کارآفرینیمشاغل خانگی

دامپزشکی در منزل با راه اندازی یک کلینیک دامپزشکی

ارائه خدمات دامپزشکی در منزل

محل تبلیغات شما

دامپزشکی در منزل

خدمات دامپزشکی ( کلنیک دامپزشکی): عبارت است از خدمتی در عرصه کسب و کار خانگی که به ارائه خدماتی در منزل چون ویزیت ، واکسیناسیون و… حیوانات می پردازد.

با این همه خدمات دامپزشکی همانند سایر کارهای خدماتی می توانند دارای برخی خدمات منحصر به فرد و ریزه کاری های بسیاری باشد که اغلب از سلیقه های مدیریتی و نیازمندیهای دوره های مختلف زمانی تاثیر می پذیرد.

پیشنه خدمات علم دامپزشکی با عبور انسان نخستین از حالت شکارچی به کشاورز متولد شد. همزمان با رواج اهلی کردن حیوانات دامپزشکی اهمیت بیشتری یافت. دامپزشکان نیز همانند پزشکان از زمان های بسیار طولانی مورد احترام مردم قرار داشتند.

در لوح حمورایی ارزش کار فردی که به معالجه گاو و سایر حیوانات می پرداخته مشخص شده . اسناد زیادی راجع به دامپزشکی وجود دارد. بعد از سقوط امپراطوری روم و تا حدود قرن سیزدهم میلادی . در قررون وسطی اعراب اطلاعاتی را در مورد دامپزشکی از هند و ایران کسب نموده اند. دامپزشکی همگام با پزشکی پیشرفت نموده و روش و تکنیک های مورد استفاده خود را به صورت مشترک با آن بدست آورده است .

دامپزشکی در واقع در تقاطع راه پزشکی و کشاورزی قرار گرفته و در راوابط میان انسان و حیوان نقش مهمی را ایفا می کند .

فرآیند ارائه خدمات دامپزشکی در منزل

ضمن فروش برخی از محصولات که پیشتر بدان اشاره شد خدمات دیگری چون ، شما می توانید با راه اندازی سایت اینترنتی آموزش و درمان را به صورت مجازی ارائه نمایید ، مشاوره با مراجعه صاحب حیوان و ویزیت حیوان در صورتی که حیوان احتیاج به ارائه خدمات حضوری در منزل شما درمان یا واکسیناسیون داشت این اقدامات انجام گرفته و مطابق تعرفه از صاحب حیوان وجه مورد نظر دریافت می گردد. اگر پس از معاینه و ویزیت حیوان در منزل مشکل حیوان واکسیناسیون نبوده و به صورت سرپایی قابل درمان نباشد. حالت ممکن است اتفاق بیافتد که لازم باشد حیوان به یکی از قسمت های زیر مراجعه کند: بخش اورژانس – بخش آزمایشگاه – بخش جراحی – بخش داخلی – بخش دندانپزشکی

سرمایه مورد نیاز این کسب و کار به سرمایه بسیار کمی نیاز دارد. شما می توایند آن را با پس انداز شخصی یا وام بانکی تامین کنید.

سرمایه ثابت مورد نیاز برای دامپزشکی در منزل

هزینه ها به ریال هستند. ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ هزینه تجحیزات / ۲,۰۰۰,۰۰۰ راه انداز سایت (میزبان و دامنه) / ۲,۰۰۰,۰۰۰  طراحی سایت / ۲,۰۰۰,۰۰۰ هزینه تبلیغات سرمایه در گردش (برای شش ماه) / ۴۰,۰۰۰,۰۰۰ هزینه اداری (مکالمات تلفنی ،کاغذ،و قلم و ….) /۳۰,۰۰۰,۰۰۰ هزینه نیروی انسانی / ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ هزینه های پیش بینی نشده / ۱۰۶,۰۰۰,۰۰۰ مجموع برآورد سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این کسب و کار خانگی مربوط به سال می باشد ۱۳۸۹. برای اطلاع از سرمایه موردنیاز به سایت موسسه کار و تامین اجتماعی، مراجعه فرمایید.

تخصص و مهارت های مورد نیاز

مهارت های عمومی برای راه اندازی دامپزشکی در منزل: میزان تسلط بر ICDL مقدماتی متوسط و پیشرفته،

مهارت های تخصصی برای راه اندازی دامپزشکی در منزل: مهارت های حوزه دامپزشکی، تحصیلات آکادمیک در مقطع دکتری دامپزشکی

مهارت های ویژه برای راه اندازی دامپزشکی در منزل: توانایی تشخیص سریع بیماری،

ویژگی های فردی برای راه اندازی دامپزشکی در منزل: سخت کوش و بردبار، معاشرتی و خوش برخورد، دارای خلاقیت و نوآوری

سازمان ها و مراکزی که با این شغل مرتبط هستند: سازمان نظام پزشکی – جهاد کشاورزی – موسسات مالی و اعتباری – معرفی مشاغل مرتبط و مکمل فروشندگان لوازم دامپزشکی – فروشندگان داروهای دامپزشکی – کلینیک دامپزشکی – کلینیک های سایر خدمات دامپزشکی

 

امتیاز شما به این مطلب:
[votes: 1 Rating: 3]

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در اینستاگرام دنبال کنید
برچسب ها
نمایش بیشتر

تبلیغات

تبلیغات 1

دستگاه جوجه کشی حرفه ای

دستگاه جوجه کشی حرفه ای Easy Bator 6 نمونه متفاوت در صنعتی جوجه کشی کشور ، مناسب برای جوجه کشی از پرندگان زینتی و گران تخم.کیفیت جهانی با راندمان جوجه کشی عالی و قیمت مناسب عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

تبلیغات 2

دستگاه جوجه کشی خارجی

فروش ویژه دستگاه جوجه کشی خارجی ، ساخت کره جنوبی در مدل ها و ظرفیت های مختلف مناسب برای جوجه کشی از تمامی پرندگان و خزندگان تخم گذار اهلی و زینتی با راندمانی فوق العاده عرضه در فروشگاه اینترنتی EIG-SHOP.

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از
بستن