exbonds
طرح توجیهی

تولید سیگار ، سرمایه گذاری در صنعت دخانیات و بازار مصرف آن

طرح توجیهی تولید سیگار

طرح تولید سیگار و سرمایه گذاری در صنعت دخانیات و بازار مصرف آن

معرفی طرح تولید سیگار

سیگار، برگِ بریده یا خردکردهٔ توتون که معمولاً در کاغذ نازک پیچیده شده‌است و برای «کشیدن دود» آن به کار می‌رود. طرز استفادهٔ آن این‌طور است که یک طرف آن را آتش می‌زنند، و از طرف دیگر (که معمولاً فیلتر یامُشتوک دارد) دود را به درون ریه‌ها می‌کشند (پُک زدن). سیگار را با پیچیدن تنباکو در کاغذ سیگار که کاغذ نازکی است درست می‌کنند، و یا، در بیشتر موارد، سیگارهای آماده دارای نام تجاری ساخت کارخانه‌های تولید سیگارت را خریداری می‌کنند.

انواع سیگار:

1- سایز معمولی (KING SIZE)
2- سیگار باریک (SLIM)
3- سیگار پهن (WIDE)
4- (ملایم) لایت (LIGHT) و یا کم تار (LOW TAR)
5- (خیلی ملایم) آلترالایت (ULTRA LIGHT)
6- منتول (دارای اسانس نعناع) (MENTHOLS): احساس خنکی را القا میکند.

مفهوم رنگبندی پاکت های سیگار:

1- پاکت قرمز: طعم کامل و قوی
2- پاکت سفید و یا طلایی: لایت
3- پاکت آبی و یا نقره ای: آلترالایت
4- پاکت سبز: منتول
5- پاکت سبز کم رنگ: منتول لایت
6- پاکت قرمز تیره: سیگار بدون فیلتر.

چهار جزء اصلی تولید سیگار:

 1. توتون
 2. کاغذ، اسانس و مواد نگهدارنده
 3. چسب
 4. فیلتر؛ فیلترها به طور سنتی از الیاف استات سلولز ساخته میشوند که به عنوان قرقره شناخته می شوند. نوآوری های اخیر شامل کپسول عطر در فیلترها و فیلترهای لوله است.

ماشین آلات بسته بندی و تولید سیگار:

 1. برش برگ
 2. ماشین رول کردن سیگار
 3. برش فیلتر
 4. دستگاه اتصال فیلتر
 5. چاپگر علامت
 6. بسته بندی کننده
 7. ماشین مهر زنی
 8. کاغذ پیچ
 9. جعبه
 10. پس از کاغذ پیچی

کد ایسیک مربوط به تولید سیگار

توتون سیگارت 1600412306و کد تعرفه 24031000
24039100
24039900

درآمد سیگار

بیش از 55 درصد فروش سیگار سود است!!
بر اساس آمارهای موجود در کشور سالانه 65 میلیارد نخ سیگار مصرف می‌شود که به طور حتم هم‌اکنون این آمار با رشد مواجه شده است، مصرف سالانه سیگار در جهان به 5هزار و 600 میلیارد نخ می‌رسد.
سود حاصل از فروش سیگار به اندازه‌ای سرشار است که دولت‌ها حاضر به کاهش فروش سیگار در کشورهای دیگر و در کشور خودشان نیستند. شرکت دخانیات ایران را می‌توان از سودآورترین شرکت‌های دولتی در بخش صنایع و معادن دانست.

ویژگی های سیگار

• سیگارها می‌توانند از چهارهزار ماده‌ تشکیل شوند و هنگام سوختن 200 ترکیب شیمیایی دیگر تولیدکنند. بخش زیادی از این 200 ماده می‌تواند به ریه آسیب برساند.
• نیکوتین سیگار در عرض ده ثانیه پس از استنشاق دود، به مغز می‌رسد و در تمام اجزای بدن حتی شیر مادران نیز رسوخ می‌کند.
• نزدیک ۲۹ درصد از سیگار از شکر تشکیل می شود! رازی که بیماران دیابتی از آن بی اطلاع هستند و اثرات سوختن شکر نیز هنوز نامعلوم است.
• سیگارهای لایت از تزریق مونوکسیدکربن به تنباکو در حرارت بالا ساخته می‌شوند که طی این فرآیند تنباکو مانند یک فوم، پف می‌کند و سپس مانند تنباکوی معمولی در کاغذ پیچیده می‌شود.
• سیگارهای لایت با سوراخ‌هایی در اطراف فیلتر ساخته می‌شوند که هوادهی آن را بهتر می‌کند. اما بسیاری از سیگاری‌ها این سوراخ‌ها را با لب‌ها و انگشتان خود برای زدن یک پوک قوی‌تر می‌پوشانند!

معرفی مواد به کار رفته در تولید سیگار

تنباکو یا توتون چیست؟

تنباکو یا توتون گیاهی با برگ‌های پهن است که در اصل در آمریکای شمالی و جنوبی رشد می‌کرد و امروزه در سراسر جهان کشت می‌شود. نامتنباکو به برگ‌های خشک و بریده شدهٔ این گیاه هم گفته می‌شود. مصرف اصلی این گیاه تدخین دود حاصل از سوزاندن برگ‌های خشک آن است که دارای نیکوتین است. این کار با پیچیدن آن در کاغذ یا پیچیدن برگ‌های برش نخوردهٔ آن به صورت سیگار یا سیگار برگ یا ریختن آن‌ها در سر قلیان و تدخین (کشیدن) آن‌ها انجام می‌شود.
آلکالوید نیکوتین معمولاً به عنوان جزء اصلی تنباکو شناخته می‌شود، امّا نیکوتین خود به تنهایی اعتیادآور نیست.

این محصول، یک کالای با ارزش در اقتصاد کشورهایی چون کوبا، هند، چین و ایالات متحدهٔ آمریکا است.

توتون‌های پرفروش موجود در بازار ایران: توتون رشته‌ای (موش)، توتون ساده و معطر اشنویه، توتون پادشاه ترکیه، توتون خزر شمال، توتون کردستان، توتون سیگار ویرجینیا، توتون کاپیتان بلک، توتون نوچه، توتون باسما، توتون بارلی، توتون پارلامنت، توتون خاصلو، توتون شمزین، توتون لوئیس،

نیکوتین چیست؟

نیکوتین یک ترکیب آلی نیتروژن‌دار است که بیشتر در گیاهانی مانند تنباکو و در اندازه‌های کمتر در گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، بادمجان وفلفل‌سبز یافت می‌شود. نیکوتین و هورمون سروتونین از هیپوتالاموس ترشح می شوند و به هورمون های شادی معروف هستند.میتوان در ماری جوانا نیز تا حدودی به این موضوع اشاره کرد. ۰٫۳ تا ۵ درصد گیاه خشک تنباکو را نیکوتین می‌سازد و یک زهر اثرگذار بر سامانه عصبی است که در بسیاری از حشره‌کشها به کار می‌رود. نیکوتین در اندازه‌های کمتر یک انگیزنده زیستی (محرک‌های زیستی) است و سبب اعتیاد و بی‌حالی وناتوانی می‌شود بسیاری از ویژگی‌های روانی دود تنباکو است.

اسانس سیگار

اسانس های سیگار به عنوان طعم دهنده و معطر کننده مورد استفاده قرار میگیرند. اسانسها باعث خنک شدن سیگار و ایجاد بوی مطبوع در آن میشوند. از کشورهای عمده تولیدکننده اسانس سیگار میتوان به آمریکا، آلمان، انگلستان، مالزی، هنـد و چـین اشـاره کرد.

طرح توجیهی تولید انتول: ۲۴۲۹۱۴۱۳
طرح توجیهی تولید اسانس مصنوعی: ۲۴۲۹۱۴۱۲
طرح توجیهی تولید انواع اسانسهای شیمیایی: ۲۴۲۹۱۴۱۰
طرح توجیهی تولید اسانس میوه: ۱۵۴۹۱۴۲۰

اسانس خنک کننده ی نعنا یا همان منتول (Menhol) اسانسی که برخی از شرکت های تولید کننده ی سیگار به محصولات خود اضافه می کنند. این اسانس باعث خنک شدن و مطبوع شدن سیگار است. تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که کشیدن این سیگار ها احتمال اعتیاد را در جوانان بیشتر می کند.

معرفی سیگار گیاهی

سیگار گیاهی (که سیگار بدون تنباکو یا بدون نیکوتین هم نامیده می‌شود) سیگاری است که تنباکو ندارد و به جای آن از انواع مختلف گیاهان یا مواد گیاهی تشکیل شده‌است. چنین سیگارهایی نباید با سیگارهای بدون افزودنی یا سیگارهای دارای تنباکوی طبیعی اشتباه گرفته شود. این سیگارها اغلب، مثل تنباکوی بدون دود گیاهی، به عنوان جایگزینی برای محصولات استاندارد تنباکو (سیگارهای اولیه) و بسیاری مواقع برای کمک به ترک سیگارترویج می‌شوند.

گاهی اوقات هم این سیگار در صحنه‌های بازیگری توسط بازیگرانی که سیگاری نیستند، یا همان‌طور که به‌طور فزاینده‌ای رایج می‌شود در جاهایی که قانون ضد تنباکو سیگار کشیدن را ممنوع کرده‌است، استفاده می‌شود.

به جای توتون و تنباکو برای پر کردن این سیگارها امکان دارد از طیف گسترده‌ای از محصولات مصرفی استفاده شود. ذرت و تعدادی از گیاهان معطر مثل: نعنا، دارچین، علف لیمو توسط گروه زیادی از تولیدکنندگان سیگار مورد استفاده قرار گرفته‌است. سازندگان دیگر از مواد غیر علفی مثل گلبرگ رز و برگ‌های شبدر استفاده کرده‌اند. بعضی از تولیدکننده‌ها به ویژه در شیشه باگاس بی‌طعم استفاده کرده و سیگارهایی با طعم‌های متفاوت درست می‌کنند. بعضی از سیگارهای گیاهی با کاهوی خشک شده درست می‌شود.

سیگارهای گیاهی اعتیادآور محسوب نمی‌شوند چون مادهٔ اعتیادآور ندارند. سرمنشا این سیگارها انگلستان و در سال ۱۹۴۷ است، ظاهراً هانی رز و بلک‌سوان قدیمی‌ترین برند این سیگارها هستند که هم‌اکنون هم در سراسر جهان فروخته می‌شوند.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن