مقالات آموزشیموفقیت و رهبری

راهکارهای برای بالابردن توان ثروت سازی (پولدارشدن)

بالابردن توان ثروت سازی و پولدار شدن

من پولدارشدن شما را تضمیین میکنم اگر این نکاتی را که میگم رعایت کنید. کارهای خیلی سختی نیستند فقط به شما بستگی دارد همیشه برای کسب درآمد، مهم ترین عامل در موفقیت یا شکست خودتان هستید بقیه افراد یه کمک یا مانع هستند.

یک فرمول خیلی ساده و خنده دار اما مهم: درآمدهزینه = پس انداز 

اگر این راهکارها را انجام دهید، توان ثروت سازی تان بالا خواهد رفت.

فداکاری این را داشته باشید که یک کسب و کار راه اندازی کنید و به مردم خدمت کنید.

مردم باید اخلاق کاری داشته باشند و به مردم خدمت کنند. اگر به مردم خدمت نمیکنید ، پس منبع درآمدی ندارید.

دو راه برای خلق ثروت وجود دارد:
 بازی مجموع غیر صفر که درآن شما محصول یا خدمات یا ایده ای ارئه میدهید که برای آن به شما پول میپردازند. این معامله ای است که باعث ایجاد ثروت میشود. راه دیگر خرید سهام است که آینده آن یک بازی مجموع صفر است. با این تاکتیک چیزی به اقتصاد اضافه نمیکنید، بلکه زندگی شما وابسته به از دست دادن پول از سوی دیگران است.

این کار برای هر کسی جواب نمیدهد. ما نیاز به درصد قابل ملاحضه ای از افراد داریم که برای افراد دیگر تولید میکنند و چرخه اقتصاد را میچرخانن. یک اقتصاد خوب از طریق افرادی کار میکند که ارزش اخلاقی دارند و به افراد کمک میکنند ، تنها کافی است کسب کاری راه اندازی کنید زیرا برای خلق ثروت ، آن کسب و کار باید کارآمد بوده و سود دهی داشته باشد .در تجارت اگر سود نکنید، ثروتی وجود نخواهد داشت. این تجارت باید به خوبی مدیریت شود. شما باید بخشی از آن سود را پس انداز کنید و صرف موارد مصرفی نکنید تا آن پول برایتان کار کند. اگر به خرید چیزهایی ادامه دهید که ارزششان کمتر میشوند ، هرگز پیش نخواهید رفت.

برای پس انداز خود ارزش قائل شوید.

اگر هیچ وقت پس انداز نکنید ، همه عمر مجبور خواهید بود که کار کنید. اگر پس انداز کردن را آغاز کنید، پولتان برایتان کار خواهد کرد. افرادی که برای دیگران کار میکنند و هرگز پس انداز نمیکنند ، بیشترین مالیات را میپردازند و همیشه بی پول هستند.

افرادی که پس انداز را آغاز میکنند ، به سطح متوسط ارتقا می یابند، افرادی که پس انداز میکنند و میدانند که آنرا چگونه سرمایه گذاری کنند و ثروت بسازنند. از پول افراد دیگر استفاده میکنند تا پول بیشتری کسب کنند و کمترین مالیات را بپردازند.

مدیرانه پول خود را مدیریت کنید.

من عقیده دارم که اگر به درستی پول خود را مدریت کنید، پول بیشتری به دست خواهید آورد که مدیریت کنید. کلید این کار ، ارزش قائل شدن برای پول است. وقتی پس انداز کردن را آغاز میکنید ، شروع به رشد خواهید کرد. در فواصل زمانی مشخص کمی توقف کنید. و کاری که انجام میدهید بنویسید. ببینید چقدر زمان صرف میکنید ، و زمانی که اختصاص میدهید ،هر ساعت و هر دقیقه ، چقدر بازدهی دارد.

اگر می بینید که 10، 20 ، 30 ، 40 و یا 50 درصد از آن را نمیتوانید تحت کنترل درآورید ،کسی را استخدام کنید که کارهایی با اولویت پایین که باری روی شانه تان هستند و باعث میوند تصویرتان از خودتان کوچکتر شود، حذف کند و وقت تان را آزاد کند تا به کارهایی برسید که برایان الهام بخش هستند و درآنها مهارت و تسلط بیشتری دارید و باعث درامد بیشتری در مدت زمان کمتری میشوند.

هربار که این کار را انجام میدهید ، پس انداز خود را افزایش میدهید. اگر هر دوره زمانی پس انداز خود را افزایش دهید، وقتی این تمرین را انجام میدهید، اگر کمتر از یک درصد نباشد یا ترجیحا ده درصد باشد، مقداری که پس انداز میکنید در مدت دو سال حداقل به دوبرابر می رسد. وقتی به دلیل پس اندازهایتان، تقاضای بزرگتری از خود دارید ، منابع بزرگتری را به سمت خود جلب میکنید.

بر سرمایه گذاری تسلط یابید.

حفظ پولی که پس انداز کرده اید ،اهمیت دارد .وارن بافت ،آهن ربای بزرگ تجارت این گفته را همیشه تکرار میکند:
قانون شماره 1: در مورد پول این است که هرگز آنرا از دست ندهید. قانون شماره 2: قانون شماره 1 را فراموش نکن.

یک سرمایه گذار کسی است که محاسبات کافی را انجام داده تا بداند که این کار به نفع اوست. آنها فرض نمیکنند ، اطمینان حاصل میکنند که اعداد به نفع آنها فعالیت میکنند. آنها صبورند، منتظر سرمایه گذاری درست میمانند و احساسی و هیجانی عمل نمیکنند.

مقدار از ثروت را انتخاب کنید که با بینش و رویایتان برابر است.

اگر هدفی داشته باشید که به روشنی تعر یف شده باشد ، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که به آنجا برسید. اگر کسی بگوید که میخوهم زندگی با ارزش یک میلیون در سال و بازگشت متوسط شش درصد داشته باشم ،این یعنی باید 16.6میلیون پس انداز داشته باشد

شش درصد بعلاوه 5تا 6 درصد تورم روی آن باید ثروت او باشد که بتواند آن سبک زندگی را حفظ کند وگرنه این یک خیال است. این عدد قراردادی نیست، این ی عدد خاص است. افرادی که میدانند کجا هستند و میدانند که سرمایه و استعدادشان چقدر است و اهداف روشنی دارند و برای رسیدن به آن استراژی مشخص دارند، بیشتر از افرادی که خیال پردازی میکنند و نمیدانند کجا ایستاده اند و استراژی و انگیزه انجام آن استراژی را ندارند، احتمال رسیدن به هدف برایشان وجود دارد.

دلیل بزرگتری داشته باشید.

اگر دلیل بزرگتری داشته باشید، ثروت بیشتری کسب میکنید. از خود بپرسید سود، ارزش و خدمت خلق ثروت برای من چیست؟

آیا این دستاوردها حقیقی هستند؟ هر انسانی که آرزوی خلق ثروت را دارد ، میتواند آن کار را انجام دهد .فرقی نمیکند آن درسها چه باشد همه آنها در اینترنت هست ،دلیلی وجود ندارد که آنها را یاد نگیرد اما اگر ارزشی برای آن قائل نباشید، برای یادگیری آن وقت نمیگذارید. پول بطور خودکار به سمت کسی میرود که برای آن بیشترین ارزش را قائل است. افرادی که برای پول ارزش قائل نیستند، آنرا خرج و ناپدید میکنند. به همین دلیل است که پولدار، پولدارتر میشود و فقیر، فقیرتر.

[votes: 0 Rating: 0]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
ثروت سازی

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن