exbonds
مقالات کسب و کار

ثبت نام کارگزاری مفید آنلاین

آشنایی با معتبرترین کارگزاری بورس

سال هاست مردم دیگر آن غریبگی پیشین را با بازار بورس ندارند. هر ساله توجه عده ی بیشتری از مردم به بازار بورس و فرصت های سرمایه گذاری آن جلب می شود. کارگزاری مفید یکی از برترین کارگزاری های ایرانی است که جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به معامله گران فعالیت می کند. در ادامه بیشتر با نقش کارگزاری در بورس و نحوه ی ثبت نام در کارگزاری مفید آشنا می شویم.

نقش کارگزاری در بورس چیست؟

همانطور که شما برای انجام کارهای بانکی خود نظیر نقل و انتقال پول به بانک ها مراجعه می کنید برای ورود به بازار بزرگ بورس و سرمایه گذاری در آن باید به یکی از کارگزاری های مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنید. درواقع می توان گفت کارگزاران بورس واسطه هایی هستند که از طریق آن ها می توانید معاملات بازار بورس را انجام دهید. اگر کارگزاری ها نبودند شما مجبور می شدید مکررا در ساختمان مرکزی بورس واقع در خیابان حافظ حاضر شوید. و سپس در بین جمعیت انبوه معامله گران که در حال حاضر بیش از یک‌میلیون نفر می‌باشند حاضر شده و درخواست خود را در همهمه موجود اعلام می‌کردید. اما با وجود کارگزاری هایی مانند کارگزاری مفید شما به راحتی در قیمت و تعداد مدنظر خود سفارش را ثبت نموده و پس از آن تمامی فعالیت‌ها به‌صورت خودکار انجام می‌گیرد.

آیا کارگزاری ها کارمزد دریافت می کنند؟

بله کارگزاری های مختلف از جمله کارگزاری مفید جهت ارائه ی خدمات معاملاتی از شما مبلغی با عنوان کارمزد معاملاتی دریافت می کنند. این مبلغ پس از انجام خرید یا فروش از حساب شما کسر می گردد. هم‌چنین طبق قانون بابت فروش سهام معادل ۰٫۵ درصد ارزش فروش سهام ( و نه سود حاصله برای شما) به صورت خودکار کسر می‌گردد.

معرفی کارگزاری مفید

خیلی بعید است که با نام کارگزاری مفید آشنا نباشید. حتی اگر تا به حال فعالیتی در زمینه ی بورس نداشتید حتما این نام را از افراد دور و برتان شنیده اید. مفید در واقع یکی از کارگزاری های خوب و معروف ایرانی است. افراد زیادی از طریق مفید در بورس سرمایه گذاری می کنند. این کارگزاری در تلاش است تا یکی از معتبرترین مراجع برای معامله گران بورس باشد. بنابراین با شعار حفظ سرمایه ی سرمایه گذاران در بازار فعالیت می کند.

مرحله ی اول ثبت نام آنلاین

پیش از افتتاح حساب در کارگزاری مفید شما باید در سجام یا همان سامانه ی جامع اطلاعات مشتریان ثبت نام کرده باشید. این سامانه توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه ی وجوه زیر نظر سازمان بورس در جهت ایجاد سامانه یک پارچه و فرا گیر و ارائه خدمات بهتر و سریع تر به سرمایه گذاران ایجاد شده است. سجام یک سامانه ی تجاری نیست. هدف سجام کسب درآمد نیست و به لحاظ گستردگی خدمات یک سامانه ی ملی محسوب می شود. سجام همچنین مورد تایید و تحت نظارت کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اواراق بهادار است و در طراحی و پیاده سازی آن از حضور یک تیم حقوقی زبده استفاده شده است.

ثبت نام در کارگزاری مفید

برای ثبت نام در کارگزاری آنلاین مفید شما می توانید فرم های ثبت نام را به صورت حضوری و یا غیرحضوری پر کنید. سپس با در دست داشتن مدارک مورد نیاز جهت احراز هویت و صدور قرارداد آنلاین، اقدام به مراجعه حضوری به هر یک از شعب مفید کرده و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید. باید بدانید کارگزاری مفید هیچ گونه هزینه ای بابت خدمات افتتاح حساب دریافت نمی کند. هزینه ی انجام خدمات نیز در این دفاتر طبق تعرفه های خدماتی دفاتر پیشخوان است.

مدارک لازم برای ثبت نام

شما به عنوان یک شخص حقیقی برای ثبت نام در کارگزاری مفید نیاز به اصل شناسنامه و کارت ملی خود دارید. اما مدارک لازم برای اشخاص حقوقی به این شرح می باشد: 1- تصویر روزنامه ی رسمی آگهی تاسیس 2- تصویر روزنامه ی رسمی آگهی کل تغییرات 3- تصویر اساس نامه 4- حضور تمام اعضای صاحب امضای شرکت با اصل شناسنامه و کارت ملی 5- درخواست کد بورسی در قالب نامه ای با سربرگ شرکت که در آن کد اقتصادی، شماره ثبت و شناسه ملی شرکت ذکر شده باشد 6- معرفی یک نماینده از جانب شرکت در قالب نامه ای با سربرگ شرکت و حضور شخص نماینده به همراه اصل شناسنامه و کارت ملی ایشان.

1.5 2 آراء
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن