اخبار

رشد اقتصاد ایران و حرکت به سمت ثبات و رونق

وضعیت مثبت اقتصاد ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اقتصاد ایران به سمت رونق در حرکت است، گفت: بر اساس اعلام بانک جهانی، اقتصاد ایران در سال آینده رشد مثبت را خواهد داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: تلاش ویژه‌ای را برای رونق تولید خواهیم داشت و برنامه‌های مهمی در این راستا انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم در راستای رونق اقتصاد در حوزه تجارت و صادرات باشیم.

حرکت به سمت ثبات و رونق

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه سود بازرگانی، ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه سود بازرگانی صورت گرفته است که رونق بالایی را در پی خواهد داشت و باعث رونق داد و ستد با کشورهای همسایه خواهد شد.

رشد اقتصادی مثبت

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام بانک جهانی اقتصاد ایران در سال آینده رشد مثبت را خواهد داشت افزود: در سه ماهه چهارم سال قبل رشد اقتصادی منفی بود، در سه ماهه نخست امسال رشد منفی خارج شد و در سه ماهه دوم مثبت بوده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در زمینه‌های مختلف شاهد بهبود وضعیت تولید و اقتصاد کشور هستیم، افزود: در زمینه کالاها و محصولات منتخب با رشد روبرو بوده ایم و در مس، سیمان، صنایع غذایی، پتروشیمی و… به جز یکی دو مورد از جمله خودرو شاهد بهبود وضعیت هستیم.

اقتصاد ایران شرایط جدیدی دارد

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران شرایط جدیدی پیدا کرده است، تاکید کرد: در عرصه اقتصاد در مرحله تیک‌آف هستیم و انتظار داریم که همه پای کار باشند و دوره شکوفایی و دوره رشد جدید را تجربه کنیم.

رحمانی افزود: علاوه بر حفظ وضعیت تولید فعلی، فعال‌سازی ظرفیت خالی واحدها را دنبال می‌کنیم و به دنبال رونق تولید در واحدها راکد هستیم. این هدف در شش ماهه نخست سال محقق شده است.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

فرهاد دهقان

موسس و مدیرعامل بیگ والت ✍ "زمان شما محدود است، بنابراین آن را با زندگی به سبک دیگران هدر ندهید. اجازه ندهید زمزمه های دیگران باعث شوند تا صدای درونی خود را نشنوید. از همه مهم تر، شجاعت این را داشته باشید که به حرف دل خود و یافته های درونی خود عمل کنید. آنها به خوبی می دانند که شما دوست دارید چه کاری انجام دهید. همه چیزهای دیگر در درجه دوم اهمیت قرار دارند. "
مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x