YESSS banner

BSFinance.biz - 6500% AFTER 90 DAYS
dellminer

dogeminers
UMO-Finance | Innovations

کارآفرینی و اشتغالزاییمشاغل خانگی

حکاکی به کمک کرم مخصوص، در منزل

حکاکی نقش و نگار بر روی کریستال، آینه، شیشه و یا کاشی

حکاکی به کمک کرم مخصوص

در این آموزش قصد داریم شما را به یکی از هنرهای بسیار زیبای حکاکی نقوش بر روی کریستال ، آینه ، شیشه و یا کاشی دعوت نمایم.

حکاکی به کمک کرم حکاکی و کسب درآمد در منزل

ابزار و لوازم مورد نیاز: دستکش ، عینک ، کاتر ، برچسب پلاستیکی ، یک تکه ابر اسفنجی ، چوب بستنی ، ماسک ، نوار چسب و در نهایت کرم مخصوص حکاکی.

کرم حکاکی شیشه و آینه برای اولین بار است که وارد ایران شده است و هم اکنون در بسیاری از فروشگاههای لوازم صنایع دستی در ایران موجود میباشد . به کمک این کرم می توان از ظروف آشپزخانه گرفته تا درهای سکوریت و پنجره های ساختمان را حکاکی و تزئین نمود. فقط کافی است برچسبی را که نقش مورد نظرتان را روی آن بریده اید ، بر روی شیشه یا آینه بچسبانید و با کرم حکاکی جاهای خالی را پر کنید ، سپس حدود ۵ دقیقه صبر کنید تا نقش دلخواهتان برای همیشه رو آن حک و کنده کاری شود. برای این کار نیاز به تجهیزات و محل خاصی نیست و در هر جایی قابل اجراست؛

کرم برندهای معروفی دارد مثلا  آرمور و… که نسبت به نمونه های مشابه از کیفیت بالا و مواد عالی تهیه شده است و یک بار مصرف نبوده و چندین بار قابل استفاده است به شرط آنکه در یک محفظه بسته نگهداری شود. ( در مورد مواد شیمیایی خورنده همیشه احتیاط را رعایت نموده و از لوازم محافظتی استفاده گردد. ) درپوش قوطی قفل بچه دارد ولی با این حال دور از دسترس کودک نگهداری شود. سن مورد استفاده در مورد این محصول بالای ۱۸ سال میباشد. کار با این کرم یک نوع کار خانگی در حوزه هنر میباشد

آموزش کار با کرم حکاکی شیشه و آینه

1- لوازم مورد نیاز را تهیه و آماده میکنیم.

2- برچسب را به محل کار میچسبانیم، سپس با مالش آن را هوا گیری منماییم.

3- طرح مورد نظرمان را میکشیم و یا از طرح های آماده استفاده میکنیم.

4- با کاتر طرح مورد نظر را برش زده و برمیداریم. ( لبه های برش خورده نزدیک به کار هوا گیری شود )

5- کرم حکاکی را با ابر یا قلم مو روی طرحمان میکشیم. ( ابر مناسب تر میباشد )

6- بعد مدت زمان ۵ دقیقه،کرم را از روی طرحمان جمع کرده و به ظرف مخصوص بر میگردانیم. سپس با آب کاملا شسته و خشک مینماییم.(زمان ۵ الی ۱۵ دقیقه، جهت مات شدن بیشتر نیز، کاربرد دارد)

برای این کار ابتدا بایستی طرح آن به صورت وکتور ( با نرم افزار کورل ) و یا با استفاده از وکتور های آماده در اینترنت: سپس بردن فایل مورد نظر از طریق فلش به مغازه های شبرنگ بری و برش آن با دستگاه کاترپلاتر

سپس شبرنگ برش خورده را با خود به منزل یا محل کار می برید و آن قسمتهایی را که می خواهید روی شیشه مات بیفتد به آرامی و حوصله به وسیله سوزن مخصوص( که از شبرنگبری تهیه می کنید) بیرون می آورید و بعد آن را روی شیشه چه در حالت عمودی یا خوابیده می چسبانید.

باید دقت داشته باشید کرم حکاکی با هر جای شیشه تماس حاصل کند فوراً آن را مات خواهد کرد، بنابراین قسمت هایی که ممکن است به طور ناخواسته در معرض تماس قرار گیرند باید با چسب نواری و پلاستیک معمولی پوشیده شوند. قبل از چسباندن برچسب دقت کنید که شیشه کاملاً تمیز و خشک باشد.

حالا قسمتهای خالی را با کرم می پوشانید و بعد از پنج تا ده دقیقه ( هر چه زمان بیشتری به آن داده شود کیفیت مات بهتر خواهد بود) به وسیله کاغذ پشت شبرنگ یا هر چیز مشابه دیگری ، کرم را از روی کار جمع می کنید و به ظرف مخصوص بر می گردانید. و قبل از برداشتن شبرنگ ، شیشه را کاملاً با آب یا دستمال خیس تمیز می کنیم تا دیگر اثری از کرم باقی نماند . همچنین اگر بخواهید طرح خود را با رنگ مخصوص شیشه( ویترا) رنگ آمیزی کنید بهتر است قبل از برداشتن شبرنگ باشد.
مزیت حکاکی با کرم نسبت به سند بلاست این است که اولاً در هرجایی می توان آن را بکار برد و نیاز به تجهیزات و جایگاه مخصوصی ندارد و در ضمن از درخشندگی بیشتری برخوردار بوده و پیچیده ترین و طبیعی ترین تصاویر را که امکان ندارد با سندبلاست بتوان بوجود آورد، می توان ایجاد کرد( در حد لیزر) و هیچگاه کثیف نمی شود چون سطح آن بسیار صیقلی است و کیفیت آن بر روی آینه در مقایسه با سند بلاست از زمین تا آسمان است.

هشدار های ایمنی را موقع استفاده از کرم حتما مراعات نمایید، در غیر این صورت کرم هیچگونه عارضه یا خطری ندارد.
از دستکش پلاستیکی استفاده نمایید. در جایی باشید که هوا به خوبی جریان داشته باشد. در صورت تماس با چشم ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید و در صورت خورده شدن از شیر استفاده ، و در پایان به پزشک مراجعه نمایید.

حلا حکاکی به کمک کرم را یاد گرفتید حالا خودتان شروع به کار کنید، و حتی میتوان از این کار کسب درآمد نیز داشته باشید.

[تعداد: 0 امتیاز: 0]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن