COMEX Trades - 6500% AFTER 100 DAYS
مقالات آموزشی

حساب بازنشستگی شخصی IRA چیست؟

Individual retirement account

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که حساب بازنشستگی IRA ) Individual retirement account – ایرا ) خود سرمایه گذاری است. اما این تنها مثل یک سبد است که شما سهام، اوراق قرضه، صندوق های متقابل و سایر دارایی ها را در آن نگه می‌دارید.

انواع ایراها: Traditional IRA, SEP IRA, Roth IRA, Simple IRA

(بانکهای) متولی حساب بازنشستگی خودگردان نباید با بانکهای متولی (که به بانکهای متولی خودگردان IRA، یا بانکهای متولی خودگردان 401k نیز شناخته شده هستند) که مؤکداً، امانتداری اوراق بهادار را میسر می‌سازند، اشتباه گرفته شوند.

حساب بازنشستگی فردی (IRA) چیست؟

یکی از طرح های بازنشستگی، طرحهای شخصی مثل قراردادهای بازنشستگی انفرادی (IRA) هستند.

IRA، یک حساب بازنشستگی فردی است و اساسا یک حساب پس انداز با معافیت های مالیاتی بزرگ است.

IRA، یک ابزار سرمایه گذاری است که توسط افراد برای کسب درآمد و اختصاص بودجه برای پس انداز بازنشستگی استفاده می شود.

IRA، به افراد اجازه می دهد که درآمد پیش درآمد را به سمت سرمایه گذاری هایی که می تواند به کاهش مالیات منجر شود، هدایت کند

IRAها دارایی شخصی‌تان را رشد می‌دهند، و به شما کمک می‌کنند که برای بازنشستگی سرمایه‌گذاری بهتری کنید.

  • براساس دستورالعمل درآمد داخلی (IRC) در ایالات متحده، حسابهای بازنشستگی متفاوتی مانند: Roth-IRA, SEP-IRA و IRAهای سنتی  یا حسابهای برنامه 401k، الزام می‌کند که یک امانتدار یا متولی واجد شرایط، دارایی‌های I.R.A را به نمایندگی از مالک IRA، نگهداری کند.

انواع IRAها

انواع مختلفی از IRAها وجود دارند:
IRAهای سنتی
IRA-راکت
SEP-IRA ها
IRAهای ساده
آنها از نظر وضعیت ثبت مالیاتی با هم متفاوتند. همچنین هرکدام قوانین و شرایط مختلفی دارند.

IRA سنتی

مشارکت در IRA-سنتی، بسته به درآمد، وضعیت مالیاتی و اینکه آیا مالیات دهندگان دارای یک برنامه بازنشستگی هستند؟ مشخص میشود. در هر دو سال مالیات دهندگان می توانند به یک در یک -Roth IRA- سرمایه گذاری کنند. و اگر مالیات دهندگان بیشتر از 50 سال سن داشته باشند میتوانند مبلغ بیشتری سرمایه کنند.
در صورتی که جبران خسارت قابل پرداخت (به عنوان مثال دستمزد) کمتر از حد تعیین شده برای سهمیه ira باشد. می توان هر دو مقدار را کاهش داد.

Roth IRA

Roth-IRA یک حساب بازنشستگی شخصی است که به شما اجازه می‌دهد تا میزان 5500 دلار (یا 6500 دلار اگر شما 50ساله یا مسن‌تر هستید) هرساله در بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنید که در این صورت زمانی که شما بازنشسته شوید از پرداخت مالیات معاف هستید.

SEP-IRA

هر کسب و کاری که می خواهد برای کارکنان خود IRAرا راه اندازی کند، می تواند از IRA، (برنامه بازنشستگی کارکنان ساده) استفاده کند.

Simple IRA

IRAساده برای کارکنان و کارفرمایان برای راه‌اندازیIRA است. این روش بیشتر برای کسب و کارهای کوچکی است که برنامه بازنشستگی ندارند.

این طرح شبیه یک طرح 401کی (401K) است.

طرحي است كه از جانب كارفرما پشتيباني مي شود. دليل جذابيت ايـن طرحهـا بـرای كارفرمايـان
كاهش تشريفات و هزينه های اداری در اجرای چنـين طرحهـايی اسـت. همچنـين در ايـن طرحهـا،
كارفرمايان از مزايای كاهش ماليات از كسورات (مشاركت) بهره مند ميشوند.

Gold IRA

(حساب فردی بازنشستگی) اگرچه اندوختن پول نقد برای زمان بازنشستگی چندان هم ایده بدی نیست، اما همه ما به نوعی از رکود اقتصادی و تاثیر آن بر نرخ ارز وحشت داریم. اگر با یک خیز اقتصادی، نرخ ارز کاهش یابد، جبران خسارت سپرده شما چندین سال طول خواهد کشید. بهترین روش برای سرمایه‌گذاری ایمن، سرمایه‌گذاری در طلا یا فلزات گرانبها است. این کار شباهت بسیاری به حساب بازنشستگی فردی معمولی دارد اما به جای سپرده نقدی یا ارز، فلزات گرانبهایی مانند طلا، نقره، پلاتین و غیره پس‌انداز می‌کنید. با این کار حتی در زمان رکود اقتصادی نیز دوران بازنشستگی خوبی خواهید داشت.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x