مقالات آموزشی

بررسی شغل جدید زیبایی شناسی در سال 2020

اهمیت شغل زیبایی شناسی

شغل زیبایی شناسی با اهمیت یک جامعه به زیبایی رابطه مستقیم دارد، زیبایی شناسان متخصص مراقبت از پوست هستند که در زمینه های زیبایی ، پزشکی یا صنایع مد فعالیت می کنند ، صورت ، ریزش مو ، لایه برداری و حتی نکات کاربردی در مورد آرایش یا فرمول پوست را ارائه می دهند. این زمینه زیبایی شناسی رو به رشد نیاز به مجوز از یک مدرسه آرایشی یا کلینیک زیبایی و مجوز دولتی دارد.

زمینه زیبایی شناسی به زیبایی ، به ویژه مراقبت از پوست متمرکز است. پزشکان معمولاً به عنوان زیبایی شناسان شناخته می شوند و به طور معمول در سالن و سالن های آبگرم کار می کنند.

لیست شغل های نوظهور

اهمیت کار زیبایی شناسان

زیبایی شناسان توجه زیادی به پوست مشتری می کنند و به آنها کمک می کنند که تصمیم بگیرند چه نوع درمانی ممکن است برای سلامت کلی پوست لازم باشد. شما همچنین ممکن است پوست را تمیز کرده، محصولات را به مشتریان پیشنهاد دهید، درمان های لیزر را انجام داده و به مشتری در مورد چگونگی مراقبت صحیح از پوست خود بیاموزید.

برخی از متخصصان زیبایی شناسی صاحبان مشاغل خود هستند و وظیفه گسترده دیگری را نیز به آنها اختصاص می دهند از جمله استخدام و مدیریت کارمندان و همچنین حفظ شغل خود از طریق تبلیغات محدود نمی شوند.ممکن است زیبایی شناسان در صنعت مد ، زیبایی یا پزشکی فعالیت کنند.

محل کار متخصص زیبایی شناسی

متخصصان زیبایی شناسی که در صنعت زیبایی کار می کنند معمولاً توسط اسپا ، سالن یا فروشگاه های خرده فروشی مشغول به کار هستند و برخی یا تمام خدمات ذکر شده در بالا را ارائه می دهند. زیبایی شناسان پزشکی به طور کلی بسیاری از وظایف یکسان را انجام می دهند، اما غالباً این کار را در تنظیمات مختلف مانند بیمارستان ها یا مطب پزشک خصوصی انجام می دهند. آنها با جراحان پلاستیک یا پزشکان دیگر برای انجام روشهای مختلف مراقبت از پوست روی بیمارانی که تحت عمل جراحی پلاستیک یا سایر عملها قرار دارند، کار می کنند.

شرایط کاری شغل زیبایی شناسی

زیبایی شناسان پزشکی شاغل در جراحان پلاستیک ممکن است بیماران را به روشهای مناسب مراقبت از پوست خود قبل و بعد از عمل آموزش دهند. این اغلب شامل تهیه فرمول های مخصوص پوست و نشان دادن نحوه استفاده از آنها است. در بیمارستان ها، زیبایی شناسان پزشکی به طور کلی با بیماران مبتلا به بیماری های بحرانی مانند بیماران سرطانی یا قربانیان سوختگی همکاری می کنند. آنها به دیگران می آموزند كه چگونه از آرایش استفاده كنند تا به درستی ماسك زخم ، تغییر رنگ یا سایر موارد پوستی را كه ناشی از مشكلات بهداشتی است، به خوبی ماسك كنند. آنها همچنین می توانند با هدف افزایش بهزیستی ذهنی بیماران در حین جراحی و یا بعد از جراحی های آسیب زا ، صورت و صورت ایجاد کنند.

زیبایی چیست و تاثیر آن در زیبایی شناسی

فیلسوفان و هنرمندان از ابتدای تاریخ بر سر زیبایی اختلاف نظر داشتند به صورتی که افلاطون زیبایی را هماهنگی اجزا با کل می‌دانست و آن را به دو نوع زیبایی طبیعت و موجودات زنده و زیبایی هندسه، خط و دایره تقسیم می‌کرد. او معتقد بود که زیبایی طبیعی نسبی است، در حالی که زیبایی هندسی یا آنچه به دست بشر ساخته می‌شود مطلق است و آنچه در نظریه افلاطون، زیبایی هندسی نامیده شده را لوکوربوزیه زیبایی مهندسی نامیده‌ است.

هگل بر اساس نظریات افلاطون، قائل به دو نوع زیبایی طبیعی و هنری بود. در هر حال تصدیق یقینی برای وجود خارجی زیبایی بسیار مشکل است.از قرن هیجدهم به بعد، مفهوم زیبایی بیشتر جنبه روانشناسی به خود گرفت و در ارتباط با ادراک دیده شد.

از آنجایی که عوامل روانی و اجتماعی بر ادراکات انسان اثرات مهمی بر جای می‌گذارند، در احساس او از زیبایی نیز مؤثرند. ارزش زیبایی شناختی یک فضا هنگامی قابل ادراک می‌شود که بتواند خود را به عنوان یک موجود مستقل از ذهن برای ناظر مطرح کرده و ذهن او را به فعالیت وادارد.

5 1 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x