طرح توجیهی و فرصت های سرمایه‌گذاریکارآفرینی و اشتغالزایی

راه‌اندازی کارگاه تولیدی مانتو

کسب درآمد از تولید مانتو

طرحی که مورد بررسی قرار داده‌ایم طرح ایجاد یک کارگاه تولیدی مانتو می‌باشد که ما این طرح را برای کارآفرینی خانم‌ها یا بانوان مناسب دیدیم و همچنین امروزه در پوشاک خانم‌ها مانتو جایگاه ویژه‌ای دارد.

استفاده از مانتو در حال حاضر در کشور بسیار رایج است، استفاده از مانتو در میان بانوان ایرانی به اصل تبدیل شده است، امروزه برندهای خارجی با تولید مانتو برای ایران قسمت قابل توجهی از بازار مانتو ایرانی را به خود اختصاص داده اند، تولید مانتو با قیمت مناسب و استفاده از طرح های نوین در طراحی می تواند بازار داخلی را متوجه این محصولات نماید، موسسه تولید مانتو یکی از مشاغلی است که در زمینه طراحی پوشاک فعالیت می کند، این طرح می تواند در دراز مدت بسیاری از مشکلات اشتغالزایی را در قشر خاصی برطرف نماید. تولید البسه در کارگاهها و ارائه آن به بازار می تواند کسب و کار خوبی را برای متقاضیان فراهم نماید.

تولیدکنندگان پوشاک معمولا از فروشندگی شروع می‌کنند و کم‌کم مغازه دار می‌شوند و بعد از آن به کار تولید می‌رسند.

روند کار

مهم‌ترین قسمت کار تولیدی مانتو، تهیه پارچه است. اولین مرحله هم خرید و تهیه پارچه مناسب است. بعد از آن نوبت به کار طراحان می‌رسد. معمولا هر تولیدی پوشاک به دو الی سه طراح لباس نیازمند است. بعد از اینکه این طرح ها تایید شدند، نمونه‌گیری انجام می‌شود و وقتی نمونه هم تایید شد، کار به مرحله برش، خیاطی و تولید انبوه می‌رسد. بعد از طی شدن تمام این مراحل بالاخره کار به مرحله توزیع در بازار می‌رسد. یکی از مهم‌ترین مراحل کار همین مرحله توزیع است. برای یافتن پرسنلِ آشنا با خیاطی می‌توان به مراکز فنی‌وحرفه‌ای مراجعه کرد. آگهی‌های تبلیغاتی هم روش مناسبی برای یافتن نیروی کار است.

مقدمات راه اندازی تولیدی مانتو:
• تهیه مکان، دستگاه ها و لوازم لازم
• جذب نیرو و طراح مانتو
• تهیه مدل و الگو
• تهیه مواد اولیه
• بازاریابی اینترنتی و فروش

انواع تولیدی مانتو

تولیدی های مانتو به دو دسته کلی تقسیم میشود:
• یک دسته از تولیدی ها مزدی دوز هستند یعنی زیر مجموعه تولیدی های بزرگ هستند و مدل های آنها را تولید می کنند این دسته از تولیدی ها مناسب افراد کم تجربه در زمینه تولید مانتو می باشد تا کسب تجربه کنند.
• دسته دوم تولیدی های مانتو تولیدی های بزرگ هستند که صاحب برند و مشهور در زمینه تولید و فروش مانتو می باشند.

مقدار سود یک تولیدی مانتو و لباس

برای این کار به چند نفر طراح، برشکار و کمک‌برشکار، خیاط و کمک‌خیاط نیاز دارید که باید حقوق آنها را هم بدهید!
تقریبا هر طراح یک‌‌ونیم تا ۲میلیون تومان حقوق میگیرد یا میتوانید با هزینه کردن ۷۰ الی ۱۰۰ هزار تومان طرح های را بخرید.
همچنین درآمد برشکار اگر حرفه‌ای باشد، از ماهی ۴تا ۵ میلیون تومان شروع می‌شود.  حقوق کمک برشکارها و کمک خیاط ها هم معمولا توسط خود خیاط ها و برشکارها تعیین می‌شود؛ اما مبتدی‌‌ترین آن‌ها بین ۸۰۰هزار تا یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

درآمد تولیدکننده هم تا حد زیادی به اوضاع بازار و فضای رقابتی بازار دارد؛ اما معمولا این میزان کمتر از سه میلیون تومان در ماه نیست. البته گاهی درآمد دو ماه یک تولیدکننده به 50میلیون هم برسد و ماه‌های دیگر اصلا سودی نداشته باشند و حتی ضرر هم بدهند!

مجوزهای لازم

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، اخذ مجوز اهمیت بالایی دارد. برای این امر می‌توانید به اتحادیه‌های مربوطه‌ی شهر خود مراجعه و با ارایه‌ی مدارک، جواز کسب دریافت کنید. جواز کسب، اجازه‌نامه‌ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی از طرف اتحادیه‌ی صنوف تولیدی و خدمات فنی، به فرد صنفی برای اداره‌ی محل کسب شخصی داده می‌شود. در شرکت‌هایی که به ثبت رسیده‌ است، پروانه به نام شرکت صادر می‌شود.

سرمایه مورد نیاز

اگر می‌خواهید وارد کار تولیدی شوید، بدانید با سختی‌های زیادی روبه‌رو خواهید بود. پیدا کردن خیاطان حرفه‌ای، تهیه کردن سرمایه اولیه، یافتن بازار برای فروش، توان رقابت در بازار و خلاقیت و بسیاری عوامل دیگر از دشواری‌های این حرفه محسوب می‌شوند. معمولا بیشترین سرمایه را جا و مکان کار می‌گیرد. علاوه بر آن، سرمایه اولیه بستگی زیادی به گستردگی کار دارد. گاهی یک تولیدکننده کار را با پنج نفر شروع می‌کند و به تعداد ۱۰۰ الی ۲۰۰ عدد تولیدی در هفته بسنده می‌کند؛ اما یک تولیدکننده دیگر تصمیم می‌گیرد وسیع‌تر آغاز به کار کند؛ سرمایه این دو نفر با هم متفاوت است.
اما به طور میانگین اگر کسی بخواهد یک تولیدی مانتوی با ۲۵ تا ۳۰ کارگر راه بیندازد، به طور میانگین باید ۳۰۰ میلیون تومان سرمایه اولیه داشته باشد.

[votes: 2 Rating: 2]

کانال تلگرام بیگ والت
برچسب ها
تولید تولیدی پوشاک سرمایه گذاری طرح توجیهی تولیدی

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "

نظرات کاربران

avatar
  اشتراک در  
اطلاع از
دکمه بازگشت به بالا
بستن