معرفی انواع ارز دیجیتال

توکن میکر Maker چیست؟ آن چه درباره این توکن باید بدانید

توکن Maker MKR

توکن MKR یک نشانه اختصاصی برای توکن Maker است و به جای ارز فیات، توسط اتریوم پشتیبانی می شود.
این اساس سیستم ساده بانکی است که بر اساس فناوری blockchain ساخته شده است که امکان پرداخت ساده بین المللی و انتقال همتا به همتا را فراهم می کند. DAI یک stablecoin است که در امتداد ایده آل های بانکی ذخیره کسری طراحی شده و به Maker MKR مرتبط است. به عبارت ساده ، پناهگاهی امن است که باید از نوسانات بازار اصلی جلوگیری کند.

Customize this widget

مقدمه ای درباره توکن Maker

یکی از بزرگترین موانع پذیرش جریان اصلی Crypto به عنوان ارز، قیمت گذاری بی ثبات است. برای مثال بیت کوین تنها در سال 2018 از 6000 دلار تا 17،000 دلار قیمت داشت. هیچ کس نمی خواهد یک روز فقط 10،000 علامت رمزنگاری به ظاهر بی ارزش را بر روی چندین چیز سرمایه گذاری یا هزینه کند ، فقط برای دیدن قیمت بعدی به ارزش بیش از 100 میلیون دلار در روز دیگر. Maker DAI یک stablecoin است که به منظور رفع این نوسانات است.(Tether (USDT احتمالاً شناخته شده ترین stablecoin است، اما در کانون اختلاف نظرها قرار دارد. منتقدان و تنظیم کننده ها شک می کنند که از پول فیات حمایت می شود، همانطور که سازندگان آن ادعا می کنند ، اگرچه یک گزارش اخیر (توجه داشته باشید: نه ممیزی) اثبات مبنی بر حمایت دلار از سکه را داشته است.در هر صورت ، Tether فاقد شفافیت است ، ارتباط تنگاتنگی با بیت فینکس دارد و گفته می شود در سال 2017 برای دستکاری قیمت بیت کوین (و صنعت رمزنگاری) استفاده شده است.

Tether فاقد شفافیت است، ارتباط تنگاتنگی با بیتفینکس دارد و گفته می شود در سال 2017 برای دستکاری قیمت بیت کوین (و صنعت رمزنگاری) استفاده شده است. با استفاده از نشانه MKR اختصاصی خود این یک رویکرد جالب است که از نزدیک به کسری از ذخیره کسری تبعیت می کند، که در آن یک بانک فقط موظف است بخشی از بدهی های سپرده خود را نگه دارد.به جز پشتیبانی وثیقی از DAI، دلار آمریکا یا هر نوع ارز فیات دیگر نیست – این Ethereum است، و کل سیستم با استفاده از فناوری blockchain و اکوسیستم هوشمند قرارداد ساخته شده است.

خالق MakerDAO کیست؟

MakerDAO در سال 2014 ، در کالیفرنیا، توسط توسعه دهنده و کارآفرین Rune Christensen تاسیس شد. تیم اصلی مدیریت و توسعه آن 20 نفره است. پس از سه سال توسعه، MakerDAO سرانجام DAIcoin با ثبات را راه اندازی کرد.

MakerDAO امیدوار است که بتواند یک Bitcoin ثابت قابل اعتماد در DAI و یک سیستم اعتبار عادلانه برای همه ایجاد کند. گشودن موقعیت بدهی وثیقه ای (CDP) با استفاده از اتر به معنای آن است که DAI می تواند نقدینگی را در برابر دارایی های رمزنگاری شده تأمین کند.

تجزیه MKR و DAI

سازنده توکن Maker: در مجموع 1000،000 عرضه دارد. حداکثر قیمت آن 1687.86 دلار بود که در 20 ژانویه 2018 رخ داد.MKR یک نشانه ERC-20 در blockchain Ethereum است و نمی توان از آن بهره برداری کرد. در عوض ، در پاسخ به نوسانات قیمت DAI به منظور حفظ معلق در حدود 1 دلار ، ایجاد و نابود شده است. توکن Maker برای پرداخت هزینه معاملات در سیستم Maker استفاده می شود و سیستم را به صورت وثیقه در می آورد.
متأسفانه بسته شدن OasisDEX در سال 2019 ، نقدینگی این پروژه را خنثی کرد. هنوز هم این پروژه از طریق بازار خرس های اتریوم (و صنعت رمزنگاری) ثابت نگه داشته شده است. عملکرد در این stablecoin امید بسیاری می دهد.
در اختیار داشتن MKR، حق رأی در سیستم رأی گیری مستمر تأیید سازنده وجود دارد. حاکمیت بد، نشانه های MKR را کاهش می دهد، بنابراین دارندگان MKR برای رأی دادن به منافع کل سیستم انگیزه می گیرند. بنابراین این یک ساختار کاملاً غیرمتمرکز و دموکراتیک است که یک USP بدون استفاده از فناوری blockchain است. DAI به ندرت دقیقاً 1 دلار ارزش دارد – به طور معمول بین $ 0.98 و 1.02 دلار است. به جای استخراج با خرید وثیقه بدهی (CDP) ، قراردادهای هوشمند سازنده که به عنوان وام عمل می کنند ، صادر می شود. پس از پرداخت وام (همراه با هزینه های MKR) ، پس از تحقق قرارداد هوشمند ، DAI از بین می رود.
برای خرید DAI stablecoin، باید ETH خود را به Ethereum پیچیده (W-ETH) تبدیل کنید. اینگونه است که مبادلات غیرمتمرکز مانند 0x امکان مبادله بین ETH و نشانه های موجود در blockchain اتریوم را فراهم می کند.تبدیل بین MKR ، DAI و ETH در Oasis Direct انجام می شود ، پلت فرم تبادل غیرمتمرکز توکن MakerDAO که همچنین از سایر نشانه های ERC20 در کلبه Ethereum پشتیبانی می کند. صرافی های دیگری مانند رادار رله ، HitBTC ، کیبر و اتفینکس نیز از DAI و MKR پشتیبانی می کنند و بیش از یک میلیون دلار ارزش هر یک از آنها به صورت روزانه معامله می شود. اخیراً سازنده همکاری با AirSwap DEX را اعلام کرد.
هر دو نشانه را می توان در هر کیفی که از ERC-20 پشتیبانی می کند ، ذخیره کرد. سیستم Maker پیچیده به نظر می رسد ، اما در تئوری کار می کند و فناوری قرارداد هوشمند کاربردهای گسترده تری در جهان دارد. در کوتاه مدت ، stablecoin DAI می تواند افراد و موسسات را به طور یکسان در برابر نوسانات ارزهای فیات و بیش از حد آلودگی محافظت کند.

مزایای رقابتی توکن Maker

بزرگترین تفاوت بین Maker و Tether شفافیت است. تحقیقات اینترنتی ارتباط آنها را نشان می دهد و آنها مدیران c-suite مانند رئیس استراتژیک فیل پاتر (که در اواخر ژوئن سال 2018 از کناره گیری کنار رفت) به اشتراک گذاشتند.در مقابل ، سازنده کاملاً نسبت به توسعه پروژه blockchain خود شفاف است. به عنوان مثال ، می توانید بیش از دو سال ضبط جلسات نیمه هفتگی را در صفحه MakerDAO SoundCloud پیدا کنید.
MakerDAO با استفاده از قراردادهای هوشمند CDP برای وثیقه دارایی ، DAI را ایجاد می کند. این بدان معناست که از ETH به جای ارز فیات پشتیبانی می شود ، و CDP ها اطمینان می دهند که همیشه دارایی های ETH به اندازه کافی برای تأمین عرضه DAI وجود دارد. در اصل ، قراردادهای CDP ETH را نگه می دارند و اگر رویدادی قوای سیاه رخ دهد ، مانند تصادف ETH قبل از اینکه کسی واکنش نشان دهد ، MKR در بازار آزاد برای تأمین ضررها منحل می شود.
طبق اسکنهای blockchain Ethereum ، بیش از 2.1 میلیون ETH (تقریبا 2 درصد از کل عرضه) در مارس 2019 در قراردادهای Maker قفل شده است.
ساز همچنین در تمام سال 2018 بر روی مشارکتهای رمزنگاری تلاش می کند. این شرکت با OmiseGO ، Digix ، Request Network ، Tradeshift و CargoX همکاری داشت. هرچه شرکای بیشتر سازنده جمع آوری کند ، استابلوکوین آن زنده تر می شود.

هدف از عرضه توکن MKR

Maker یک پروژه بلندپروازانه با هدف آینده غیر متمرکز برای ارزهای رمز پایه است. راه اندازی آن به سه سال توسعه شبکه اصلی Ethereum طول کشید. توسعه دهندگان آن از طریق این ویژگی های اصلی در شرط موفقیت خود هستند.Maker یک سیستم دو توکن است که هر دو نوع MKR و DAI ERC-20 را شامل می شود. هر دو از ETH به عنوان یک جفت تجاری استفاده می کنند.
سازنده از قراردادهای هوشمند MKR و CDP برای تثبیت نشانه DAI با قیمت 1 دلار استفاده می کند. این فقط به دلار آمریکا وابسته است و در صورت فروپاشی اقتصاد ایالات متحده ، می توان آن را به ارز دیگری منتقل کرد.Maker یک بستر غیرمتمرکز است که در مبادلات غیرمتمرکز متمرکز است. این توسط بسیاری از صرافی های بالای غیرمتمرکز پشتیبانی می شود.
حق رأی در پلت فرم Maker توسط دارندگان MKR برگزار می شود که خریداران آخرین راه حل برای DAI stablecoin هستند و به همین دلیل برای ادامه کار سیستم عامل تشویق می شوند.

در کجا می توان توکن MKR را معامله کرد؟

این توکن را اکثره صرافی ها پشتیبانی می کنند و شما می توانید آن را خرید و فروش کنید که این عمر باعث می شود کار با این توکن بسیار ساده شود و دغدغه ای بابت بابت این موضوع پیش نیاید.

کیف پول های میکر

میکر یک توکن متکی بر اتریوم است که شما می توانید از هر کیف پول اتریومی که آن را پشتیبانی می کند استفاده کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x