iraniantraders

irandogebank

Roboton
dogeminers

فارکسر

LoanTech
ارز دیجیتال و کریپتومقالات آموزشی

حمله داستینگ Dusting Attack چیست؟

جلوگیری از حمله داستینگ

حمله داستینگ که با نام Dusting attack شناخته شده است و به منظور تجزیه تراکنش های بلاک چین و افشا سازی هویت حقیقی کاربران به وجود آمده اند. با استفاده از این حمله هکرها سعی می کنند هویت کاربر را شناسایی کنند و به حریم خصوصی وی نفوذ کنند.

داست dust چیست؟

داست dust خرده کوین هایی است که از یک ارز دیجیتال باقی می ماند. به عنوان مثال به ۱ ساتوشی تا چند صد ساتوشی داست می گویند. هنگامی که در صرافی ها ترید می کنید و ارزهای دیجیتال خرید و فروش می کنید یا در کیف پول های شما حتما مشاهده کرده اید که مقدار اندکی کوین در ته حساب شما باقی می ماند. این مقادیر همان داست هستند.

چگونه یک حمله داستینگ Dusting Attack اتفاق می افتد؟

در حمله داستینگ (Dusting attack) از خرده کوین ها یا همان داست استفاده می شود و هکر آنها را به کیف پول قربانیان ارسال می کند. داست ارسال شده آنقدر کم است که برای کاربر قابل شناسایی نیست و از آنجایی که اکثر کاربرها به منبع ارسالی آن توجهی نمی کنند موقعیت مناسبی برای هکرها فراهم می شود تا برای حمله از آنها استفاده کنند. در این نوع حمله هکرها خرده کوین ها را به کیف پول هزاران فرد یا شرکت ها ارسال می کنند، به محض اینکه کاربر آن خرده کوین ها را به حساب دیگری ارسال کند قابل شناسایی می شود. سپس هکر با تحلیل های فراوان کیف پول فرد یا شرکت را رصد می کند. آنها برای مدتی کاربر را رصد می کنند و تراکنش های او را مورد بررسی قرار می دهند و پس از تحلیل های فراوان کیف پول و هویت او را شناسایی می کنند. هکرها بررسی می کنند که کاربر با چه افرادی در ارتباط است با چه شرکت هایی کار می کند و حتی از چه کیف پول هایی استفاده می کند و آنها را به سایت های مخرب معرفی می کنند. آنها با استفاده از اطلاعات کافی از کاربر، می توانند او را در معرض حملات فیشینگ یا اخاذی سایبری قرار دهند.

اولین حملات داستینگ در شبکه بیت کوین مشاهده شدند، اما این حملات در شبکه سایر ارزهای دیجیتالی که فعالیت آن ها بر بستر یک بلاک چین عمومی و قابل ردیابی صورت می گیرد هم اتفاق افتاده اند.

توجه برای جلوگیری از حمله داستینگ باید از داست یا خرده کوین های خود استفاده نکنند و تلاشی برای انتقال آنها به دیگر کیف پول های خود نداشته باشند. اگر این داست ها انتقال داده نشوند هکر دیگر نمی تواند هیچ تراکنشی از کاربر را رصد کند یا هویت او را شناسایی کند.برای جلوگیری از این اتفاق می توان از آدرس های متفاوت برای هر تراکنش استفاده کرد تا قابل ردیابی نباشید.برچسب ها
پرشین دوج کوین

فروشگاه چیکن دیوایس

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن