مقالات آموزشی

دوره‌ آموزش بلاک چین چیست؟ + فهرست دانشگاه‌ها و سایت‌های برگزار کننده

برگزاری دوره های آموزش بلاکچین و ارز دیجیتال

دوره‌ آموزش بلاک چین: اصلاً بلاک چین چیست؟ تکنولوژی بلاک چین نوعی اختراع مبتکرانه است که زاییده فکر یک فرد یا گروهی از افراد که با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو شناخته می‌شوند.

با افزایش تقاضا برای فناوری بلاک چین بدیهی است که تقاضا برای افرادی که در این زمینه استعداد دارند یا حرفه ای هستند نیز افزایش می یابد. بلاک چین یک فناوری نسبتا جدیدی است و از این رو در همه دانشگاه ها نمی توانید دوره های آموزش آن را پیدا کنید.

دوره‌ آموزش بلاک چین چیست؟

مهارت، اولین گام در موفقیت در پروژه های بلاکچین است.

دوره های آموزش بلاکچین برای علاقه مندان و حرفه ای ها ارائه میشود. دوره های آموزشی بلاکچین، به شما کمک خواهد کرد که اصول پایه بلاکچین را درک کنید. این دوره ها کاربرد بلاکچین در حوزه های مختلف مانند زنجیره تامین و تبادلات مالی را زیر پوشش می دهد.

در انواع دوره‌ آموزش بلاک چین خواهید آموخت که چگونه بلاکچین، مشکلات کسب و کارها را برطرف می نماید و چگونه از این روال در تولید برنامه های کاربردی و مناسب، بهره ببرید.

بنابر آمار منتشر شده 42 درصد از 50 دانشگاه برتر جهان با تقاضای دانشجویان در حال حاضر حداقل یک دوره آموزشی در زمینه بلاک چین دارند.

دانشگاه هایی که در زمینه بلاک چین دوره آموزشی برگزار می نمایند.

دانشگاه استندفورد
دانشگاه کرنل
دانشگاه پنسیلوانیا
دانشگاه ملی سنگاپور
دانشگاه کلیفورنیا – برکلی
دانشگاه کلیفورنیا – لس آنجلس
موسسه فناوری زوریخ فدرال سوئیس
دانشگاه هاروارد
دانشگاه پرینستون
دانشگاه نیویورک
دانشگاه تگزاس – آستین

دانشگاه های استندفورد، کرنل، پنسیلوانیا به ترتیب با تعداد 10، 9، 6 دوره‌ آموزش بلاک چین در صدر دانشگاه های برتر دنیا می باشند.

ما در ذیل چند دانشگاه در کشورهای مختلف جهان را به شما معرفی می کنیم که در زمینه های ارز دیجیتال و بلاک چین کلاس های آموزشی برگزار می کنند.

دوره‌ آموزش بلاک چین “دانشگاه نکوزیا”

دانشگاه نکوزیا که در کشور کوچک قبرس در خاورمیانه قرار دارد، اولین دوره لیسانس را در زمینه ارز های دیجیتال ارائه می کند. اولین بخش این مقطع پیش نیازی برای ادامه دوره است؛ 12 جلسه آموزشی آنلاین درباره ارز های دیجیتال که توسط شخصیت های برجسته ای از جمله آندریاس آنتوپولوس و آنتونیس پولمیتیس ارائه می شود.شهریه شرکت در این دوره 12,080 یورو است.

دوره‌ آموزش بلاک چین “دانشگاه اروپا مادرید”

این دانشگاه یک دوره رایگان تحت عنوان Postgraduate Diploma in Bitcoin and Blockchain درباره بیت کوین و فناوری بلاک چین ارائه می کند و در این دوره آموزش داده می شود که چگونه اپلیکیشن هایی که از بیت کوین پشتیبانی می کنند، بسازید.

شرکت در دوره‌ آموزش بلاک چین نیازمند دانش قبلی نیست ولی پیشنهاد می شود کمی درباره پایتون و زبان های برنامه نویسی یونیکس اطلاعات داشته باشید.
این دوره جنبه هایی از رمزارز ها شامل بیت کوین، قرارداد های هوشمند، فناوری دفتر کل توزیع شده و سیستم های توافق جمعی را پوشش می دهد.

دوره‌ آموزش بلاک چین “دانشگاه دوک آمریکا”

در این دانشگاه دوره ای تحت عنوان Blockchain and Innovation برای دانشجویان دوره لیسانس ارائه می شود که رایگان است. این دوره توسط عده ای از دانشجویان، متخصصان و پروفسور های Duke Blockchain Lab که توسط این دانشگاه گردآوری شده، برگزار می شود.

کلاس دوشنبه هر هفته است و شامل میت آپ، رویداد ها، گفتگو و سمینار هایی درباره فناوری بلاکچین، رمزنگاری، رمز ارز ها و کاربرد های غیر اقتصادی بلاک چین می شود.

وبسایت های برگزار کننده دوره آموزش بلاک چین

بجز دانشگاه ها و مرکز آموزشی معرفی شده، وبسایت های آموزشی مختلفی برگزار کننده دوره‌ آموزش بلاک چین هستند که به معرفی چند وب سایت می پردازیم.

وب سایت edX

اگرچه تعداد دوره های مرتبط با بلاک چین در این وبسایت زیاد نیست اما دوره های ارائه شده از سوی دانشگاه های هاروارد، ام آی تی و سایر دانشگاه های برتر جهان است که برای شروع می توانید رایگان از آن ها استفاده کنید.
www.edx.org

وب سایت یودمی Udemy

این وبسایت دارای دوره‌ آموزش بلاک چین مختلف و فراوانی در زمینه بلاک چین است که هر مبحث به طور جداگانه در یک ویدیو آموزشی در دسترس است.
www.udemy.com

وب سایت کورسرا coursera

مانند یودمی، کورسرا نیز یکی از موفق ترین پلتفرم ها در زمینه آموزش اینترنتی است که دوره های مختلفی را در زمینه بلاک چین برای آموزش ارائه می کند.
www.coursera.org

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهیدسلب مسئولیت مانیتورینگ بیگ والت
بیگ والت یک سیستم مانیتورینگ است نه معرفی سایت های معتبر پس این سایت هیچگونه ارتباطی با پروژه های معرفی شده در سایت ندارد. سرمایه گذاری در پروژه های آنلاین همانند پروژه های فیزیکی دارای ریسک بوده و تصمیم به سرمایه گذاری و هر گونه سود و زیان به عهده‌ی شخص شماست. چنانچه به هر دلیل فکر می‌کنید نمی‌توانید در این تجارت موفق باشید از هر گونه سرمایه گذاری در پروژه‌ها جداً بپرهیزید. همه بنرها و پیوندها در اینجا فقط تبلیغات هستند. ما هیچ تبلیغی را تأیید یا تضمین نمی کنیم.
[بیشتر...]

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x