مقالات آموزشی

خرید از خارج بدون واسطه و مستقیم

خرید بی دغدغه ی محصولات خارجی

وجود تحریم ها امکان خرید از خارج را برای مردم ما کمی سخت کرده است. سایت های فروشگاهی بزرگ مانند آمازون به دلیل سیاست گذاری های ایالات متحده ی آمریکا برای ایرانیان محدودیت هایی را وضع کرده اند. با این حال در این مقاله ما راه هایی برای خرید بی واسطه ، مستقیم و با واسطه های مطمئن را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

خرید از آمازون

آمازون بزرگ ترین سایت فروشگاهی جهان است. این سایت به دلیل پیروی از سیاست های ایالات متحده ی آمریکا کشورهای یمن، کره ی شمالی ، ایران و … را تحریم کرده. بنابراین فروش محصولاتش برای ایرانیان قطع شده است. با این حال اشتیاق ایرانیان برای خرید از خارج و آمازون کاهش پیدا نکرده نیافته. همین اشتیاق باعث شده ایرانیان راه های را برای دور زدن تحریم ها و خرید از خارج پیدا کنند. در ادامه با بعضی از این راه ها آشنا می شویم.

خرید از خارج به کمک سایت ها

آمازون محصولاتش را به سراسر دنیا ارسال می کند. این محصولات گاها قیمت کم تری نیز نسبت به نمونه هایشان در داخل کشور دارند. همچنین در این سایت شما امکان خواندن نظر کاربران درباره ی یک محصول را دارید. این موضوع کمک بسیاری به تصمیم گیری شما می کند. یکی از راه هایی که شما برای خرید از خارج و سایت آمازون پیش رو دارید استفاده از سایت هایی است که این کار را برای شما انجام می دهند.

مراحل کار این سایت ها:

برای انجام این کار ابتدا لینک محصول را از وب‌سایت آمازون در اختیار سایت موردنظر قرار می‌دهید. سپس هزینه‌ی آن محصول به واحد پول مربوطه نمایش داده می‌شود. بعد با توجه به نرخ روز ارز، قیمت آن به تومان تبدیل می‌شود. سپس سایت آمازون هزینه‌ی دریافت کالا در کشور مربوطه را که در بیشتر موارد رایگان است، نمایش می‌دهد. سایت موردنظر با استفاده از API، وزن و حجم محصول را مشخص کرده و هزینه‌ی پست به ایران را اعلام می‌کند. با استفاده از فرمول محاسبه گمرک، هزینه‌ی گمرکی کالا ارزیابی‌شده و بر اساس مشخصات فیزیکی و نوع محصول، تعیین می‌شود. بعد شما هزینه ی پست داخلی را پرداخته و کالالا را دریافت می کنید.

ریسک خرید از خارج با سایت های واسطه

این نوع خرید از خارج همواره ریسک هایی را هم به دنبال دارد. آگاهی از این خطرها می تواند حواس ما را جمع تر کند.

1-محصولات غیر نو

اولیم ریسکی که در مورد خرید از خارج و آمازون با سایت های مربوطه وجود دارد موضوع محصولات دسته دوم است. در آمازون تنها محصولات نو به فروش نمی رسند. بلکه لیستی از محصولات دسته دوم ، بازگشت داده شده و تعمیری نیز وجود دارد. حال اگر خرید خود را به سایت های غیر معتبر بسپاریم ممکن است این محصولات را به جای کالا های نو به ما بفروشند.

2-خرید محصولات بی کیفیت

به دلیل اعتبار بالایی که آمازون دارد فروشندگان محصولات خود را در آن جا با کیفیت و قیمت بالاتری عرضه می کنند. سایت های خارجی هم هستند که با دادن لینک یک محصول، محصولات مشابه آن را از همان برند در تمام فروشگاه های اینترنتی جستجو می کنند. و بعد پایین ترین قیمت ها را پیشنهاد می‌‌دهند مانند سایت‌های PricePirates و BuyVia یا از خود Google Shopping لذا بعضی از این سایت‌های واسطه خرید جنس از آمازون، با استفاده از این سایت ها همان محصول را ولی با کیفیت و قیمت پایین تر به دست خریدار ایرانی می‌فرستند. 

3-خرید جنس انبار شده

بعضی از این سایت‌های خرید محصول از آمازون نیز در صورت داشتن سفارشات تعداد بالا، این محصولات را از خود تامین کننده آن که در سایت‌های Alibaba یا Aliexpress موجود هستند پیدا می‌کنند. آن‌ها سفارش تعداد بالا می‌دهند که هزینه تمام شده آن بسیار پایین تر از هزینه آمازون است. این محصول تخفیف دار که فروش فوق العاده بر روی آن گذاشته شده است، به دلیل پر فروش بودن آن توسط خود این سایت واسط ایرانی خرید از آمازون خریداری شده است.سپس به انبار آن‌ها منتقل می‌شود تا در فروش‌های فوق‌العاده، به فروش رسانده شود.

خرید از خارج بدون واسطه

اگر شما آشنا ، دوست یا فامیلی در خارج از کشور دارید به راحتی می توانید خرید از خارج را بدون واسطه گری سایت ها انجام دهید. کافیست که مشخصات آشنا و فامیل خود را در سایت آمازون وارد کنید و با خرید گیفت کارت، خرید مستقیم از آمازون را تجربه کنید. اگر که شما آشنا یا فامیلی ندارید می‌توانید در گروه‌های دانشجویی فیسبوک و یا انجمن‌های آن‌ها از آن‌ها بخواهید که برای شما محصول را بفرستند ولی خوب کمی باید به آن فرد نیز اعتماد داشته باشید. به غیر از گیفت کارت می توانید با صرافی هزینه محصول را به حساب دوست یا آشنای خود ارسال کنید و سپس از او درخواست خرید کالا را کنید.

علاوه بر آمازون شما می توانید خرید از eBay ، Wish ، Aliexpress و… را نیز به روش های بالا انجام دهید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x