیدگی نوعی فرآیند می‌باشد که به سازه‌های بتنی مسلح اضافه می‌شود و کارآیی آن را تا حد قابل توجهی بالا می‌برد. در سازه‌های بتنی مسلح، اگر قبل از بتن ریزی، آرماتورها را تحت کشش قرار دهیم و آن را تا زمانی که بتن شکل قالب را به خود بگیرد تحت کشش نگه داریم سازه‌ی حاصل یک سازه پیش تنیده خواهد شد.

در حالی که یک سازه بتنی نسبت به سازه‌ای فولادی، کم هزینه تر و سبک تر است و مقاومت خوبی در برابر نیروهای فشاری (عمودی) از خود نشان می‌دهد اما استحکام بتن در برابر نیروهای کششی (تنش عرضی ناشی از زلزله، باد و…) بسیار پایین است. آرماتورهای فولادی تا حدی این مشکل را حل نمودند و چند دهه است که در دنیا سازه‌های بتنی پیش تنیده مقاومت نا کافی بتن در برابر کشش را به طور کامل حل نمودند و می‌توان گفت توانایی بسیار بیشتری از سازه های فولادی در تحمل نیروهای عرضی دارند. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

•• احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از خط تولید قطعات بتن پیش‌تنیده دریک طیف نسبتا گسترده نیمه‌اتوماتیک تا تمام‌اتوماتیک، قابل اجراست و انتخاب نقطه بهینه در این طیف بستگی به پارامترهای متعددی از جمله جامعه مصرف‌کننده هدف، زیرساخت‌های ارتباطی و صنعتی محل احداث کارخانه، خصوصیات اقلیمی و قدرت مالی سرمایه‌گذار دارد.

فرآیند توليد تيرچه‌ پیش‌تنیده

روش تولید تيرچه‌های پیش تنیده (Prestressed Joists) از نوع پيش‌کشيدگی (Pretensioning) است. بدین معنی که ابتدا، وایرهای فولادی استانداردی که بطور ويژه برای قطعات بتنی پيش‌تنيده توليد گرديده و داراي حداقل مقاومت کششی 17500kgf/cm2 می‌باشند بر روی بستر، در ترازهای کاملا دقيق قرار گرفته و به اندازه مشخص‌شده در آيين‌نامه، تحت کشش قرار می‌گیرند. سپس بتن بسيار مرغوب مخصوص قطعات پيش‌تنيده با اسلامپ صفر (Non Slump) و با حداقل مقاومت نهایی (350kgf/cm2) توسط دستگاه اکسترودر (Extruder) تمام اتوماتيک اين وایرهای فولادی را دربر می‌گيرد.
پس از عمل‌آوری (Curing) بتن با حرارت و بخار آب و پس از گيرش بتن و کسب حداقل مقاومت مندرج در آيين‌نامه، وایرهای فولادی به آرامی رها گرديده و قطعات بتنی بر اساس طول‌های مورد نياز، برش خورده و به محل کارگاه حمل می‌گردند.
رها شدن وایرها موجب ايجاد يک نيروی فشاری بزرگ در بتن شده که نيروی پيش‌تنيدگی (Prestressing) ناميده می‌شود.با مشاهده دقيق تراز قرارگيری وایرها در مقطع تيرچه، مشخص می‌گردد که محل برآيند نيروی پيش‌تنيدگی کمی پايين‌تر از مرکز هندسی مقطع تيرچه‌ قرار دارد. اين خروج از مرکزيت، ايجاد يک لنگر خمشي علاوه بر نيروی فشاری پيش‌تنيدگی را در پی خواهد داشت. اين لنگر موجب خيز منفی (رو به بالا) در تيرچه تا مرحله قبل از بارگذاری می‌گردد.

انواع بتن پیش تنیده

• بتن پیش فشرده
• بتن پیش تنیده

در یک تیرچه بتن آرمه کمتر از نیمی از بتن تحت فشار قرار می‌گیرد و ترک‌ها در کف تیرچه تحت بارگذاری کامل ایجاد می‌شود. زمانی که یک تیرچه بتن پیش تنیده می‌شود، تمامی بتن متراکم می‌شود. مکان‌های خارج از مرکز فولاد مسلح در تیرچه، خمیدگی به وجود می‌آورد. تیرچه بتن پیش تنیده در اثر بارگذاری هموارتر می‌شود، اما باز هم تمامی بتن متراکم نمی‌باشد و هیچ گونه ترکی بوجود نمی‌آید. اضافه بر فقدان ترک‌ها، عمل ساختاری در تیرچه‌های بتن پیش تنیده بسیار موثرتر از تیرچه‌های مسلح معمولی هستند و همچنین از مواد کمتری نیز استفاده می‌کنند. اولین مرحله در پیش تنیدگی به این صورت هست که رشته‌های پیش تنیده فولاد در عرض کف قالب بسط داده می‌شود. در مرحله بعد بتن در اطراف رشته‌های کشیده شده و ریخته می شود و بتن‌ها به رشته‌ها می‌چسبند. زمانی که رشته‌ها قطع می‌شوند، بتنها متراکم شده و تیرچه خمیده می‌شود. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

ویژگی های فنی تیرچه های بتنی پیش تنیده

مشخصات فنی تیرچه‌های فوق مدرن اشپنیت همانند هر عضو بتنی پیش‌تنیده دیگر بر اساس پارامترهایی همچون مشخصات هندسی مقطع، مشخصات مکانیکی بتن و مشخصات مکانیکی کابل‌های فولادی (وایرwire)، تعیین می‌گردد. بتن بکاررفته در تیرچه‌ها دارای مقاومت ۳۵۰ تا ۵۵۰ کیلوگرم‌ نیرو بر سانتیمترمربع (بسته به تعداد وایر) و وایرهای بکاررفته نیز بر اساس استانداردهای بین‌المللی دارای حداقل مقاومت نهایی ۱۷۵۰۰ کیلوگرم‌ نیرو بر سانتی مترمربع می‌باشند. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

کاربرد بتن پیش تندیده

بتن پیش تنیده برای غلبه بر مشکل ترک خوردن در بتن آرمه است به کار می‌رود. زمانی که یک قسمتی ساختمانی پیش از حمل بار خدمات، متراکم شود پیش تنیدگی به وجود می‌آید برای جبران این گونه خسارت‌ها از بتن پیش تنیده استفاده می‌شود. بتن پیش تنیده به عنوان نسل سوم بتن معرف است. بتن پیش تنیده توسط فولاد مسلح کشیده شده در یک جزء ساختمان به وجود می‌اید. مراحل بتن ریزی، پیش تنیدگی می‌تواند به عنوان پیش تنیدگی بتن و پس تنیدگی بتن تقسیم‌بندی شود. پیش تنیدگی بتن، فولاد مسلح را پیش از بتن ریزی تحت کشش قرار می‌دهد و پیش تنیدگی بتن نیز به پیوند ساخته شده بین فولاد مسلح کشیده می‌شود و بتن سفت شده اعمال می‌شود. در تکنیک پس تنیدگی فولاد مسلح یا تاندون بعد از بتن ریزی و بدست آوردن مقاومت مناسب کشیده می‌شود. در پس تنیدگی تاندون‌های فولادی در بتن با مقاومت درست در حفره‌های محفوظ قرار داده می‌شود.

سابقه استفاده از بتن پیش تنیده

بتن پیش تنیده برای اولین بار درسان فرانسیسکو در سال ۱۸۸۶به ثبت رسید. در اروپا به دلیل فقر فولاد، بتن پیش تنیده به عنوان یک ماده سازنده مجاز بعد از جنگ جهانی دوم شناخته شده است. اولین ساختار بتن پیش تنیده در آمریکای شمالی، برای ساخت پل خاطره انگیز، در سال ۱۹۵۱به پایان رسید. این روزها با توسعه بتن پیش تنیده پل‌ها با دهانه‌های طویل، ساختمان‌های بلند و برج‌ها و… ساخته می‌شود. پل‌های ساخته شده بوسیله بتن پیش تنیده در اسپانیا در حال حاضر با دهانه اصلی ۴۴۰ متر ساخته می‌شود. برجهایی در کانادا تورنتو که با بتن پیش تنیده ساخته شده به ارتفاع ۵۵۳ متر است. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

مزایای اقتصادی استفاده از تیرچه های پیش تنیده

۱- کاهش قیمت تیرچه پیش تنیده بیش از ۴۰ درصد
به علت مصرف کمتر فولاد در تیرچه‌های پیش تنیده، قیمت این نوع تیرچه نسبت به تیرچه‌های سفالی و بتنی تا بیش از ۴۰ درصد ارزانتر می‌باشد. هم اکنون در کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل کمبود فولاد و صرفه جویی اقتصادی استفاده از تیرچه‌های پیش‌تنیده رواج بیشتری دارد.

۲- کاهش مصرف بتن تا ۴۰ درصد کمتر از تیرچه‌های کرومیت و سفالی
با توجه به پرشدن جان تیرچه‌های پیش تنیده در کارخانه، در هنگام بتن ریزی سقف‌ها در محل پروژه در حدود ۴۰ درصد مصرف بتن کاهش می‌یابد.

۳- کاهش قیمت بلوک های مصرفی در تیرچه‌های پیش تنیده
به علت ارتفاع کمتر تیرچه‌های پیش تنیده نسبت به تیرچه کرومیت و تیرچه سفالی که در حدود ۱۳ و ۱۵ سانتیمتر می‌باشد به جای استفاده از بلوک‌هایی با ارتفاع ۲۵ سانتیمتر، می‌توان از بلوک‌هایی با ارتفاع کمتر (به شرط فشردگی و استحکام بیشتر بلوک یونولیت در هنگام بتن ریزی) استفاده نمود.

۴- کاهش وزن فولاد فونداسیون و سازه
با در نظر گرفتن وزن کمتر سقف‌های اجرا شده بوسیله تیرچه‌های پیش تنیده، در زمان طراحی و محاسبات از مصرف فولاد در سازه کاسته می‌شود.

۵- سرعت اجرا
کاهش قابل ملاحظه زمان اجرای سقف با استفاده از تیرچه پیش تنیده. عدم نیاز به جک در زیر تیرچه های کوچک و استفاده از جک کمتر در دهانه های بزرگ ، همچنین امکان استفاده از مش های پیش ساخته فولادی به جای میلگردهای افت و حرارت نیز بر سرعت اجرای سقف ها می افزاید.

بررسی بازار

امروزه تولید انبوه و استفاده از کابل بسیار پرمقاومت به جای میلگرد، موجب کاهش وزن فولاد مصرفی در تیرچه‌های بتنی پیش تنیده گردیده است و لذا هزینه تولید آن نسبت به کالاهای جایگزین کاهش چشمگیری یافته است. و به علت وجود یک توده بزرگ بتن در تیرچه اشپنیت، بخش بزرگی از فضای خالی بین بلوک‌های سقفی پر شده و در نتیجه حجم بتن ریزی سقف کاهش می‌یابد که باعث کاهش هزینه‌های ساخت در پروژه‌های ساختمانی را به همراه دارد. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

دیگر خصوصیات فنی قطعات پیش تنیده شده باعث شده است که در شهر سازی نوین کاربرد بالایی از صنعت ساختمان‌سازی تا پروژه‌های بزرگ پل سازی را داشته باشد. لذا با دورنمای توسعه و آبادانی کشور رشد روز افزونی برای استفاده و تمایل انبوه سازان به استفاده از این محصول را فراهم می آورد در نتیجه در کسب سهم بازار با توجه به تقاضای بالای موجود در بخش عمرانی کشور بازار مناسبی برای محصول طرح پیش‌بینی می‌شود.

سرمایه گذاری مورد نیاز

مطابق تحقیقات بهین صنعت یاب برای احداث واحد تولید بتن پیش تنیده به ۲۲ حدود میلیارد ریال سرمایه ثابت نیاز دارید. بازدهی طرح حدود ۳۴ درصد می‌باشد و کمتر از ۳ سال می‌توانید سرمایه اولیه خود را برداشت نمایید.

مزایای اجرای طرح

با توجه به مواردی چون تامین بخشی از تقاضای داخلی طرح تولید قطعات بتنی پیش تنیده در صورت بهره‌برداری از این طرح و کاربرد گسترده و رو به رشد محصولات طرح در صنعت ساختمان سازی و قابلیت‌های فراوان این قطعات از یک سو و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب طرح از سوی دیگر، طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌توان معرفی نمود.

سوالات متداول:

سوالات پرسیده شده درباره تیرچه‌های بتنی پیش تنیده:

— تا چه دهانه ای می توان از این محصول استفاده کرد؟
دهانه 12 متر

— آیا روش خاصی برای اجرای اسکلت با این تیرچه ، مورد نیاز است ؟
روش اجرای تیرچه پیش تنیده ایران، درست همانند تیرچه‌های معمولی است و هیچگونه تفاوتی وجود ندارد. در اسکلت بتنی، حدود 10تا 15 سانتي‌متر از دوانتهای تيرچه در داخل قفس آرماتور تيرهای اصلی باربر عمود بر راستای تيرچه قرار گرفته پس از اجرای میلگردهای حرارتی بتن‌ريزی انجام می‌گيرد. و در اسکلت فولادی نيز هريک از دو انتهای تيرچه بر روی لبه‌ی بال پايينی پروفيل فولادی تيرهای اصلی باربر عمود بر راستای تيرچه قرارگرفته و پس از اجرای میلگردهای حرارتی بتن‌ريزی انجام می‌گيرد. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

— چرا با وجود تمام این مزیت ها ، قیمت نسبت به تیرچه معمولی ارزان تر است ؟
تولید انبوه و تمام اتوماتیک موجب سرشکن شدن هزینه تولید و کاهش آن می‌گردد. ضمن اینکه استفاده از فولاد بسیار پرمقاومت (چهار برابر مقاومت میلگرد AIII) و همچنین پیش‌تنیده شدن بتن موجب افزایش شدید مقاومت کششی و برشی بتن شده و لذا نیاز به استفاده از میلگردهای طولی قطور و همچنین آرماتور برشی (زیگزاگ) را منتفی می‌سازد.

— تیپ‌بندی تیرچه‌های پیش تنیده ایران چگونه است و تا چه دهانه‌ای میتوان از آنها استفاده نمود؟
تیپ‌بندی تیرچه‌های پیش تنیده ایران بر اساس ارتفاع تیرچه و تعداد وایرهای به‌کاررفته در آنها تیپ‌بندی می‌گردند. هرچه دهانه بزرگتر و بار مرده و زنده بیشتر باشد، ارتفاع و تعداد وایرها افزایش می‌یابد. با استفاده از این تیرچه‌ها امکان اجرای دهانه‌هایی با طول بیشتر از 10 متر برای بار زنده مسکونی امکان‌پذیراست.

— محاسبات تیرچه پیش تنیده ایران بر اساس کدام آیین‌نامه‌ها و استانداردهای داخلی یا خارجی قابل انجام است؟
بتن پیش‌تنیده برای اولین بار در حدود 100 سال پیش مورد استفاده قرار گرفته و با گذشت نزدیک به یک قرن، استفاده از آن بسیار رواج یافته است بگونه‌ای که امروزه، ضوابط بکارگیری و کنترل آن بعنوان بخشی جدانشدنی از آیین‌نامه‌ها و استانداردهای ساختمانی را تشکیل می‌دهند.
ضوابط بکارگیری و محاسباتی تیرچه پیش تنیده نیز بعنوان یک نوع تیرچه پیش‌ساخته متشکل از بتن پیش‌تنیده‌ی پیش‌کشیده در آیین‌نامه‌های متعدد داخلی و خارجی درج گردیده‌است. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

— چرا در اجرای سقف‌های متشکل از تیرچه پیش تنیده نیازی به آرماتور منفی در محل تکیه‌گاه نیست؟
طراحی، محاسبه و کنترل مقاومت خمشی تیرچه‌های پیش تنیده و تعیین تعداد وایرها با فرض تیر دوسر ساده (مفصل) انجام گرفته است. همچنین جانمایی وایرها در مقطع تیرچه نیز بگونه‌ای تنظیم گردیده که بتن تیرچه پس از پایان بتن‌ریزی و شروع عملکرد مرکب سقف، تحت کشش قرار گیرد تا نیروی فشاری پیش‌تنیدگی با آن مقابله نماید. این در حالی است که، استفاده از آرماتور منفی در محل تکیه‌گاه‌ها، موجب تعبیه یک ظرفیت خمشی منفی در محل تکیه‌گاه‌ها گردیده که با بسیج شدن آن، علاوه بر افزایش تنش فشاری در بتن تیرچه پیش‌تنیده و افزایش احتمال خرد شدن آن، لنگر پیچشی ناخواسته‌ای نیز در تیرهای اصلی عمود بر تیرچه‌ها ایجاد می‌نماید که معمولا” در طراحی و محاسبه و کنترل آن تیرهای اصلی توسط طراحان سازه در نظر گرفته نمی‌شود.

— مزیت های اصلی تیرچه پیش تنیده چیست؟ و چرا استفاده از تیرچه پیش تنیده نسبت به تیرچه های معمولی ارجحیت دارد؟
تیرچه ایران یک نوع تیرچه پیش تنیده ازنوع پیش کشیده است که بصورت صنعتی در یک خط تولید کاملا” اتوماتیک ساخت کشور آلمان تولید می گردد. بدین ترتیب مزیت های اصلی تیرچه پیش تنیده ایران به دوبخش مزیت های اقتصادی و مزیت های فنی تقسیم می گردد.

— نحوه بکارگیری آرماتور برشی مضاعف (اوتکا) در تیرچه‌های پیش تنیده چگونه است؟
بطورکلی، درصورتی که مقاومت برشی بتن سقف متشکل از تیرچه پیش تنیده که از مجموع مقاومت برشی بتن تیرچه پیش‌تنیده و مقاومت برشی بتن درجاریز محاسبه می‌گردد، از کفایت لازم برخوردار نباشد لازم است از آرماتور برشی استفاده گردد. ولی معمولا” به‌علت وجود نیروی فشاری پیش‌تنیدگی در تیرچه پیش تنیده، روابط مندرج در آیین‌نامه‌‌ها بگونه‌ای است که مقاومت برشی بتن، به‌تنهایی جوابگوی نیروی برشی بوده و از لحاظ محاسباتی و آیین‌نامه‌ای نیازی به تعبیه آرماتور برشی وجود ندارد. با این وجود، به‌علت احتمال وارد آمدن آسیب‌های ناخواسته به دو انتهای تیرچه‌ها که ممکن است در هنگام بارگیری، حمل، تخلیه و نصب تیرچه‌ها روی دهد، توصیه می‌گردد، در دهانه‌های بلند یا سربارهای سنگین، مطابق دیتیل‌های اجرایی تهیه شده توسط تیرچه پیش‌تنیده ایران، در هر دو انتهای تیرچه از آرماتور تقویتی برش (اوتکا) استفاده گردد. تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

— آیا برای اجرای تیرچه پیش تنیده نیازی به طراحی و یا تغییر خاصی در نقشه ساختمان است؟
خیر ، نیازی به تغییر در نقشه نیست.

/irpci.ir/ تیرچه‌های بتنی پیش تنیده

برچسب ها

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close