اخبار

دلایل سقوط قیمت بیت کوین در طی این چند روز چه بوده؟

چرا بیت کوین ارزان شد؟

قیمت بیت کوین ابتدا تا سطح 9000 دلار کاهش یافت و سپس به دنبال فشار فروش، تا سطح قیمتی 8800 دلار سقوط کرد. قیمت در حدود ساعت 7 بعد از ظهر جمعه تا 8780 دلار کاهش یافت. به این ترتیب حجم مبادلات در آخر هفته در سطح پایینی بسته شد.

به 5 دلیل ذیل که برایتان تشریح می کنیم قیمت بیت کوین کاهش یافت:

1. حرکت نهنگ های بیت کوین

در روزهای گذشته صرافی های رمزنگاری شاهد خروج شدیدی از ارزها بودند، اما اثری از حرکت جدی جدیدی از انتقال بیت کوین یا تتر نبود. به نظر می رسد این افت قیمت اخیر ناشی از فشار فروش سرمایه گذاران برای کسب سود بیشتر است تا بتوانند دوباره بیت کوین را در قیمت های پایین تر خریداری کنند. پیش از این ربات هایی که حرکات نهنگ ها را پیگیری و بررسی می کنند، به یک سری تراکنش های بزرگ در صرافی ها اشاره کرده بودند و انتظار موج فروش را داشتند.

ثبت سفارش های اخیر در صرافی ها نشان می دهد که فشار فروش ناشی حرکات معامله گران بزرگ بیت کوین است. در این مرحله ممکن است فشار فروش هر لحظه تغییر کرده و روند افزایشی شود، اما فعلا به نظر می رسد قیمت بیت کوین حداقل در سطح 8800 دلار تحت فشار باشد.

2. فعالیت بکت (BAKKT)

معاملات قراردادهای آتی در روز گذشته شاهد رشد چشمگیری بود. انجام این معاملات به سرعت افزایش یافت و تعداد آنها در 24 ساعت به 1000 بیت کوین نزدیک شد. اگر چه این مقدار در مقایسه با حجم کلی بازار ارزهای رمزنگاری بسیار ناچیز است، اما روند کشف قیمت بکت این پتانسیل را دارد تا روی احساسات فعلی بازار بیت کوین تاثیر بگذارد.

3. قیمت بیت کوین وارد منطقه خطرناکی شده است

قیمت بیت کوین وارد منطقه خطرناکی شده و میانگین متحرک، صلیب مرگ را نشان می دهد. این وضعیت نگرش معامله گران را به سمت بازار نزولی سوق می دهد.

در این مرحله تلاش بسیار زیادی برای بیرون آوردن قیمت بیت کوین از این شرایط نیاز است. در سال جاری اثرات صلیب طلایی و صلیب مرگ برای ارزهای رمزنگاری بسیار مشهود بود.

4. کاهش حجم مبادلات روی زنجیره بیت کوین

معاملات بیت کوین در هفته گذشته تقریبا در رکود قرار داشت، زیرا قیمت در حال کاهش بود. فعالیت کم نشان دهنده رکود اغلب ارزها است و امکان افزایش قیمت انفجاری وجود ندارد. افزایش معاملات ثبت شده بر روی زنجیره بیت کوین و ارزش آنها می تواند نشان دهنده آمادگی برای افزایش قیمت ها باشد. شاخص های معاملات انجام شده بر روی زنجیره بیت کوین نشان می دهد که این ارز تمایلی به جهش ندارد.

بیت کوین یکی از چند ارزی است که بین قیمت آن و تراکنش های صورت گرفته بر روی زنجیره بیت کوین ارتباط مستقیم و قوی مشاهده می شود. شاخص های فعلی مطابق انتظارات برای بازار افزایشی نیستند. با این وجود، این شاخص ها هر لحظه قابل تغییر هستند.

5. خروج مبادله گران جزء از بازار

سایر عوامل موثر بر افت قیمت بیت کوین، تاثیر غیرمستقیمی داشتند. فعالیت استخراج کاهش یافته و باعث شده تا سختی استخراج برای اولین بار، پس از افزایش قیمت بیت کوین در تابستان، کاهش یابد. معامله گران چینی هنوز هم در مبادلات بیت کوین فعال هستند، اما نشانه هایی از بررسی آلت کوین های پر بازده توسط این مبادله گران دیده می‎شود.

حرکت نزولی اخیر شاخص های سهام در بازارهای آمریکا ممکن است به وحشت و فشار فروش اخیر افزوده باشد. صرافی های بیت کوین هنوز هم خرده فروشان را در بازارها موثر می دانند و معتقدند که وحشت فروش باعث تجمع مبادله گران جزء برای فروش بیت کوین شده و منجر به حرکت نزولی سریعتر قیمت بیت کوین نسبت به آنچه انتظار می رفت، شده است.

قیمت بیت کوین برخلاف سال های گذشته که فقط با تعداد معدودی از جفت ارزها مبادله می شد و حجم عمده مبادلات با این جفت ارزها بود، حالا در طیف وسیعی از جفت ارزها مبادله می شود. در حال حاضر هنوز هم مبادلات بیت کوین بیشتر با تتر انجام می شود، اما طیف گسترده تری از ارزها هستند که با بیت کوین مبادله می شوند، به ویژه ارزهای رمزنگاری. به طور کلی قیمت بیت کوین همچنان پرنوسان و غیرقابل پیش بینی است و ادامه روند نزولی فعلی هیچ تضمینی ندارد

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x