YESSS banner 468 x 60
wssavior

دانستنی‌های ارز دیجیتالمقالات آموزشی

دارک وب Dark Web بازار سیاه اینترنتی چیست؟

دارک وب Dark Web

دارک وب یا وب تاریک (dark web) بخش سیاه و عمیقی از اینترنت است که از دسترس موتورهای جستجو خارج بوده و وبگردی در آن مستلزم استفاده از روش های خاصی است.

دارک وب Dark Web چیست؟

دارک وب مانند بازار سیاه، یا اقتصاد زیرزمینی (Black Market یا Underground economy)؛ یک بازار کالا و خدمات است که خارج از حیطهٔ حمایت شده توسط دولت کار می‌کند. بررسی های صورت گرفته در «کینگز کالج لندن» روی ۲۷۲۳ پایگاه فعال در دارک وب نشان داده ۵۷ درصد آنها حاوی موارد غیر قانونی هستند. در دیپ وب به پول، چک و کارت اعتباری نیاز ندارید زیرا هویت شما را فاش می‌کند، بلکه در آنجا از بیت‌کوین استفاده می‌شود.

سرویس‌های دارک وب

قمار ۰٫۴
تفنگ گلوله‌زنی ۱٫۴
گفت‌وگوی اینترنتی ۲٫۲
سوءاستفاده جنسی از کودکان ۲٫۲
کتاب الکترونیک ۲٫۵
فهرست وب ۲٫۵
وبلاگ ۲٫۷۵
پورنوگرافی ۲٫۷۵
میزبانی وب ۳٫۵
هکر امنیتی ۴٫۲۵
موتور جستجوی وب ۴٫۲۵
ناشناسی ۴٫۵
تالار گفتگو ۴٫۷۵
تقلبی ۵٫۲
افشاگر ۵٫۲
ویکی ۵٫۲
ایمیل ۵٫۷
بیت‌کوین ۶٫۲
کلاهبرداری ۹
بازار ۹
مواد مخدر ۱۵٫۴

دیپ وب یا وب عمیق Deep Web چیست؟

دیپ وب به تمام وب سایت‌هایی اشاره می‌کند که نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کرد. به عنوان مثال، شبکه‌های داخلی سازمان‌ها، اداره‌ها، دانشگاه‌ها و دولت‌ها و همچنین پایگاه‌داده‌های تجاری نظیر LexisNexis و WestLaw را می‌توان به عنوان بخشی از دیپ وب در نظر گرفت. دیپ وب شامل تمام اطلاعات غیرقابل رهگیری همچون وب سایت‌ها ایمیل، دیتابیس‌ها و… می‌شود.

تفاوت دیپ وب Deep Web و دارک وب Dark Web

نکته بعدی در مورد تمایز دیپ وب از دارک وب است. بخشی از دیپ وب که اصطلاحا دارک وب (وب تاریک) نامیده میشود حتی با مرورگرهای عادی هم قابل استفاده و رویت نیست و برای دسترسی به آن باید حتما از مرورگر خاصی بنام مرورگر Tor استفاده کرد. این فضای، فضایی بسیار خطرناک است، فضایی که حتی نمی توانید تصور کنید چه اتفاقات و داد و ستدهایی در آن روی میدهد. عمیق ترین نقطه ی جهنم مجازی را با نام Dark Web خواهیم شناخت. پایین ترین طبقه ای که در Deep Web وجود دارد، همین Dark Web است.

راه دسترسی به Deep Web چیست؟

از راه های مختلفی می‌توان به سایت های دارک وب دسترسی داشت که TOR یکی از آنها می‌باشد. TOR یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که اختصار The Onion Router می‌باشد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ توسط آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا ارائه شد. هدف از ایجاد آن، فراهم کردن بستری امن برای مکالمات دولتی بود. TOR در فضاهایی که آزادی بیان و حریم خصوصی کمتر رعایت می‌شود و همچنین مردم با سانسورهای دولت همراه هستند، بسیار مورد استقبال قرار گرفت زیرا علاوه بر اینکه TOR جهت ناشناس ماندن افراد و جلوگیری از شنود و ردیابی اطلاعات افراد ایجاد شد، راهی برای عبور از فیلترینگ به حساب می‌آید.

وبگاه های Deep Web با پسوند .Onion قابل دسترسی هستند.

بنابراین برای دسترسی به دارک وب می‌توان از TOR استفاده کرد و یا همچنین می‌توان از موتورهای جستجوگر مخفی که در دارک وب فعالیت می‌کنند مانند Grams استفاده کرد، بنابراین از طریق Grams می‌توان اسلحه، حساب های کاربران به سرقت رفته، پاسپورت های جعلی و به طور کلی هر چیز غیرقانونی را در دارک وب جستجو کرد.

این نرم‌افزار به‌طور رسمی توسط وزارت امور خارجه آمریکا، حقوق بشر، سازمان کار، بنیاد فورد و آژانس همکاری بین‌المللی سوئد، پشتیبانی می‌شود. البته این سازمان‌ها مهره‌های اصلی هستند که علاوه بر آن‌ها عوامل دیگری نیز نقش دارند.

[تعداد: 0 امتیاز: 0]
تلگرام بیگ والت اینستاگرام بیگ والت

برچسب ها

میلاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ [email protected] آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن