حساب اینترنتی

دانلود دو کیف پول نرم افزاری بیت کوین Electrum و Armory

معرفی کیف پول اینترنتی Electrum و Armory

والت های نرم افزاری نسبت به وب والت ها امنیت نسبتا بالاتری را دارا می باشند . از مطرح ترین این ولت ها میتوان به الکتروم (Electrum) و آرموری (Armory) که یک کیف پول اوپن سورس با قابلیت نگهداری به صورت سرد (cloud Storage) و چند امضائی می باشد.

  • دانلود  الکتروم Electrum از سایت: electrum.org
  • دانلود  آرموری Armory از سایت: btcarmory.com

با توجه به اینکه استفاده از کیف پول الکتروم و نصب آن پیچیده گی خاصی ندارد ما به توضیح مختصر در مورد کیف پول آرموری( Armory) می پردازیم.

Armory سیستمی متن باز (open source) و بر پایه پایتون است که برای مدیریت کیف پول در شبکه بیت کوین استفاده می شود.

یکی از گزینه های پیش روی کاربران و موسسه ها برای ایجاد و ذخیره کلیدهای خصوصی بیت کوین، Armory است که تنها کیف پول متن باز با پشتیبانی از cold storage و چند امضایی می باشد.

اين بدان معناست كه كاربران مجبور نخواهند بود كه تنها به تيم Armory اعتماد كنند و ميتوانند آن را توسط پروتکل Glacier استفاده كنند.

کاربران با استفاده از کیف پول های چندین بار رمزگذاری شده بیت کوین و نسخه “پشتیبان کاغذی” یکبار مصرف، دارای قدرت بیشتری خواهند بود. همانطور که گفته شد، Armory در رابطه با cold storage و چند امضاییِ توزیع شده پیشگام است. Cold storage بیت کوین سیستمی ست برای ذخیره ی امن بیت کوین ها در کامپیوتری که به شبکه متصل نیست یا همان آفلاین است.

Armory از پیشگامان در زمینه مدیریت کیف پول های آفلاینِ بیت کوین با استفاده از کامپیوتری که هرگز به اینترنت متصل نشده باشد است. هر چیزی که برای ایجاد تراکنش ها لازم است، براحتی توسط یک کامپیوتر متصل به شبکه که دارای یک کیف پول از نوع ناظر باشد، قابل مدیریت است. تمامی داده های مربوط به کلید خصوصی در کامپیوتر آفلاین است.

با نگهداری تمامی اطلاعات مربوط به کلید خصوصی در کامپیوتر آفلاین، امکان دزدیده شدن آنها وجود ندارد مگر از طریق دسترسی فیزیکی به آن کامپیوتر. علاوه بر این، Armory شیوه های امنیتی مختلفی را در رمزنگاری کیف پول برای جلوگیری از سو استفاده در صورت دزدیده شدن فیزیکی کامپیوتر آفلاین در نظر گرفته است.

پروسه ایجاد یک تراکنش و امضای آن توسط کامپیوتر آفلاین کمتر از یک دقیقه طول می کشد و پس از آن می توان برای قرارگیری این تراکنش در بلوک توسط استخراج کنندگان بیت کوین (ماینرها)، آن را در شبکه انتشار داد.

نکاتی در رابطه با کامپیوتر آفلاین

ورژن خاصی از Armory برای کامپیوتر آفلاین وجود ندارد همچنین نیازی به داشتن سیستم عاملی یکسان با کامپیوتر آنلاین نیست. تنها باید توانست که برنامه Armory را روی آن نصب کرد و امکان متصل شدن usb را داشته باشد.

کیف پول های آفلاین در یکی از در دو حالت “پیشرفته” (advanced) و “حرفه ای”(expert) قابل دسترسی هستند. زمانی که Armory نصب می شود، در حالت پیش فرض پیشرفته است. می توانید حالت های مختلفی را از منوی user انتخاب کنید. برای مثال برخی از کاربران برای استفاده راحت تر، حالت “استاندارد” را انتخاب می کنند.

پس از نصب Armory، زمان ایجاد کیف پول می رسد. حتما یک پرینت یا کپی دست نویس به عنوان پشتیبان نگه دارید. در نظر داشته باشید که این کپی، تنها کپی از آدرس های موجود در کیف پول شماست. سپس باید یک “کیف پولِ فقط ناظر” بسازیدو آن را در کامپیوتر آنلاین قرار دهید. ماهیت کیف پول Armory بدین صورت است که کامپیوتر آنلاین همیشه آدرس هایی دقیقا مشابه با کامپیوتر آفلاین بسازد، اما نتواند هیچ سرمایه ای را خرج کند.

حال می توان از “کیف پول ناظر” که در کامپیوتر آنلاین است مثل هر کیف پول دیگری استفاده کرد، با این تفاوت که امکان خرج کردن از آن وجود ندارد! با استفاده از دکمه “دریافت بیت کوین” آدرس لازم جهت دریافت بیت کوین ها تولید می شود.

برای ارسال بیت کوین باید از کامپیوتر آفلاین استفاده کرد. ابتدا در کامپیوتر آنلاین دکمه “ارسال بیت کوین” و سپس کیف پول آفلاین را می زنید و تراکنش را مانند همیشه ایجاد می کنید. دکمه ارسال (send) غیرقابل استفاده خواهد بود چرا که کیف پول ناظر امکان امضا ندارد. پس باید دکمه “ایجاد تراکنش امضا نشده” را انتخاب کنید. سپس فایل ایجاد شده را روی usb کپی کرده و Usb را در کامپیوتر آفلاین بگذارید، سپس دکمه “امضا” یا “انتشار تراکنش” را می زنید. در نهایت فایل را روی فایل قبلی ذخیره کرده و آن را در کامپیوتر آنلاین باز می کنید. با انتخاب کلید “آماده برای انتشار”، تراکنش با موفقیت انجام خواهد شد.

0 0 رای
امتیاز مقاله

سلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

برچسب ها
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن