مقالات آموزشی

رایج‌ترین اشتباهات در سایت های سرمایه گذاری هایپ

7 اشتباه سرمایه گذاری در هایپ

سرمایه‌گذاری پروسه ی آسانی نیست، ذهنی آرام، دیدگاه عاقلانه، درک از صنعت هایپ و توانایی گیر نیافتادن در دام ادمین های کلاهبردار را لازم دارد. اگرچه برای کامل کردن مهارت زمان و تجربه لازم است،ولی ما در این مقاله اشتباهات رایجی که سرمایه‌گذاران مرتکب می شوند را به شما می‌گوییم تا اینکه شما بتوانید از آنها اجتناب کنید و ریسک از دست دادن پول را کاهش دهید.

11 اشتباه سرمایه گذاری در سایت های هایپ که باید از آنها اجتناب کنیم

پس بیا شروع کنیم

1- بدون پیدا کردن یک بررسی نرمال در مورد یک پروژه در آن سرمایه‌گذاری نکنید.

این قانونی بسیار ساده اما ضروری است. هرروز پروژه هایی شروع به کار می کنند که ادمین آنها حتی به فکر پرداخت سود هم نیست. با این وجود تنها پیدا کردن یک بررسی کافی نیست چون بررسی ممکن است که به وسیله خود ادمین با اکانت تقلبی نوشته شده یا خریده شده باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم که یک منبع پیدا کنید که همیشه اطلاعات درست و لازم را ارائه دهد، و بهتر است که همزمان از چندین منبع این چنینی استفاده کنید. اگر شما گروهی را در رسانه اجتماعی به عنوان منبع انتخاب کرده اید به کسانی که نظر ارایه میدهند خیلی دقت کنید.

2- هیچ وقت در پروژه ای که نمی توانید مستقیما با ادمین ارتباط برقرار کنید سرمایه گذاری نکنید.

وقت هایی هست که لازم است برای حل یک مشکل خاص با ادمین ارتباط برقرار کنید، اگر فقط ایمیل برای ارتباط استفاده می شود این کافی نیست. در یک پروژه خوب باید شبکه های اجتماعی، اسکایپ، تلگرام و… باید برای ارتباط استفاده شود.

3- به داستان‌های ادمین سایت هایپ اعتماد نکنید.

کار ادمین این است که تا آنجایی که امکان دارد سرمایه جذب کند. بنابراین ادمین هایپ در مورد موفقیت شرکتش و اینکه چقدر صادق است و پرداخت ها منظم انجام می شوند حرف میزند، اما لازم است که با اینگونه ادعاها با چاشنی شک برخورد شود!

4- از مردم دنباله روی نکنید.

ارزش ندارد در یک پروژه سرمایه گذاری کنید فقط به خاطر اینکه همه در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. هر پروژه‌ای دیر یا زود اسکم می شود وظیفه شما این است که بدون توجه به نظر جمع زمان اسکم شدن را تشخیص دهید.

5- سرمایه تان را به صورت معقول پراکنده کنید.

اشتباه اصلی تازه واردانی که پراکنده کردن سرمایه را آموخته‌اند این است که در پروژه های تصادفی به صورت بی قاعده سرمایه گذاری می کنند فقط برای اینکه پول را در یک پروژه سرمایه گذاری نکنند. این به جای اینکه ریسک را کاهش دهد حتی آن را افزایش می دهد. بنابراین اگر تصمیم دارید سبد سرمایه گذاری‌تان را پراکنده بچینید با کمال جدیت پروژه ها را انتخاب کنید.

6- از صرافی های غیر معتبر استفاده نکنید.

گاهی اوقات سرمایه‌گذاران بدون سرمایه‌گذاری در هایپ پولشان را از دست می دهند. کار کردن با یک سیستم پرداخت معتبر حتی اگر نرخ مبادله پایین ‌تری داشته باشد بسیار بهتر است.

7- آگاهانه رفتار کنید.

اگر شما موفق شوید سپس مقدار پول افزایش پیدا می‌کند و سایت های اسکم از شما پیشی می گیرند، این به معنی این است که شما همه کارها را درست انجام داده‌اید. این وقت‌هایی است که سرمایه‌گذاران احتیاط خود را از دست می دهند و فکر می کنند که هرچه انجام می دهند تحت کنترل‌شان است که به از دست دادن پول منجر می‌شود. پس هیچ وقت فراموش نکنید که در چه صنعتی شما دارید درآمد کسب می کنید و به ذهنتان مسلط باشید.

8- سرمایه گذاری بلند مدت کار خوبیه.

اغلب سرمایه گذاران مبتدی که در سایتی که تداوم بیشتری داشته باشه سرمایه‌گذاری می کنند، به خاطر اینکه درصد سود بیشتری میدهد. درحالیکه ادمین های سایت ها این پلن ها را بدون فکر کردن به تداوم پرداخت زیاد و میزان سود پدید می‌آورند. خیلی بهتر است که در پروژه های زود بازده سرمایه گذاری کنیم و بهتر است که در پروژه هایی که بتوانیم زود سرمایه اصلی را برداشت کنیم سرمایه گذاری کنیم.

9- همه پول را دوباره سرمایه‌گذاری کنیم.

اغلب سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری مجدد به درستی استفاده نمی‌کنند که به طور مداوم همه پول را در پروژه سرمایه‌گذاری مجدد می‌کنند. به هر حال بهتر است که فقط سودی را که از طریق سرمایه‌گذاری در آن پروژه کسب کرده اید را دوباره سرمایه‌گذاری کنید. این باعث میشه که اگه حتی سود هم نکردید حداقل‌ پولتان را از دست ندهید.

10- قرض گرفتن برای سرمایه‌گذاری.

احمقانه ترین اشتباهی که یک سرمایه گذار انجام میدهد قرض کردن پول برای سرمایه گذاری در هایپ است. هیچ وقت برای سرمایه‌گذاری در هایپ پول قرض نکنید وگرنه جدا از ریسک از دست دادن پول ریسک بدهکار شدن هم کرده‌اید.

11- اشتباه اصلی: ترس زیاد.

سرمایه گذاری هایپ مکانی برای افراد ریسک پذیر است. گاهی افراد به خاطر ترس از دست دادن پول پروژه‌های خوب را از دست می دهند. ما نمی‌خواهیم که روی همه چیز ریسک کنید اما اگر پروژه را به خوبی ارزیابی کرده‌اید و اعتقاد دارید که ریسکش معقول است پس ارزش ریسک کردن دارد. فقط از این طریق شما میتوانید به نتایج مالی ملموسی برسید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

miladmilan

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ miladmilan1@ آیدی تلگرام در حال حرکت به سمت جلو با تمام ❤
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x