کارآفرینی و اشتغالزاییمشاغل خانگی

خدمات مراقبتی و نگهداری کودک, پرستاری در منزل

شغل خانگی مراقبت از کودک و نوزاد

با ارائه خدمات نگهداری و مراقبت از کودک و نوزاد در منزل کسب درآمد داشته باشید. پرستار کودک در خانه

اگر از کسانی هستید که به کودکان و نوزادان علاقه دارید و وقت زیادی هم دارید این بهترین انتخاب برای شماست.
شما میتوانید به خانه طرف رفته و از کودک مراقبت کنید یا کودک را به خانه شما بیاورند.

امروزه خیلی از پدران و مادران شاغل هستند و وقت زیادی برای گذراندن با کودک خود ندارند در نتیجه مجبور میشوند که کسی را برای این کار استخدام کنند.

اگر میخواهید این کار را شروع کنید!
با پرس و جویی کوتاه می‌توانید با شرایط استخدام یک پرستار کودک خوب آشنا شوید و همچنین قیمت پرستار کودک در منزل را هم بدست آورید. تا با کاری که میخواهید انجام دهید آشنا شوید.

پرستار سالمند هم میتواند گزینه خوبی باشد.

پرستار کودک چگونه شغلی است؟

پرستار بچه این روزها یکی از بزرگترین دغدغه های خانواده هایی هستند که مادران شاغل دارند.

پرستاری کودکان حرفه ای پررونق است اما نیازمند تخصص و مهارت است.
شما باید همدلی و حساسیت خود را نشان دهید و مهارت های ارتباطی عالی برای موفقیت داشته باشید.

اگر با بچه های کوچک (نوزادان) کار کنید، باید رفتار کودکانه یا واکنش کودک را نیز تفسیر کنید تا به طور کامل آنها را ارزیابی کنید.

پرستار کودک باید مراقب نوزاد ها و کودکان باشد و وظایف زیر را هم بر عهده داشته باشد:
لباس پوشاندن
غذا دادن
حمام کردن
تعویض پوشک
و…

انواع خدمات پرستاری و مراقبتی کودک

پرستاری که  برای یک روز کاری استخدام می‌شود برای ارائه خدماتی همچون مراقبت و نگهداری از کودک، تامین نیازهای اولیه و غذایی او می باشد.

همیار مادر

همیار مادر فردی است که کودک را سرگرم و مشغول نگه می دارد و این خدمات مراقبتی کودک را در حالی ارائه می دهد که مادر در خانه حضور دارد. همیار مادر معمولاً از والدین کم سن و سال تر است (دانش آموز یا دانشجو). از آنجایی که اغلب همیارها جوان تر و بی تجربه تر از یک پرستار کودک رسمی هستند و معمولا به تنهایی خدمات مراقبتی کودک را ارائه نمی دهند (برای کسب تجربه کار می کنند) دستمزدشان رایگان تا حدود چند هزارتومن در ساعت است. بهترین راه برای پیدا کردن یک همیار مادر که خدمات مراقبتی کودک ارائه می دهد، پرس و جو از دیگر والدین قابل اعتماد که دارای تجربه هستند و یا در این زمینه تحقیق کرده اند می باشد.

پرستاران مهاجر

پرستاران مهاجر افرادی از کشور های دیگر هستند که به شرط زندگی در خانه شما خدمات مراقبتی کودک ارائه میدهند. وظایف آنان تمام چیزهایی که به نگه داری کودک مربوط است را شامل می شود اما تمیز کردن منزل از وظایف آن ها نیست. خانواده ها باید از طریق سازمان هایی که از طرف وزارت خارجه کشور شان تایید شده این پرستاران مهاجر را استخدام کنند.

مراقبت از کودکان خانگی

این مراکز خدمات مراقبتی کودک را در منزل خود ارائه می دهند که معمولاً نسبت به مراکز مراقبت روزانه مبلغ کمتری دریافت می کنند و در همسایگی خانه شما قرار دارند. از آنجایی که این مراکز تبلیغات کمتری میکنند به وسیله پرس و جو از دیگران آن ها را بیابید.

پرستار کودک

پرستار کودک ممکن است خدمات مراقبتی کودک را در خانه خود و یا خانه شما و به صورت شبانه و یا روزانه ارائه دهد. پرستاری کودک عموماً یک شغل پاره وقت است که فرد در کنار شغل اصلی خود و یا مدرسه دارد. یقیناً وظیفه یک پرستار ارائه دادن خدمات مراقبتی کودک است که میتواند شامل تهیه غذا، خواباندن کودک ، کمک در تکالیف کودک و… باشد. حق الزحمه پرستار بسته به محل زندگی شما ، سن پرستار کودک ، تعداد کودکان و سن آن ها متغیر است.

ویژگی های متصدی این شغل

هر کسی که بتوانید از کودک مراقبت کنی میتواند این کار را انجام دهد ولی در اصل باید فارغ التحصیل رشته كودكیاری، پيش دبستانی، علوم تربيتی و … باشد. تجربه كافی و داشتن علاقه به كودک و حوصله هم نیاز است.

درآمد شغل مراقبت از کودک

باتوجه به میزان تجربه و خدماتی که شما ارائه میکنید تعیین میشود و پرستارانی که تجربه بیشتری داشته باشند بدون شک دستمزد بیشتری میگیرند.

قیمت پرستار کودک در منزل با توجه به مکان زندگی شما  و شرایطی که شما برای پرستاری از کودک در نظر می‌گیرید و همچنین سابقه و مهارت هایی که از پرستار انتظار دارید متفاوت خواهد بود.

قراردادهايی كه با خانواده های كودک انعقاد می شود می تواند روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه باشد.

روشهای افزایش درآمد

• میتوانید خدمات پرستار کودک در منزل را به دو صورت روزانه یا شبانه روزی انجام دهید.
• میتوانید در کنار مراقبت و رفع نیازهای اولیه کودک به ارائه خدماتی ازجمله؛ خدمات آموزش نقاشی و زبان به کودک، بازی های فکری مختلف و… بپردازید که هرکدام قیمتی دارند.
• در کنار پرستاری از کودک میتوانید برای موقع برگشت پدر و مادرش آشپزی کنید. (قبل انجام این کار حتماً با خانواده کودک صحبت کرده باشید.)
• در هنگام خواب یا سرگرم بودن بچه به کار نظافت و گردگیری مشغول شوید. (قبل انجام این کار حتماً با خانواده کودک صحبت کرده باشید.)

سازمان و مراکز مراقبت از کودک

اگر دوست ندارید کودک خود را به دست پرستاران خانگی بسپارید میتوانید آنها را به مراکز مراقبت روزانه تحویل دهید. که کارشان پذیرش و مراقبت از کودکان مختلف در یک محیط کودکانه و شاد است که باعث ایجاد شکل گیری اجتماعی کودک شما میشود.

[votes: 0 Rating: 0]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
آموزش جنسی پرستار کودک پرستاری شغل پاره وقت کسب درآمد در منزل کسب و کار در منزل کودکان مسائل جنسی کودکان مشاغل خانگی برای بانوان

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن