مقالات آموزشی

تا این مقاله را نخواندید در سایت هایپ سرمایه گذاری نکنید!!!

اشتباهات سرمایه گذاری در سایت های هایپ

نبود دانش کافی درباره‌ی شکل های مختلف سرمایه گذاری و نبود یک برنامه ریزی درست، از اشتباهات رایجی است که سرمایه گذاران تازه کار مرتکب میشوند. گرچه، این یک لیست خسته کتتده از دلایل شکست سرمایه گذاری ها و نبود اشتیاق به حرکت به جلو نیست. در این مقاله، نگاهی به اشتباهات و سو تفاهم های سرمایه گذار های تازه کار می‌اندازیم.

نبود سرمایه ی کافی برای شروع سرمایه گذاری

باید حواسمان به پولی که خرج میکنیم باشد. آیا میتوانید تجسم کنید که هر ماه چقدر پول برای محصولات مختلف خرج میکنید؟ اگر نمیتوانید، حداقل سعی کنید که یک محاسبه ی ابتدایی و ساده از مخارج ماهانه ی خود تهیه کنید. این به شما اجازه میدهد که بودجه ی خود را به خوبی حفظ و به درستی، میزانی که میتوانید برای سرمایه گذاری در پروژه ها کنار بگذارید، محاسبه کنید.

نبود سرمایه ی کافی برای شروع سرمایه گذاری
نبود سرمایه ی کافی برای شروع سرمایه گذاری

افراط در فکر کردن به پول کلان درآوردن

کسی که با شنیدن اینکه سود 100 درصد از یک پروژه میکند، خوشحال میشود، احتمالا یک تازه کار است. بالاخره افراد مجرب میدانند که سرمایه گذاری در پروژه ای که قول سودی که میدهند از بانک ها بیشتر است، ریسک زیادی به همراه دارد. سود سالانه ی 8% عموما امن است و جیزی که درصد سود بیشتری قول میدهد، میتواند بسیار آزار دهنده باشد. اجازه ندهید که طمع باعث از بین رفتن اشتغال آنلاین شما شود.

بیش از اندازه احساساتی بودن

آیا احساسات شما را کنترل میکند؟ آیا شما نمیتوانید در برابر یک پروژه ای که خوب به نظر میرسد، مقاومت کنید؟ اول از همه، سعی کنید آرام باشید، تا ده بشمارید و نفس عمیق بکشید. هیچوقت بر اساس احساسات تصمیم نگیرید و در چنین شرایطی، همه چیز را با آگاهی اندازه گیری و محاسبه کنید.

ورشکست شوید

آیا تمام سرمایه تان در یک پروژه است؟ این بسیار چیز بدی است. این یک اشتباه رایج و بسیار احمقانه است که بیش از یک زندگی را به طور کامل نابود کرده. شما باید بتوانید گونی در سرمایه گذاری ایجاد کنید. با آتش بازی نکنید.

ورشکست شوید
ورشکست شوید

واکنش اشتباه به باخت های کوچک

موجودی حسابتان به زیر 2 یا 3 درصد رسیده و شما دارید مو از سرتان میکنید، گریه میکنید و میگویید ” چرا این اتفاق برای من افتاد؟ “. برگردید به نکته ایی که درمورد احساساتی بودن ذکر شد. کاهش سرمایه چیز معمولا نورمالی است. این دلیلی برای وحشت کردن و برداشت زودهنگام پول نمیشود.

سرمایه گذاری در یک چیز کاملا ناشناخته

ساده ترین مثال ، شروع کار در بازار سهام و یا حساب های Forex PAMM ( نوعی بازار ارز)، بدون داشتن هر گونه آمادگی و آموزش است شما نه کسی را به عنوان معلم داشته اید و یا صرفا یک آشنایی کم با این اصطلاحات دارید و یا جایی شنیده ایید که کسانی هستند که از این کار ها، پول در می‌آورند.در همچین شرایطی سهام شما مانند برف در چله ی تابستان آب میشود. تئوری ها را یاد بگیرید و با یک حساب ساده شروع کنید. یک معلم کار بلد پیدا کنید که به  او میتوانید اطمینان کنید.

اعمال عجولانه

گول فشار های مدیران، فروشندگان و نماینده های شرکت های مختلف را نخورید. آنها به سرمایه گذاری شما نیاز دارند و بقیه جیز ها برایشان اهمیتی ندارد.همیشه کمی وقت بگذارید و فکر کنید، همه چیز را بررسی کنید و عجولانه عمل نکنید. ولی این را هم بدانید که در هر چیزی باید تعادل وجود داشته باشد. دیرکردن و کند بودن هم قابل قبول نیست.

سرمایه گذاری برای نیاز های روزانه

بازار در دنیا، به خصوص در روسیه ،از اینکار خوششان نمی‌آید و طرفدار شما نیستند و برایتان نان برای خوردن باقی نمیگذارند.فقط میزانی را سرمایه گذاری کنید که به صحت و سلامت شما صدمه نمیزند.

وام گرفتن و بدهکار شدن

یادتان داشته باشید که از دست دادن پول خود یک چیز است و بدهی و قرض گرفتن و سود دادن، چیز دیگری است. اگر تازه کار هستید، همچین ریسکی را نپذیرید.

ارتباط با افرادی که اهداف دیگری دارند

از میان سرمایه گذاران خصوصی، دوست پیدا کنید و همیشه با آنها در ارتباط باشید. از آنها راهنمایی بخواهید و نظرات همدیگر را در میان بگذارید به گونه ایی که با تجربه شوید. بهتر است که بازار را بشناسید و از ترند ها پیروی کنید. درک کلی از بازار سهام بدست بیاورید. چنین ارتباطی باعث میشود که از تجربه دیگران به تجربه ی خود اضافه کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید

مشترک شدن
اطلاع از
guest
0 پرسش و پاسخ کاربران
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x